Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedź na pozew a sprzeciw od wyroku zaocznego

  od dnia otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie podlega zwrotowi. Jak więc wynika z w/w przepisów, jeżeli odpowiedź na pozew została przez Pana (...)

 • Obowiązek odpowiedzi na pozew

  Po posiedzeniu pojednawczym sąd wyznaczył mi czternastodniowy termin na odpowiedź na pozew wniesiony przez męża. Czy muszę odpowiadać? Jeżeli przedstawię zaświadczenie o stanie (...)

 • Odpowiedź na pozew

  sądu odpowiedź na pozew, a z ostrożności zabrał drugi egzemplarz tego pisma na rozprawę. Ponadto sąd ma obowiązek uwzględnić pismo także wtedy, gdy dotrze ono po rozprawie. (...)

 • Porada prawna na temat odpowiedź na pozew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpowiedź na pozew, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Treść odpowiedzi na pozew

  Jak powinien prawnie wyglądać wstęp odpowiedzi na pozew? Czy w odpowiedzi na pozew o podwyższenie alimentów (jestem pozwanym) możliwe jest umieszczenie twierdzenia, iż wnoszę (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym

  Czy odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym trzeba składać na urzędowym formularzu? Kodeks postępowania cywilnego stanowi, że: Art. 5052. Pozew, odpowiedź (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty

  takiego pisma jest właśnie odpowiedź na pozew, którą co do zasady kieruje się do sądu przed pierwszą rozprawą. W procesie o alimenty nie jest jednak wykluczone skierowanie pisma do (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  typu żądania są w ogóle dopuszczalne na rozprawie, czy powinienem swoje żądania zawrzeć w odpowiedzi na pozew żony i ile mam czasu na odpowiedź na ten pozew? (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  Co powinno się znaleźć w odpowiedzi na pozew o rozwód bez orzekania o winie? Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na (...)

 • Odpowiedź na pismo procesowe

  sprzeciwu przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu. Sam sprzeciw od nakazu zapłaty stanowi odpowiedź na pozew, którym jest pismo procesowe skierowane (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym

  sporządzone na urzędowych formularzach. Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym powinna być sporządzona na formularzu zgodnym ze wzorem zamieszczonym w rozporządzeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane