Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oznaczenie daty płatności weksla uzależnionej od dnia zawiadomienia o jego wypełnieniu - opinia prawna

  bowiem, iż wystarczające będzie poinformowanie o możliwości wykupienia weksla wraz ze wskazaniem miejsca w którym może się zapoznać z treścią wypełnionego weksla. Tak Sąd (...)

 • Odsetki ustawowe od weksla własnego

  (wykupienia weksla) znajdzie się wskazanie, iż weksel będzie dostępny dla zobowiązanego w siedzibie wierzyciela wekslowego. Jeśli pismo zostało wysłane listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, (...)

 • Niespłacenie długu przez wierzyciela a weksel.

  wykupienia. Prosimy pamiętać, że są to odsetki za opóźnienie – nie odsetki umowne z tytułu pożyczki – te powinny być uwzględnione w treści weksla. W związku (...)

 • Porada prawna na temat odsetki z weksla

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odsetki z weksla, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie roszczeń z weksla in blanco

  weksla i z umowy pożyczki? Czy wpisanie w deklaracji do weksla in blanco daty płatności weksla w dniu do 05.08.2006 r. może mieć jakiś wpływ na ewentualne przedawnienie weksla (...)

 • Co to jest weksel, czy i jak może on zabezpieczyć płatność

  sumę wekslową. Osoba uprawniona do uzyskania sumy wekslowej (wierzyciel wekslowy) może przenieść prawa z weksla na inną osobę.   Jak weksel może zabezpieczyć płatność? Jedną z (...)

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  weksla wystawionego w 2006 roku, a wypełnionego w 2007 roku powinna być uzupełniona do odpowiedniej dla kwoty weksla i w jaki sposób - czy doliczyć tę opłatę skarbową do kwoty weksla, (...)

 • Różne daty zawiadomienia o wypełnieniu weksla

  więc tego utożsamiać z wysłaniem. Z chwilą wysłania wezwania do zapłaty nie następuje bowiem zawiadomienie o możliwości wykupienia weksla, zawiadomienie następuje z (...)

 • Przedstawienie weksla do zapłaty

  Wypełniłem weksel in blanco zgodnie z deklaracją wekslową, z datą płatności wekslu, kwotą oraz z klauzulą "bez protestu" z miejscem płatności wekslu. Data płatności wyznaczona (...)

 • Dochodzenie odsetek w zobowiązaniu wekslowym

  Czy wierzyciel może ściągnąć od dłużnika kwotę przekraczającą wartość weksla, np. odsetki? Treść pytania wskazuje na to, że wierzyciela i dłużnika łączy umowa, z której (...)

 • Przedawnienie zobowiązania wekslowego

  ;z upływem lat trzech, licząc od dnia płatności weksla. Rozumiemy, że interesuje Pana wpisanie na wekslu stopy procentowej odsetek od sumy wekslowej. Zgodnie z art. 5 prawa wekslowego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane