Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Termin odrzucenia spadku przez małoletniego

  małoletniego. Proszę o wzór takiego wniosku do sądu rodzinnego. Czy 6 miesięczny okres na odrzucenie spadku przez małoletniego biegnie w tym przypadku od momentu (...)

 • Odrzucenie spadku przez małoletnie dzieci

  przed oświadczeniem o odrzuceniu spadku, inaczej odrzucenie będzie nieważne. Sąd oprócz kwestii prawnych będzie musiał rozstrzygnąć celowość odrzucenia spadku z gospodarczego punktu (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

  moich dzieci, oświadczenia o odrzucenie spadku? Zgodnie z art. 1020 spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. (...)

 • Opinia prawna na temat odrzucenie spadku przez małoletniego wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odrzucenie spadku przez małoletniego wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  , Opiekunem powinna zostać przede wszystkim osoba wskazana przez rodziców małoletniego, a jeżeli nie nastąpiło takie wskazanie bądź jest ono sprzeczne z dobrem małoletniego, opiekunem (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego dziecka

  sześciomiesięcznego terminu z art. 1015 § 1 k.c. Należy jednocześnie zauważyć, iż sąd opiekuńczy może uznać, że odrzucenie spadku przez przez małoletniego narusza (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  , podlegają obowiązkowi ewidencyjnemu oraz otrzymują numery identyfikacji podatkowej. W przypadku małoletniego, który nie ukończył 18 roku życia zgłoszenie NIP-3 podpisuje rodzic, któremu przysługuje (...)

 • Zrzeczenie się a odrzucenie spadku

  już nie żyje, a więc nastąpił już moment otwarcia spadku, a w związku z tym jednocześnie nabycie spadku (z momentem śmierci spadkodawcy) przez spadkobierców. Jednakże spadkobierca (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  sądu o stwierdzeniu nabycia spadku oraz zgodnego oświadczenia wszystkich spadkobierców o sposobie podziału środków zgromadzonych przez oszczędzającego bądź prawomocnego postanowienia sądu (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

  Pani miejsce powołane do dziedziczenia zostały Pani dzieci. Chcąc uchronić je przed skutkami niekorzystnego objęcia należy złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku przez dziecko, występując (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  przez małoletniego na IKE nie mogą przekroczyć dochodów uzyskanych przez niego w danym roku, z pracy wykonywanej na podstawie umowy o pracę, i nie mogą być wyższe od kwoty, o której (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dziedziczenie Spadku

  Witam jakiś czas temu odrzuciłem spadek po zmarłym bracie,bank wystosował pismo o zapłatę długu po bracie do rodziny, rodzina nie odrzuciła spadku (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • odrzucenie spadku przez małoletniego!

  Proszę o pomoc, jeśli ktoś wie: czy sąd rodzinny może wydać zgodę na odrzucenie spadku przez nieletnią córkę po zmarłym ojcu, bowiem zostawił (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane