Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odsetki od odsetek

  odsetki za opóźnienie. Proszę jednak pamiętać, że pozostanie jeszcze roszczenie o zapłatę odsetek. Zgodnie z art. 482 kodeksu cywilnego od zaległych odsetek można żądać (...)

 • Zakaz anatocyzmu, a faktyczna możliwość uiszczenia odsetek od zaległych odsetek

  przepisem art. 482 § 1.  k.c. od zaległych odsetek można żądać odsetek za opóźnienie dopiero od chwili wytoczenia o nie powództwa, chyba że po powstaniu (...)

 • Zasada zakazu anatocyzmu w prawie bankowym

  Czy bank może naliczać odsetki karne od kwoty głównej powiększonej o odsetki karne, czyli odsetki od odsetek? Sprawa dotyczy linii debetowej. Jakie przepisy regulują (...)

 • Opinia prawna na temat odsetki od odsetek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odsetki od odsetek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odsetki od renty i naprawa krzywdy

  który można żądać odsetek. Część roszczenia o odsetki uległo już więc przedawnieniu. Natomiast odsetek od odsetek można żądać zasadniczo dopiero od chwili (...)

 • Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

  W jaki sposób należy obliczać odsetki od zaległych odsetek? Odsetki od odsetek stają się wymagalne z upływem następnego dnia, w którym „pierwotne” (...)

 • Zapłata częściowa a naliczanie odsetek

  część świadczenia została zapłacona, to odsetki nalicza się od pozostałej części. Pamiętać także należy o obowiązującym w polskim prawie zakazie naliczania odsetek od (...)

 • Odsetki od odsetek

  żądać odsetek za opóźnienie według tej wyższej stopy. Od jednej zaległej kwoty czynszu nie można pobierać odsetek statutowych i ustawowych zarazem. Ale od chwili wytoczenia (...)

 • Kiedy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów skapitalizowane odsetki?

  naliczania odsetek od odsetek zaległych. Przepis ten stanowi, że można naliczać odsetki od odsetek zaległych dopiero wtedy, gdy zostanie wytoczone powództwo o te (...)

 • Błędne wyliczenie odsetek przez komornika

  kwoty zobowiązania odsetek na dzień wniesienia pozwu, określa się potocznie kapitalizacją odsetek. Od tak obliczonej wierzytelności (dług + odsetki od dnia wymagalności (...)

 • Spłata kredytu przez spadkobierców

  momentu upłynęło trzy lata, dłużnik może uchylić się od obowiązku świadczenia, powołując się na zarzut przedawnienia. Nie jest możliwe uchylenie się od zapłaty odsetek od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • EPU (e-Sąd) - jak okreslic termin wymagalności roszczenia?

  Poprosze o informacje, jak okreslic termin wymagalności roszczenia (obowiazkowy do wpisania w nowej wersji EPU). Termin platnosci faktury będącej przemiotem (...)

 • Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

  zasądzono mi alimenty w wysokości 150 zł/m-c, plus jednorazowo 600 zł dla matki dziecka, od dnia 04.10.2005 wraz z ustawowymi odsetkami. Proszę o (...)

 • KRUK! potrzebuje pomocy!

  Witam, Mam pytanie dotyczace doświadczeń z KRUKIEM. Ale żeby od początku - w grudniu bank citi wypowiedzial mi umowę o kartę kredytową i zarządał (...)

 • ogromne odsetki od pożyczki

  witam mam taki problem , zaciągnęłam pożyczkę w prywatnej instytucji udzielającej pożyczek. Straciłam teraz pracę i już ponad pół roku nie (...)

 • ZAMIANA MIESZKANIA SPÓŁDZIELCZEGO

  Witam Mam pytanie w pierwszy mieszkaniu spółdzielczym mieszkałam 8 lat płacąc kredyt +odsetki oraz czynsz w roku 1989 otrzymałam zamianę mieszkania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane