Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odprawa emerytalna a zwolnienia grupowe

  emeryturę. Więcej informacji zawierają artykuły: Odprawa rentowa i emerytalna Co nieco o ustawie dotyczącej zwolnień grupowych, czyli o ustawie o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami (...)

 • Wcześniejsza emerytura a odprawa

  wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 11 stycznia 2001 r.  I PKN 187/2000, odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi także w razie przejścia na wcześniejszą emeryturę. wcześniejsza (...)

 • Świadczenie przedemerytalne a odprawa emerytalna

  Jeżeli zwalniany pracownik spełnia warunki do uzyskania świadczenia przedemerytalnego, to czy przysługuje mu odprawa emerytalna? Zgodnie z regulacją kodeksu pracy, prawo do odprawy emerytalnej

 • Porada prawna na temat odprawa emerytalna nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odprawa emerytalna nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa dla nauczyciela w razie likwidacji szkoły

  Nauczyciela wspomniana w pytaniu odprawa dla nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania przysługuje w przypadku, gdy rozwiązano z nim stosunek pracy z powodu całkowitej likwidacji (...)

 • Emerytura nauczyciela

  do wcześniejszej emerytury. Co jest podstawą wymiaru emerytury lub renty nauczyciela?Podstawę wymiaru emerytury lub renty dla nauczyciela zatrudnionego w systemie oświaty i wychowania, przechodzącego

 • Odprawa emerytalna

  , którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Jak wskazuje się w doktrynie Odprawa (...)

 • Dwóch pracodawców a odprawa emerytalna

  . wniosek, świadczenie emerytalne, dwóch pracodawców, pracownik, uprawniony, zobowiązany, ZUS, emerytura, złożenie, odprawa emerytalna, wypłata

 • Zasady wypłaty nagrody jubileuszowej i odprawy

  , emerytura, odprawa emerytalna

 • Warunki uzyskania odprawy emerytalnej

  napisać, czy należy jej się odprawa emerytalna? Uregulowania zawarte w kodeksie pracy stanowią, że pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub (...)

 • Zwolnienie nauczyciela mianowanego

  nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć rozwiązuje z nim stosunek pracy lub, na wniosek nauczyciela, przenosi go w stan nieczynny. Zatem redukcja (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane