Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  samochodu zastępczego już po dokonaniu wypłaty odszkodowania (odszkodowania w niższej niż żądana wysokości). Możliwym wydaje się zasądzenie odszkodowania obejmującego również (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  szereg zdjęć, aby nie było wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Policja nie chciała przyjechać, ponieważ nie było ofiar w ludziach. Problem zaczął się w momencie zgłoszenia szkody (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu w kolizji drogowej. Wysokość odszkodowania ustala PZU, na podstawie danych przedstawionych przez ubezpieczonego, a także na podstawie opinii (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowania w pzu za smierc babci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowania w pzu za smierc babci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  ma prawo zamrozić na czas nieokreślony pieniądze? Czy ja jako współwłaściciel mogę żądać od PZU odszkodowania wraz z odsetkami za zamrożenie moich pieniędzy? PZU tłumaczyło, (...)

 • Mienie zajęte przez komornika i prokuratora jednocześnie? – opinia prawna

  odszkodowania zająć ten samochód. W każdym przypadku ryzykuje Pani zajęcie odszkodowania lub nowego samochodu. Proszę pamiętać, że o formie zabezpieczenia w toku śledztwa (...)

 • Cesja odszkodowania

  obydwoje współwłaścicieli w celu wypłaty w równych częściach odszkodowania. Ja mam dziecko niepełnosprawne, które sama wychowuje, a pieniądze z odszkodowania są mi niezbędne (...)

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

  składki (w czterech ratach) i PZU może żądać zapłaty tych składek. Gdyby zachodziła druga ewentualność i w momencie niezapłacenia składki następowałoby rozwiązanie umowy ze skutkiem (...)

 • 4 miliony złotych kary. PZU Życie jednak zapłaci?

  ciężkiej choroby. Ubezpieczyciel uzależniał wypłatę odszkodowania w przypadku zawału serca od przesłanek, które nie muszą wystąpić w przypadku takiego zdarzenia - załamka Q w (...)

 • PZU Życie musi zapłacić 4 miliony złotych kary. Sprawa trwała 2 lata

  ubezpieczenia na życie stosowane przez PZU Życie do czerwca 2010 r. zawierały definicję, która nie odpowiada obowiązującej wiedzy medycznej. Ubezpieczyciel uzależniał wypłatę odszkodowania (...)

 • Regres od ubezpieczonego dla ubezpieczyciela

  regresowego. Przedstawiony stan faktyczny nie pozwala nam określić, czy została spełniona któraś z powyższych przesłanek, stąd nie możemy stwierdzić, czy w tym wypadku PZU zażąda zwrotu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane