Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty

  Moja żona złożyła pozew o separację z mojej winy (nie będę się rozpisywał na temat winy, bo to sąd będzie sam oceniał). W pozwie podniosła całkowity rozpad małżeństwa, zażądała (...)

 • Przekwalifikowanie separacji na rozwód

  wynagrodzenie. Regularnie otrzymuję wyciągi bankowe. Jeżeli chodzi o mieszkanie mam umowę na wynajem. Rachunki za energie są na moje nazwisko. Wszystko oczywiście po angielsku. Czy sąd (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża?

  łoży na małoletnie dziecko). Pragniemy wskazać, iż opłata od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Opłata od wniosku o zabezpieczenie wynosi natomiast 100 zł, jednakże jeżeli wniesie (...)

 • Porada prawna na temat odpowiedz na pozew o zmniejszenie alimentow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpowiedz na pozew o zmniejszenie alimentow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ugoda w sprawie zmniejszenia alimentów

  , może Pani następnie na zasadach opisanych wyżej skierować roszczenie o zwrot do syna. alimenty, zmniejszenie, zmiana stosunków, pozew, ugoda, powaga rzeczy osądzonej, zarzut (...)

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów

  demograficzny, czego efektem jest zmniejszenie ilości oddziałów szkolnych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości etatów nauczycielskich. Sąd ustalając alimenty na rzecz dziecka bierze (...)

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  roszczenia o zachowek ulega przerwaniu w chwili, gdy uprawniony do zachowku skieruje pozew o zapłatę wobec zobowiązanego (spadkobiercy bądź obdarowanego). Są jednak sytuacje, gdy uprawniony (...)

 • Podział masy spadkowej będącej przedmiotem współwłasności – opinia prawna

  pozwanych należy wymienić wszystkich zainteresowanych w sprawie. Pozew, a w związku z tym także wniosek o dział spadku, powinien więc zawierać: dokładnie określone żądanie, a w sprawach (...)

 • Dział spadku a dopuszczenie do współposiadania - opinia prawna

  to przedmiotem porady, należy skoncentrować się na sposobie określonym w pkt 2, jako najbardziej prawdopodobnym z uwagi na fizyczną niemożliwość podziału mieszkania (jak Pan zapewnia) i deklarację (...)

 • Alimenty a urlop wychowawczy

  rodzinnego i opiekuńczego starać się o obniżenie alimentów. Pozew o obniżenie alimentów wnosi się do sądu rejonowego miejsca zamieszkania uprawnionych do alimentów dzieci. Jeśli (...)

 • Zmniejszenie ugodą alimentów

  przebywanie z matką i jej konkubentem do minimum. W tej sytuacji złożyłem pozew w sądzie o zmniejszenie alimentów. Jednak przed decydującą rozprawą, doszliśmy z byłą małżonką (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane