Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dowód z przesłuchania świadków

  wnioskująca znów może zadawać pytania uzupełniające, a w następnej kolejności może to robić strona druga. Świadek odpowiadając na pytania zwraca się nie do stron, lecz do Sądu, (...)

 • Współwłasność a służebności na nieruchomości

  "drodze". Mam możliwość stania się współwłaścicielem tej drogi (mniejszościowym). Z odpowiedzi na moje uprzednie pytania do e-prawnika wynika, że w takim przypadku służebności (...)

 • Ważność i konsekwencje umowy w sprawie szkolenia zawartej z pracodawcą - opinia prawna

  sytuacji faktycznej wraz z odpowiedzią na postawione pytania wymaga rozważenia kilku zasadniczych kwestii. Po pierwsze, należy odpowiedzieć na pytanie, czy zawarcie takiej umowy cywilnoprawnej (...)

 • Porada prawna na temat odpowiedzi kip na pytania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpowiedzi kip na pytania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  . Prawidłowa jest oczywiście odpowiedź B.   Limity prędkości od 30 grudnia 2010 roku1) na autostradzie – 140 km/h,2) na drodze ekspresowej dwujezdniowej – 120 km/h,3) na (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 1-21)

  . Odpowiedzi na pytania określone w § 4 należy udzielić uprawnionemu oraz właściwej spółce kapitałowej w terminie dziesięciu dni od dnia otrzymania żądania. Jeżeli żądanie (...)

 • W jakich sprawach przeprowadza się ogólnokrajowe referendum?

  wyłącznie osobiście na urzędowej karcie do głosowania. Polega ono na udzieleniu pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi na postawione pytanie albo pytania lub na dokonaniu (...)

 • Prawo jazdy. Zmiany w egzaminach, ale nie tylko

  teoretycznej egzaminu na prawo jazdy. Na egzaminie trzeba będzie wskazać prawidłową odpowiedź na pytania wyświetlane losowo w czasie rzeczywistym przez systemem komputerowy. Nie (...)

 • Testy na prawo jazdy 2012. Będzie trudniej

  Zdając egzamin dostaniemy 10 sekund na każdą odpowiedź, a pytania będą różnie punktowane. Zmienione zasady egzaminów na prawo jazdy zaczną obowiązywać od 11 lutego 2012 (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  praktyk zawodowych kandydatów na doradców podatkowych. Kandydaci na doradców podatkowych, którzy zdali egzamin na doradcę podatkowego, muszą odbyć 2-letnią praktykę (...)

 • Prawo do odmowy składania wyjaśnień

  niewinności. Co więcej odmowa złożenia wyjaśnień lub odmowa odpowiedzi na poszczególne pytania (podobnie jak nie przyznanie się do winy i brak skruchy) nie mogą powodować żadnych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane