Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać odroczenie zasadniczej służby wojskowej?

  ;w tej sprawie.  Jeżeli wniosek o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej został złożony przez poborowego w inny sposób niż osobiście w wojskowej komendzie uzupełnień, (...)

 • Odroczenie służby wojskowej

  gospodarczej. Odroczenia nie udziela się, jeżeli spowodowałoby to nieodbycie zasadniczej służby wojskowej. Odroczenia tego udziela się każdorazowo na czas określony we wniosku, nie dłuższy (...)

 • Przeniesienie do rezerwy

  odbycia zasadniczej służby wojskowej z powodu odroczenia tej służby, przenosi się do rezerwy w ostatnim dniu upływu osiemnastu miesięcy następujących po dniu uchylenia lub wygaśnięcia (...)

 • Porada prawna na temat odroczenie służby wojskowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odroczenie służby wojskowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt zmian w ustawie o powszechnym obowiązku obrony RP

  uzyskania określonych kwalifikacji przydatnych w wojsku.Ponadto, jeżeli odroczenie od służby wojskowej nastąpiło ze względu na pobieranie nauki w szkole ponadgimnazjalnej, a do dnia (...)

 • Jak urwać się z woja?

  wojskowej, określone w niniejszej ustawie. Kiedy żołnierz zostaje przeniesiony do rezerwy? Przed odbyciem zasadniczej służby wojskowej dowódca jednostki wojskowej zwalnia żołnierza (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  te zarządzą inaczej.§ 2. Widzenia odbywają się pod nadzorem funkcjonariusza Służby Więziennej w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt tymczasowo aresztowanego z osobą odwiedzającą.§ (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  — w celu określenia zdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej, do wojskowej pracowni psychologicznej — w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pełnienia czynnej (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  . Sąd odracza wykonanie kary ograniczenia wolności w razie powołania skazanego do czynnej służby wojskowej, do czasu ukończenia tej służby. Wobec takiego skazanego sąd może zastosować (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  wykonania orzeczenia oraz o zakończeniu jego wykonywania. Art. 12. O prawomocnych skazaniach osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej lub służby w formacjach (...)

 • Uchylanie się od służby wojskowej

  , powołani do czynnej służby wojskowej są obowiązani stawić się do tej służby w określonym terminie i miejscu. Stają się oni żołnierzami w czynnej służbie wojskowej z (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  w rozumieniu prawa dowódcą jednostki wojskowej jest również szef, dyrektor, kierownik albo komendant jednostki wojskowej, rektor wyższej szkoły wojskowej oraz prezes sądu wojskowego (...)

 • Zwolnienie z zawodowej służby wojskowej

  zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej na wskutek wypowiedzenia przez żołnierza stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej w czasie trwania kontraktu na pełnienie służby (...)

 • W lutym rusza kwalifikacja wojskowa

  wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Informacje o szczegółowych (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wskazanej w art. 10 § 1 zawiadamia się niezwłocznie właściwego dowódcę jednostki wojskowej, nawet gdy zatrzymany tego nie żąda.§ 4. Zatrzymanemu należy na jego żądanie umożliwić nawiązanie (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  służby w zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej albo taką służbę najemną opłaca, organizuje, szkoli lub wykorzystuje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy (...)

 • Zmiany ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP

  oraz wsparcie socjalne i szkoleniowe, ale powiązane z potrzebami służby wojskowej. Z kolei dla pracodawców takich żołnierzy przewidziano świadczenie finansowe. Ma ono rekompensować koszty (...)

 • Jak zaciągnąć się do woja?

  , wydaje się mu wojskowy dokument osobisty i przeznacza się go do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Ochotnikowi przysługuje pierwszeństwo w powołaniu do odbycia zasadniczej służby (...)

 • Obliczenie i przyznawanie odprawy mieszkaniowej przysługującej żołnierzowi

  ) żołnierzowi zawodowemu zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, jeżeli nie nabył prawa do emerytury wojskowej, w przypadku wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby (...)

 • Definicja końca roku studiów

  Problem dotyczy definicji końca roku szkolnego w aspekcie odroczenia służby wojskowej. Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony jednym z powodów odroczenia służby wojskowej (...)

 • Odprawa mieszkaniowa dla żołnierzy

  ) który do dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej nie otrzymał decyzji o przydziale lokalu mieszkalnego, z wyłączeniem przypadków, o których mowa w art. 21 ust. 6, o (...)

 • Ruszyła kwalifikacja wojskowa. Kto może dostać wezwanie?

  czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2014/2015 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach (...)

 • Ochrona pracownika powołanego do wojska

  Jakie ma uprawnienia pracownik z tytułu powołania do zasadniczej służby wojskowej? Pracownik powołany do zasadniczej służby wojskowej korzysta ze szczególnej ochrony stosunku (...)

 • Powrót pracownika z wojska a wymiar urlopu i BHP

  Polskiej, pracownikowi, który w ciągu trzydziestu dni od dnia zwolnienia z czynnej służby wojskowej podjął pracę u pracodawcy, u którego był zatrudniony w dniu powołania do tej służby, (...)

 • Pora na pakiet profesjonalizacyjny w służbie wojskowej...

  tego rodzaju służby będą mogli być także przyjęci żołnierze, którzy odbyli już 3 miesiące zasadniczej służby wojskowej. Projekt nowelizacji poszerza ponadto możliwości (...)

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  służby. Zmiany w systemie rentowym policjantów i wojskowych Wprowadzono dwie (w miejsce trzech grup inwalidztwa) kategorie niezdolności do służby: niezdolny do służby oraz niezdolny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane