Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe odsetki od 1 stycznia 2016 r.

  powoduje, iż nie jest wiadomym, czy Sąd będzie mógł np. czytając treść uzasadnienia pozwu zasądzić wskazane w treści uzasadnienia odsetki ustawowe za opóźnienie, maksymalne za opóźnienie

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  rokiem zakończenia inwestycji mogą być odliczane od podstawy opodatkowania: za rok podatkowy, w którym podatnik po raz pierwszy odlicza odsetki lub w roku podatkowym bezpośrednio następującym (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za pracę

  , że wynagrodzenie za grudzień wypłacane jest w styczniu 2012 i przelew kwoty zadłużenia będzie przesłany w styczniu 2012. Jaką zastosować kwotę wolną od potrąceń dot. minimalnego wynagrodzenia (...)

 • Porada prawna na temat odsetki komornicze 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odsetki komornicze 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja komornicza

  , przestają być naliczane odsetki tylko od kwot już zapłaconych, tj. odsetki będą naliczane od mniejszej kwoty, więc będą niższe. Można jednak z wierzycielem (nie z komornikiem) negocjować (...)

 • Umorzenie postępowania egzkucyjnego

  , którego upływ może uprawnia wierzyciela do podjęcia na nowo postępowania egzekucyjnego. Wierzyciel może więc od razu żądać podjęcia postępowania.Jeżeli chodzi natomiast o koszty komornicze (...)

 • Zwrot odsetek i kosztów komorniczych

  zaległości kluczowe jest odpowiedzenie na pytanie czy zaległość istniała. Jeśli tak, to organ słusznie naliczył odsetki i nie powinien dokonywać ich zwrotu. Jeśli zaległości podatkowej nie było, (...)

 • Roszczenie o różnicę odsetek

  odsetek wynikających z czynności prawnej przekracza wysokość odsetek maksymalnych, należą się odsetki maksymalne. W tej chwili (od dnia 8 listopada 2012 r.) maksymalna wysokość (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  cudzoziemiec ubiegający się o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości (Dz.U. z 2012 r., poz. 729); ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1827); ustawa (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS?

  ., stosuje się przepisy w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, z tym że bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia 1 stycznia 2012 r.   2. Jeżeli przedawnienie rozpoczęte przed dniem 1 stycznia (...)

 • Kiedy pracownicze odszkodowania podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

  wypłacanym byłemu pracownikowi, nie zaś z wynagrodzeniem i tym samym takie odsetki nie korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego. Otrzymane odsetki za zwłokę są przychodem opodatkowanym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Postępowanie komornicze

  Chciałbym pomóc koleżance! Mieszka u mnie na pokoju koleżanka z 1,5- rocznym dzieckiem. Parę lat temu wzięła za kogoś kredyt, który nie był spałacany (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane