Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odsetki od odsetek

  odsetki za opóźnienie. Proszę jednak pamiętać, że pozostanie jeszcze roszczenie o zapłatę odsetek. Zgodnie z art. 482 kodeksu cywilnego od zaległych odsetek można żądać (...)

 • Zasada zakazu anatocyzmu w prawie bankowym

  Czy bank może naliczać odsetki karne od kwoty głównej powiększonej o odsetki karne, czyli odsetki od odsetek? Sprawa dotyczy linii debetowej. Jakie przepisy regulują (...)

 • Odsetki od renty i naprawa krzywdy

  który można żądać odsetek. Część roszczenia o odsetki uległo już więc przedawnieniu. Natomiast odsetek od odsetek można żądać zasadniczo dopiero od chwili (...)

 • Opinia prawna na temat odsetki od odsetek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odsetki od odsetek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

  W jaki sposób należy obliczać odsetki od zaległych odsetek? Odsetki od odsetek stają się wymagalne z upływem następnego dnia, w którym „pierwotne” (...)

 • Zapłata częściowa a naliczanie odsetek

  część świadczenia została zapłacona, to odsetki nalicza się od pozostałej części. Pamiętać także należy o obowiązującym w polskim prawie zakazie naliczania odsetek od (...)

 • Odsetki od odsetek

  żądać odsetek za opóźnienie według tej wyższej stopy. Od jednej zaległej kwoty czynszu nie można pobierać odsetek statutowych i ustawowych zarazem. Ale od chwili wytoczenia (...)

 • Kiedy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów skapitalizowane odsetki?

  naliczania odsetek od odsetek zaległych. Przepis ten stanowi, że można naliczać odsetki od odsetek zaległych dopiero wtedy, gdy zostanie wytoczone powództwo o te (...)

 • Błędne wyliczenie odsetek przez komornika

  kwoty zobowiązania odsetek na dzień wniesienia pozwu, określa się potocznie kapitalizacją odsetek. Od tak obliczonej wierzytelności (dług + odsetki od dnia wymagalności (...)

 • Spłata kredytu przez spadkobierców

  momentu upłynęło trzy lata, dłużnik może uchylić się od obowiązku świadczenia, powołując się na zarzut przedawnienia. Nie jest możliwe uchylenie się od zapłaty odsetek od (...)

 • Zabezpieczenie płatności poprzez wręczenie weksla

  wymagalnym i naliczyłem mu odsetki. Czy mogę doliczyć do kwoty na wekslu także odsetki skapitalizowane od jeszcze niezapłaconych faktur? Czy wpisać, że żądam odsetek od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • EPU (e-Sąd) - jak okreslic termin wymagalności roszczenia?

  Poprosze o informacje, jak okreslic termin wymagalności roszczenia (obowiazkowy do wpisania w nowej wersji EPU). Termin platnosci faktury będącej przemiotem (...)

 • Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

  zasądzono mi alimenty w wysokości 150 zł/m-c, plus jednorazowo 600 zł dla matki dziecka, od dnia 04.10.2005 wraz z ustawowymi odsetkami. Proszę o (...)

 • KRUK! potrzebuje pomocy!

  Witam, Mam pytanie dotyczace doświadczeń z KRUKIEM. Ale żeby od początku - w grudniu bank citi wypowiedzial mi umowę o kartę kredytową i zarządał (...)

 • ogromne odsetki od pożyczki

  witam mam taki problem , zaciągnęłam pożyczkę w prywatnej instytucji udzielającej pożyczek. Straciłam teraz pracę i już ponad pół roku nie (...)

 • ZAMIANA MIESZKANIA SPÓŁDZIELCZEGO

  Witam Mam pytanie w pierwszy mieszkaniu spółdzielczym mieszkałam 8 lat płacąc kredyt +odsetki oraz czynsz w roku 1989 otrzymałam zamianę mieszkania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane