Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność spadkobierców za zobowiązania względem ZUS i US powstałe w związku działalnością gospodarczą spadkodawcy - opinia prawna

  cywilnego o przyjęciu i odrzuceniu spadku oraz o odpowiedzialności za długi spadkowe, z czego wynika wniosek, że odrzucenie spadku ma takie same skutki na gruncie Ordynacji podatkowej, (...)

 • Odrzucenie spadku przez małoletnie dzieci

  przed oświadczeniem o odrzuceniu spadku, inaczej odrzucenie będzie nieważne. Sąd oprócz kwestii prawnych będzie musiał rozstrzygnąć celowość odrzucenia spadku z gospodarczego punktu (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  może być ograniczony do części spadku.§ 2. Umowny dział spadku może objąć cały spadek lub być ograniczony do części spadku.Art. 1039. § 1. Jeżeli w razie dziedziczenia ustawowego (...)

 • Porada prawna na temat odrzucenie spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odrzucenie spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku - czy nieograniczone czasowo? Jakie są jego skutki?

  oświadczenie o odrzuceniu spadku może zostać obarczone terminem lub warunkiem? Przepisy stanowią, że nie wolno składać oświadczenia o odrzuceniu spadku pod warunkiem ani z zastrzeżeniem terminu. (...)

 • Konsekwencje odrzucenia spadku

  8m-cy)jeżeli matka(moja córka) odrzuci spadek? Odrzucenie spadku będzie dotyczyło całego spadku, a konsekwencją takiego odrzucenia, będzie traktowanie tych osób tak, jakby nie dożyły (...)

 • Odrzucenie spadku obciążonego długami przez kuzyna.

  spadku. Zgodnie z art. 1015 §1 KC: „Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział (...)

 • Odrzucenie spadku przez dzieci

  jest odrzucenie spadku. Spadkobiercy, którzy spadek odrzucą zostają odsunięci od dziedziczenia tak, jak gdyby nie dożyli otwarcia spadku (tj. dnia śmierci spadkodawcy). Przy dziedziczeniu (...)

 • Odrzucenie spadku zawierającego długi

  postępowanie spadkowe? Czy musimy spłacać te długi, czy wystarczy odrzucenie spadku i czy bank może mieć jeszcze jakieś dodatkowe roszczenia po odrzuceniu spadku? Zgodnie z art. 922 (...)

 • Odrzucenie spadku

  odrzuceniu spadku składa się przed sądem lub przed notariuszem. Spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. Odrzucenie (...)

 • Odrzucenie spadku a wierzyciele spadkodawcy

  odrzucić. Jeżeli jest Panu wiadomo, iż pasywa (długi) wchodzące w skład masy spadkowej przewyższają wchodzące w nią aktywa (posiadany majątek), rzeczywiście lepszym rozwiązaniem będzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • odrzucenie spadku - jakie koszta?

  witam, czy odrzucenie spadku u notariusza coś kosztuje? tzn czy musze isc do notariusza czy wystarczy ze powiem ze odrzucam? niestety potwierdzenie odrzucenia (...)

 • Dziedziczenie Spadku

  Witam jakiś czas temu odrzuciłem spadek po zmarłym bracie,bank wystosował pismo o zapłatę długu po bracie do rodziny, rodzina nie odrzuciła spadku (...)

 • czy możliwe jest dziedziczenie długów

  Ojciec znajomej jest alkoholikiem, ma długu około 20 000 i nie kwapi się żeby coś z tym zrobić , czy córka po śmierci ojca musi te długi spłacać (...)

 • Odrzucenie spadku a dom

  Witam około rok temu zmarł moj ojciec, jako, że był on alkoholikiem i często zaciągał pożyczki w bankach, wraz z moja siostra odrzucilismy spadek. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane