Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odprawa w przypadku odwołania członka zarządu

  odprawa pieniężna? Czy odprawa przysługuje tylko wówczas, jeżeli jednocześnie traci się funkcję członka zarządu i stanowisko Dyrektora Finansowego? A może wówczas odprawa przysługuje (...)

 • Odprawa pośmiertna

  , to przysługuje mu odprawa w wysokości połowy należnej kwoty. Odprawa pośmiertna nie przysługuje wspomnianym wcześniej członkom rodziny, jeżeli pracodawca ubezpieczył pracownika na życie, (...)

 • Odprawa rentowa i emerytalna

  wysokości. Wypłata odprawy emerytalno-rentowej należy do obowiązków pracodawcy. Czy pracownikowi należy się odprawa bez względu na podstawę rozwiązania stosunku pracy? Ustanie stosunku pracy (...)

 • Porada prawna na temat odprawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odprawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa w razie rozwiązania stosunku pracy

  pracodawcy mniej, niż 2 lata; odprawa w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia przysługuje, jeżeli pracownik przepracował u danego pracodawcy 2 i więcej lat, jednak nie więcej niż 8 lat; odprawa (...)

 • Odprawa emerytalna uzupełniająca

  będą przysługiwały obie odprawy, gdyż w tym przypadku ustanie stosunku pracy mimo innej podstawy wypowiedzenia ma związek z przejściem pracownika na emeryturę. wynagrodzenie, odprawa, odprawa (...)

 • Odprawa pośmiertna a koszt podatkowy

  w czasie pobierania po jego rozwiązaniu zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby, rodzinie przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna. Odprawa pośmiertna, w myśl art. 93 § (...)

 • Świadczenia finansowe po śmierci pracownika

  , przysługuje mu odprawa w wysokości połowy odpowiedniej kwoty określonej w przepisach kodeksu pracy. Odprawa pośmiertna nie przysługuje członkom rodziny, jeżeli pracodawca ubezpieczył pracownika (...)

 • Odprawa pośmiertna

  jeden członek rodziny uprawniony do odprawy pośmiertnej, przysługuje mu odprawa w wysokości połowy odpowiedniej kwoty. Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, (...)

 • Odprawa emerytalna

  , którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Jak wskazuje się w doktrynie Odprawa (...)

 • Odprawa emerytalna

  jeżeli umowa jest na czas określony przysługuje odprawa emerytalna? 2. Kiedy przysługuje odprawa emerytalna: po wygaśnięciu umowy i rozwiązaniu stosunku pracy, czy z momentem osiągnięcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odprawa

  Witam Mam pytanie pracuje w firmie około miesiąca otrzymałem wypowiedzenie do połowy kolejnego byłem zatrudniony na pół etatu i chciałem się zapytać (...)

 • Wypowiedzenie i odprawa

  W firmie w której pracuje zostały ogłoszone zwolnienia grupowe. Ponieważ nadażyła się okazja znalezienia innej pracy złożyłem wymówienie nie (...)

 • Zwolnienie z pracy

  Jeżeli dostałem wymówienie z pracy ze wzgledów ekonomicznych firmy-redukcja to czy przysługują mi dodatkowe pieniądze - wielokrotność miesięcznego (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

  MAM PYTANIE I PROSZE O POMOC BO NIE JESTEM W STANIE POMOC KOLEZANCE.OTOZ ZAWARLA ONA UMOWE O PRACE W DNIU 30.08.01 DO DNIA 31.12.2004.KOLEŻANKA DOSTAŁA (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony - powód i odprawa ??

  Witam, jestem zatrudniona w firmie X od lutego 2007 (umowa na czas określony 1 rok), a następnie od lutego 2008 umowa na czas nieokreślony. Kilka dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane