Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rekompensata za wydanie decyzji nieostatecznej

  obowiązujący) artykuł mówi bowiem tylko o decyzjach ostatecznych, w związku z czym można argumentować, iż ustawodawca wyłączył możliwość odszkodowania w przypadku decyzji nieostatecznych. odszkodowanie, (...)

 • Odpowiedzialność agencji pośrednictwa pracy

  pośrednictwa poprzez swoją działalność przyczyniła się do powstania szkody po jego stronie, wówczas będzie mógł on dochodzić od agencji odszkodowania na zasadach ogólnych (na podstawie (...)

 • Umowa przedwstępna

  przez to, że liczyła na zawarcie umowy przyrzeczonej, strony mogą w umowie przedwstępnej odmiennie określić zakres odszkodowania (art.390 §1 KC). Natomiast jeżeli był to akt notarialny, to druga (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowania szkody górnicze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowania szkody górnicze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przejęcie spółki a umowa oprogramowania

  spółki bez zgody producenta oprogramowania i nie zapłacenie kwoty żądanej za "cesję" może być podstawą do żądania przez producenta odszkodowania za szkody oraz kary umownej przewidzianej (...)

 • Podstawa wypłaty zadośćuczynienia pieniężnego

  poszkodowana (pieszy) ponosi wyłączną winę za spowodowane zdarzenie. Jeżeli poszkodowany nie jest wyłącznie odpowiedzialny za szkodę, istnieją przesłanki do ustalenia odpowiedzialności sprawcy szkody, (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  żądania odszkodowania od gminy w sytuacji, w której gmina sprzeda nieruchomość, wobec której określonej osobie przysługuje prawo pierwszeństwa, osobie trzeciej z pominięciem osoby uprawnionej z (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę

  odpowiedzi na zadane pytanie najważniejsze znaczenie ma § 3 powoływanego przepisu. Wynika z niego, iż wierzyciel może domagać się od pracodawcy odszkodowania za szkody spowodowane nie wywiązywaniem (...)

 • Ważność umowy najmu - pozbycie się lokatora

  przedsiębiorstwa.  Nie jest więc wykluczone, że najemca udowadniając powstanie szkody, zażąda od męża odszkodowania.   Jeśli lokatorka nie opuści dobrowolnie mieszkania, konieczne (...)

 • Niezapłacona składka na ubezpieczenie społeczne

  składki, lecz do ZUS-u a nie Panu. Naszym zdaniem brak w tym wypadku podstaw do odszkodowania z uwagi na brak szkody. niezapłacona składka, ubezpieczenie emerytalne, społeczne, składki, pracodawca, (...)

 • Zwrot zaliczki

  , może Pan również żądać odszkodowania za niewykonanie przez kontrahenta zobowiązania. Jeśli przedmiotowa umowa miała być wykonana w związku z działalnością gospodarczą prowadzoną przez obie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • ważne dla poszkodowanych

  Poszkodowany przez współposiadacza pojazdu, współmałżonka, ich dzieci oraz pasażerowie przewożeni grzecznościowo, w swoim samochodzie czy w innym (...)

 • Zadośćuczynienie powypadkowe

  Uległam wypadkowi samochodowemu. Firmy ubezpieczeniowe oceniają tylko % uszczerbku na zdrowiu fizycznym, od kogo i jak domagać się zadośćuczynienia (...)

 • odszkodowanie i zadośćuczynienie

  Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji lub wie jak poprowadzić sprawęProsze o kontakt.Irena kawalec@poczta.onet.pl...podczas robienia zakupów w hipermarkecie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane