Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odprawa w przypadku odwołania członka zarządu

  odprawa pieniężna? Czy odprawa przysługuje tylko wówczas, jeżeli jednocześnie traci się funkcję członka zarządu i stanowisko Dyrektora Finansowego? A może wówczas odprawa przysługuje (...)

 • Odprawa rentowa i emerytalna

  wysokości. Wypłata odprawy emerytalno-rentowej należy do obowiązków pracodawcy. Czy pracownikowi należy się odprawa bez względu na podstawę rozwiązania stosunku pracy? Ustanie stosunku pracy (...)

 • Odprawa pośmiertna

  , to przysługuje mu odprawa w wysokości połowy należnej kwoty. Odprawa pośmiertna nie przysługuje wspomnianym wcześniej członkom rodziny, jeżeli pracodawca ubezpieczył pracownika na życie, (...)

 • Porada prawna na temat odprawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odprawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa w razie rozwiązania stosunku pracy

  pracodawcy mniej, niż 2 lata; odprawa w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia przysługuje, jeżeli pracownik przepracował u danego pracodawcy 2 i więcej lat, jednak nie więcej niż 8 lat; odprawa (...)

 • Odprawa emerytalna uzupełniająca

  będą przysługiwały obie odprawy, gdyż w tym przypadku ustanie stosunku pracy mimo innej podstawy wypowiedzenia ma związek z przejściem pracownika na emeryturę. wynagrodzenie, odprawa, odprawa (...)

 • Odprawa pośmiertna a koszt podatkowy

  w czasie pobierania po jego rozwiązaniu zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby, rodzinie przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna. Odprawa pośmiertna, w myśl art. 93 § (...)

 • Świadczenia finansowe po śmierci pracownika

  , przysługuje mu odprawa w wysokości połowy odpowiedniej kwoty określonej w przepisach kodeksu pracy. Odprawa pośmiertna nie przysługuje członkom rodziny, jeżeli pracodawca ubezpieczył pracownika (...)

 • Odprawa pośmiertna

  jeden członek rodziny uprawniony do odprawy pośmiertnej, przysługuje mu odprawa w wysokości połowy odpowiedniej kwoty. Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, (...)

 • Odprawa emerytalna

  , którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Jak wskazuje się w doktrynie Odprawa (...)

 • Odprawa emerytalna

  jeżeli umowa jest na czas określony przysługuje odprawa emerytalna? 2. Kiedy przysługuje odprawa emerytalna: po wygaśnięciu umowy i rozwiązaniu stosunku pracy, czy z momentem osiągnięcia (...)

 • Odprawa dla dyrektora przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  odprawa w wysokości określonej w ustawie. W enumeratywnie wymienionych w ustawie o p.p. przypadkach odprawa taka nie przysługuje. Jednakże zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym zakładamy, (...)

 • Obowiązki pracodawcy w razie śmierci pracownika

  częściach równych pomiędzy wszystkich uprawnionych członków rodziny. Jeżeli po zmarłym pracowniku pozostał tylko jeden członek rodziny uprawniony do odprawy pośmiertnej, przysługuje mu odprawa (...)

 • Odprawa emerytalna a zwolnienia grupowe

  emeryturę. Więcej informacji zawierają artykuły: Odprawa rentowa i emerytalna Co nieco o ustawie dotyczącej zwolnień grupowych, czyli o ustawie o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia a odprawa

  prośbę, będzie należała mi się odprawa? Zakładamy, że odprawa zostanie wypłacona na podstawie ustawy o rozwiązywaniu stosunku pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników. Na podstawie (...)

 • Wcześniejsza emerytura a odprawa

  pracę albo z przepisów szczególnych (nie wiemy jednak jakiego zakładu pracy dotyczy pytanie). Na tej samej podstawie może pracownikowi przysługiwać odprawa w wyższej wysokości niż

 • Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy

  mianowania z powodu likwidacji szkoły nie należy mi się odprawa? W jakiej wysokości należy mi się odprawa? Czy zwiększenie wymiaru czasu pracy w gimnazjum z 1/2 etatu do pełnego w zamian za (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska?

  odnoszących się do rozpatrywanych kwestii. Odprawa pieniężna Zgodnie z art. 8 u.s.z.r., pracownikom w razie rozwiązania stosunku pracy z przyczyn ichniedotyczących, przysługuje odprawa pieniężna. art. (...)

 • Prawo do odprawy emerytalnej

  , który pobiera zasiłek przedemerytalny nie spełnia podstawowej przesłanki wynikającej z powołanych przepisów, jaką jest rozwiązanie umowy o pracę, dlatego też odprawa w tym przypadku nie przysługuje. (...)

 • Wypłata odprawy pośmiertnej po pracownicy

  , rodzinie przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna. Jak stanowi § 4 powołanego przepisu, odprawa pośmiertna przysługuje następującym członkom rodziny pracownika: małżonkowi (bez (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  wypoczynkowy, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, zasiłek dla bezrobotnych, odprawa, świadectwo pracy, wypowiedzenie, należności, pracownik, pracodawca, uprawnienia, rozwiązanie umowy o pracę

 • Sposób wypłacania zwolnionemu pracownikowi odprawy

  powstaje w dacie, którą wskazano jako dzień rozwiązania stosunku pracy na mocy czynności prawnej skracającej okres wypowiedzenia. Odprawa jest świadczeniem ze stosunku pracy, a to prowadzi (...)

 • Odprawa rentowa dla pracownika samorządowego

  określony, przysługuje jednorazowa odprawa pieniężna gdy pracownik stał się niezdolny do pracy wskutek choroby stwierdzonej w czasie zatrudnienia i prowadzącej, po nieprzerwanym okresie pobierania (...)

 • Odprawa emerytalna

  odprawę, nie może otrzymać jej ponownie (art. 92[1] §2 k.p.). odprawa emerytalna, rozwiązanie umowy, emerytura, zatrudnienie

 • Czy należy mi sie odprawa?

  racjonalnych przyczyn. Jeżeli jednak dawano mu odpowiednią pracę, to odmowę wolno potraktować jako współprzyczynę rozstania. W konsekwencji pozbawia go to prawa do odprawy finansowej. odprawa, (...)

 • Odprawa dla pracownika

  , to przysługuje mu odprawa w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia b) jeśli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat, to przysługuje mu odprawa w wysokości dwumiesięcznego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odprawa

  Witam Mam pytanie pracuje w firmie około miesiąca otrzymałem wypowiedzenie do połowy kolejnego byłem zatrudniony na pół etatu i chciałem się zapytać (...)

 • Wypowiedzenie i odprawa

  W firmie w której pracuje zostały ogłoszone zwolnienia grupowe. Ponieważ nadażyła się okazja znalezienia innej pracy złożyłem wymówienie nie (...)

 • Zwolnienie z pracy

  Jeżeli dostałem wymówienie z pracy ze wzgledów ekonomicznych firmy-redukcja to czy przysługują mi dodatkowe pieniądze - wielokrotność miesięcznego (...)

 • WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

  MAM PYTANIE I PROSZE O POMOC BO NIE JESTEM W STANIE POMOC KOLEZANCE.OTOZ ZAWARLA ONA UMOWE O PRACE W DNIU 30.08.01 DO DNIA 31.12.2004.KOLEŻANKA DOSTAŁA (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony - powód i odprawa ??

  Witam, jestem zatrudniona w firmie X od lutego 2007 (umowa na czas określony 1 rok), a następnie od lutego 2008 umowa na czas nieokreślony. Kilka dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane