Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zażalenie na odrzucenie zażalenia

  mógłby także - zamiast trzeciego zażalenia na odrzucenie drugiego zażalenia na odrzucenie pierwszego zażalenia - złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia drugiego zażalenia (...)

 • Odrzucenie spadku przez małoletnie dzieci

  , a według jakich po jego przyjęciu? odpowiedzialność za długi, spadek, małoletni, dziecko, przyjęcie, odrzucenie spadku, dobrodziejstwo inwentarza

 • Konsekwencje odrzucenia spadku

  tym, że nie złożenie oświadczenia o przyjęciu bądź odrzuceniu spadku w terminie 6 miesięcy od dnia skutkować przyjęciem spadku wprost.   spadek, odrzucenie, gmina, długi zmarłego, spadkodawca

 • Porada prawna na temat odrzucenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odrzucenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność spadkobierców za zobowiązania względem ZUS i US powstałe w związku działalnością gospodarczą spadkodawcy - opinia prawna

  ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych). Umowa o zrzeczenie się dziedziczenia lub odrzucenie spadku powodują więc, że „niedoszły” spadkobierca nie będzie

 • Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  .2014.121 ze zmianami), Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami). spadek, odrzucenie, przyjęcie, uchylenie się od skutków, otwarcie (...)

 • Odrzucenie spadku

  Zmarł ojciec, który był jedynakiem. W imieniu dziecka chcemy wystąpić o odrzucenie spadku po ojcu z uwagi na groźbę spłacania zaciągniętych długów. Czy odrzucenie spadku po ojcu spowoduje (...)

 • Odrzucenie spadku a wierzyciele spadkodawcy

  wierzycieli ojca. Innymi słowy, jeśli Pan miałby zadłużenie i odrzucił spadek, Pańscy wierzyciele mogliby żądać uznania odrzucenia przez Pana spadku za bezskuteczne. spadek, długi, odrzucenie (...)

 • Odrzucenie spadku przez dzieci

  przeprowadzony w ten sposób, że wszystko otrzyma małżonka spadkodawcy. odrzucenie spadku, spadek, dziedziczenie

 • Zażalenie na odrzucenie zażalenia

  znowu napisać, że odrzuca zażalenie na odrzucenie zażalenia jako niemieszczące sie w dopuszczalnym katalogu. Czy zażalenie na odrzucenie zażalenia może zostać kolejny raz odrzucone przez (...)

 • Odrzucenie spadku przez niepełnoletniego

  rodziców. Więcej informacji na temat reprezentacji dziecka znajduje się w artykule   Władza rodzicielska - prawa i obowiązki rodziców wobec dziecka   spadek, odrzucenie

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

  oświadczenie za skutecznie złożone. odrzucenie spadku, małoletni, zgoda sądu, czynność przekraczająca zarząd, termin

 • Różnica między oddaleniem a odrzuceniem wniosku

  , oddalenie, odrzucenie,

 • Termin odrzucenia spadku przez małoletniego

  tutaj. spadek, małoletni, przedstawiciel ustawowy, odrzucenie, termin

 • Przyjęcie spadku a długi zmarłego

  odpowiada spadkobierca, który przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza? przyjęcie, odrzucenie, spadek, odpowiedzialność, spadkobiercy, dług, przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza

 • Odrzucenie spadku zawierającego długi

  przyjęły (art. 1015 k.c.). spadek, przyjęcie spadku, przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, odrzucenie spadku, długi spadkowe, odpowiedzialność za długi spadkowe

 • Odrzucenie a oddalenie apelacji

  Czym różni się odrzucenie apelacji od oddalenia apelacji? Sąd oddala apelację, gdy jest ona bezzasadna. Sąd oddala apelację i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania sądowi I instancji również

 • Zrzeczenie się a odrzucenie spadku

  spadkobiercy (Pani wnuka), albowiem na odrzucenie przez małoletniego spadku konieczna jest zgoda sądu opiekuńczego. Podkreślamy jednak, że jeżeli syn wraz z dalszym spadkobiercą ustawowym (dzieckiem) (...)

 • Odrzucenie zarzutów do nakazy zapłaty

  obliczonej od wskazanej przez stronę wartości przedmiotu zaskarżenia. Z uwagi na powyższe odrzucenie przez sąd zarzutów od nakazu zapłaty należy uznać za prawidłowe i zgodnie z ww. przepisami. (...)

 • Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku

  . Sądem właściwym będzie sąd miejsca zamieszkania małoletniego. zezwolenie sądu, czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu, majek dziecka, dziecko, odrzucenie spadku

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  spadkobiercy ustawowi zostali wspomnianym testamentem wykluczeni od dziedziczenia. Zakładamy, iż w pytaniu chodzi o ewentualne odrzucenie spadku, a nie odrzucenie testamentu (w prawie nie ma takiego (...)

 • Zażalenie - Kiedy przysługuje zażalenie na postanowienie? Jak powinno wyglądać?

  zażalenie do sądu drugiej instancji przysługuje na postanowienia sądu pierwszej instancji kończące postępowanie w sprawie (taką sytuacją jest np. odrzucenie pozwu - postanowienie o odrzuceniu pozwu (...)

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

  majątku spadkowego. Nie ma na to wpływu stan psychiczny matki. Najlepszym wyjściem wydaje się więc odrzucenie spadku. Więcej informacji na temat odrzucenia spadku zawiera artykuł Odrzucenie (...)

 • Pozwanie Skarbu Państwa - Nadleśnictwa

  zarządzić przewodniczący lub referendarz sądowy. nadleśniczy, Lasy Państwowe, Skarb Państwa, odrzucenie pozwu, jednostka nie posiadająca osobowości prawnej

 • Apelacja strony "przegranej"

  na apelację”, w której wniesie Pan o oddalenie apelacji (a nie odrzucenie) i ustosunkuje się Pan do twierdzeń w niej podniesionych. W żaden sposób nie da się jednak „przyspieszyć”

 • Jak zaskarżyć niekorzystne postanowienie sądu administracyjnego?

  ;  odrzucenie skargi kasacyjnej;  odrzucenie zażalenia;  zwrot kosztów postępowania, jeżeli strona nie wnosi skargi kasacyjnej;  ukaranie grzywną. Zażalenie wnosi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • odrzucenie spadku - jakie koszta?

  witam, czy odrzucenie spadku u notariusza coś kosztuje? tzn czy musze isc do notariusza czy wystarczy ze powiem ze odrzucam? niestety potwierdzenie odrzucenia (...)

 • Czy odrzucenie spadku jest ograniczone czasowo?!

  Witam, jestem spadkobiorcą, jak to określił ostatnio notariusz, ale nie jestem pewien czy będę chciał to co zostało mi najprawdopodobniej zapisane (...)

 • długi, dziedziczenie, pasierb

  witam, Proszę o informację. 1. Czy żona wraz z dziećmi zmarłego pasierba dziedziczy ustawowo po zmarłym (później niż pasierb) ojczymie, jeśli (...)

 • Dziedziczenie Spadku

  Witam jakiś czas temu odrzuciłem spadek po zmarłym bracie,bank wystosował pismo o zapłatę długu po bracie do rodziny, rodzina nie odrzuciła spadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane