Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  minister.   2. Czynności, o których mowa w ust. 1, podjęte z naruszeniem przepisów ustawy, przepisów o kwalifikacjach nauczycieli lub przepisów (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  jej finansowanie w subwencji oświatowej w kwocie 418 mln zł. Wzrost pensji nauczycieli to dodatkowe środki w budżecie państwa. Subwencja dla samorządów w (...)

 • Jakie wynagrodzenie należy się za pracę?

  Ministrów z dnia 11 września 2018 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r. (Dz.U. z 2018 r. (...)

 • Porada prawna na temat odprawa rentowa dla nauczycieli w 2011r.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odprawa rentowa dla nauczycieli w 2011r., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa rentowa i emerytalna

  przejściem na rentę rodzinną. ##baner## W jakiej wysokości pracownikowi przysługuje odprawa emerytalno-rentowa? Kodeks pracy stanowi, iż pracownikowi przysługuje ona w wysokości (...)

 • Składniki Twojego wynagrodzenia (podstawowe, premia, nagrody, dodatki)

  zawodowe; odprawy, takie jak odprawa z tytułu zwolnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy, odprawa emerytalna i rentowa, odprawa pośmiertna, odprawa należna pracownikowi (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  wynagrodzenia tak, aby wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w uczelni publicznej, w poszczególnych grupach pracowników w relacji do kwoty bazowej określanej w ustawie (...)

 • Egzaminy zgodnie z harmonogramem CKE?

  wynagrodzenia średniego od stycznia 2017 do września 2019 r. nauczycieli stażystów wyniesie 479 zł, dla nauczycieli kontraktowych 532 zł, nauczycieli mianowanych (...)

 • Kolejne podwyżki dla nauczycieli

  to więcej o 3,91 p. proc. niż rok wcześniej. Co jest istotne, obecnie Polska jest stawiana przez Komisję Europejską jako przykład kraju o największych postępach w rozwoju edukacji przedszkolnej. (...)

 • Reforma edukacji

  ;wek doskonalenia nauczycieli. Następnie szkolenia dla nauczycieli. Przygotowuje się również dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów pakiety informacyjne (...)

 • Egzaminy odbędą się planowo, nauczyciele dostaną podwyżki

  : Wojciech Warski – Wiceprezes ZP-BCC. W wyniku rozmów, które odbyły się w dniach 1-3 kwietnia 2019 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” (...)

 • Odprawa emerytalna

  pracownikowi przysługuje odprawa emerytalno-rentowa?, LexPolonica Piśmiennictwo: Praktyczne wyjaśnienia oraz wzory umów i pism). Naszym zdaniem w opisanej sytuacji faktycznej (...)

 • Oświata po zmianach

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, (...)

 • Co nowego w nowym roku szkolnym 2019/2020?

  na rok liczba wyjeżdżających jest coraz większa. I tak w 2015 r. wyjechało 972 533 uczniów, w 2016 r. już ponad milion (1 029 226), a w roku (...)

 • Odprawa rentowa dla pracownika samorządowego

  i rozwiązano z nim umowę o pracę w trybie art. 53 KP w dniu 12.03.2010r. Obecnie do Zakładu pracy zgłosiła się wdowa po zmarłym w sierpniu 2010 r. pracowniku i zażądała (...)

 • Podwyżki dla nauczycieli

  ponad 19 tys. nauczycieli stażystów. W latach 2016-2019 subwencja oświatowa wzrosła o 5,5 mld złotych. W ustawie budżetowej na rok 2019 zaplanowano część oświatową (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  wykonywane w dniu wolnym od pracy,  6) wynagrodzenie za pracę w święto,  7) dodatek za uciążliwość pracy, o którym mowa w art. 19 ust. 2 pkt 2 karty nauczyciela,   8) (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  2017 r. ma obowiązek poinformowania nauczycieli, uczniów, rodziców i opiekunów o dodatkowych dniach wolnych od zajęć lekcyjnych. Ich liczba jest różna (...)

 • Leśnik otrzyma 2 odprawy emerytalno-rentowe

  szczególności ustaleniem, że Tadeusz N. (zatrudniony w nadleśnictwie od 1 czerwca 1982 r. do 24 października 1986 r.) z dniem 24 października 1986 r. przeszedł na rentę (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  wydania decyzji (o ustaleniu uprawnień albo o braku uprawnień do świadczenia lub jego wysokości).  Miejsce zamieszkania to: w przypadku osób zamieszkałych w Polsce – adres

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  oraz nauczycieli szkół, w których przewidziane są ferie szkolne, jeżeli likwidacja szkoły następuje w trakcie roku szkolnego. Okres wypowiedzenia może być skrócony (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji?

  nie dotyczy nauczycieli szkół, w których w organizacji pracy nie przewidziano ferii szkolnych, nauczycieli placówek kształcenia ustawicznego oraz nauczycieli (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  lipca 2019 r. Od 1 sierpnia 2019 r. jeśli spełni pozostałe warunki może korzystać z „małego ZUS”. Pani Marta rozpoczęła prowadzenie działalności w 2019 r. Nie może (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  doktora co najmniej w sześciu dyscyplinach, w tym co najmniej cztery w zakresie nauk technicznych. 5. Wyraz „akademia” może być używany w nazwie uczelni, której (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  ;w i zasiłków szkolnych w tych gminach. Jakie zmiany dotyczą nauczycieli? Awans zawodowy  i ocena pracy nauczycieli Zaproponowano rozwiązania dotyczące powiązania (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  udzielania stypendiów i zasiłków szkolnych w tych gminach. Jakie zmiany dotyczą nauczycieli?  Awans zawodowy  i ocena pracy nauczycieli Zaproponowano (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Odprawa dla zwolnionego z pracy nauczyciela.

  Żona jest nauczycielkem mianowanym. Z przyczyny zakładu pracy (rozwiązanie placówki)-wszyscy pracownicy dostali wypowiedzeiinia z pracy. W nowym roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane