Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe odsetki od 1 stycznia 2016 r.

  powoduje, iż nie jest wiadomym, czy Sąd będzie mógł np. czytając treść uzasadnienia pozwu zasądzić wskazane w treści uzasadnienia odsetki ustawowe za opóźnienie, maksymalne za opóźnienie

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  następującym po roku, w którym podatnik po raz pierwszy odliczył odsetki. W kolejnych latach odliczeniu podlegają wyłącznie odsetki zapłacone w danym roku podatkowym. Jeśli podatnik (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za pracę

  , że wynagrodzenie za grudzień wypłacane jest w styczniu 2012 i przelew kwoty zadłużenia będzie przesłany w styczniu 2012. Jaką zastosować kwotę wolną od potrąceń dot. minimalnego wynagrodzenia (...)

 • Porada prawna na temat odsetki komornicze 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odsetki komornicze 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja komornicza

  , przestają być naliczane odsetki tylko od kwot już zapłaconych, tj. odsetki będą naliczane od mniejszej kwoty, więc będą niższe. Można jednak z wierzycielem (nie z komornikiem) negocjować (...)

 • Umorzenie postępowania egzkucyjnego

  , którego upływ może uprawnia wierzyciela do podjęcia na nowo postępowania egzekucyjnego. Wierzyciel może więc od razu żądać podjęcia postępowania.Jeżeli chodzi natomiast o koszty komornicze (...)

 • Zwrot odsetek i kosztów komorniczych

  zaległości kluczowe jest odpowiedzenie na pytanie czy zaległość istniała. Jeśli tak, to organ słusznie naliczył odsetki i nie powinien dokonywać ich zwrotu. Jeśli zaległości podatkowej nie było, (...)

 • Roszczenie o różnicę odsetek

  odsetek wynikających z czynności prawnej przekracza wysokość odsetek maksymalnych, należą się odsetki maksymalne. W tej chwili (od dnia 8 listopada 2012 r.) maksymalna wysokość (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  cudzoziemiec ubiegający się o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości (Dz.U. z 2012 r., poz. 729); ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1827); ustawa (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS?

  ., stosuje się przepisy w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, z tym że bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia 1 stycznia 2012 r.   2. Jeżeli przedawnienie rozpoczęte przed dniem 1 stycznia (...)

 • Kiedy pracownicze odszkodowania podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

  wypłacanym byłemu pracownikowi, nie zaś z wynagrodzeniem i tym samym takie odsetki nie korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego. Otrzymane odsetki za zwłokę są przychodem opodatkowanym (...)

 • Egzekucja alimentów

  narastają odsetki. Z opisu sytuacji nie wynika jednoznacznie za jaki okres są ściągane alimenty. Być może była żona w postępując w nieuczciwy sposób wniosła też o egzekucję alimentów za okres (...)

 • Darmowa pożyczka a ustawa o kredycie konsumenckim

  związanych z udzieleniem lub spłatą kredytu konsumenckiego. Powoływany powyżej Tomasz Czech zauważa, że oprocentowanie, o jakim mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1, oznacza tylko odsetki kapitałowe. Odsetki (...)

 • Dług u fiskusa jest już tańszy

  podstawie danych NBP Od 7 lutego 2013 r. 5,25% 12,50% 9,38% Od 10 stycznia do 6 lutego 2013 r. 5,50% 13% 9.75% Od 6 grudnia 2012 r. do 9 stycznia 2013 r. 5,75% 13,50% 10,13% Od 8 listopada do (...)

 • Odsetki za zwłokę.

  Należność główna została zapłacona, ale od tej kwoty zostały naliczone odsetki, które nie zostały uregulowane.Czy organ podatkowy może egzekwować nie zapłacone odsetki, mimo, że kapitał (...)

 • Obowiązki płatnika składek w razie niedopłaty składek lub opóźnionej zapłaty

  dzień ustawowo wolny od pracy, ostatnim dniem terminu jest następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Jakie odsetki dla wpłat po terminie lub w zaniżonej wysokości? Odsetki za opóźnienie

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za nadgodziny

  wynagrodzenie nie zostało wypłacone w terminie, to pracodawca powinien zaległe wynagrodzenie wypłacać powiększone o odsetki za okres opóźnienia.Zaległe wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę

  spłacił należność główną dla wierzyciela (pozostały odsetki) i jest w kontakcie w sprawie ugody, w związku z czym zmieniły się kwoty i okoliczności a zajęcie komornicze wydaje się nam (...)

 • Wyjście z długów przez przedsiębiorcę

  Skarbowego. Obecnie mam zajęcie komornicze na rachunku bankowym. Nie chcę zamykać firmy, ponieważ długo wypracowywałem swoje logo, prestiż, nazwę itp. Mój ojciec chciał przejąć moją firmę razem (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  zwłokę. Odsetki te naliczane są od następnego dnia po upływie terminu płatności (terminu do złożenia PIT-39), aż do dnia zapłaty podatku włącznie. Jeśli podatnik odprowadził 19% podatek (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży

  VAT z tytułu proporcji w deklaracji za I kwartał 2012 (rozlicza się kwartalnie), uwzględniając wyłącznie w/w odsetki jako sprzedaż (w tej sytuacji odliczenie nie przysługiwałoby w ogóle)? (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  . Legalną definicję „swapu ryzyka kredytowego” zawiera rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 236/2012 z dnia 14 marca 2012 r. w sprawie krótkiej sprzedaży i wybranych

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  , PIT-19A (UŻYWAJĄC NIP) Zeznania za 2011 r. i 2012 r. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16A, PIT-19A Składając korektę należy pamiętać, że w rubryce Miejsce i cel złożenia (...)

 • Metoda wyłączenia z progresją jako metoda unikania międzynarodowego podwójnego opodatkowania

  .: Dz.U. z 2012 r., poz. 361, ze zm.). metoda wyłączenia z progresją, stawka podatku, międzynarodowe podwójne opodatkowanie, dochód z zagranicznych źródeł przychodów, unikanie podwójnego opodatkowania

 • Majątek wspólny małżonków

  styczniu 2012 r. Pan Zenon wystawił fakturę na kwotę 19.000 zł z terminem płatności na 20 luty 2012 r. W międzyczasie Pan Zenon rozwiódł się ze swoją żoną i z datą uprawomocnienia (...)

 • Zbyt wysokie koszty komornicze

  kosztach sądowych w sprawach cywilnych. komornik, egzekucja, postępowanie, nalezność, windykacja, zajęcie wynagrodzenia, koszty komornicze,

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Postępowanie komornicze

  Chciałbym pomóc koleżance! Mieszka u mnie na pokoju koleżanka z 1,5- rocznym dzieckiem. Parę lat temu wzięła za kogoś kredyt, który nie był spałacany (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane