Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedź na pozew a sprzeciw od wyroku zaocznego

  od dnia otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie podlega zwrotowi. Jak więc wynika z w/w przepisów, jeżeli odpowiedź na pozew została przez Pana (...)

 • Obowiązek odpowiedzi na pozew

  Po posiedzeniu pojednawczym sąd wyznaczył mi czternastodniowy termin na odpowiedź na pozew wniesiony przez męża. Czy muszę odpowiadać? Jeżeli przedstawię zaświadczenie o stanie (...)

 • Odpowiedź na pozew

  sądu odpowiedź na pozew, a z ostrożności zabrał drugi egzemplarz tego pisma na rozprawę. Ponadto sąd ma obowiązek uwzględnić pismo także wtedy, gdy dotrze ono po rozprawie. (...)

 • Porada prawna na temat odpowiedź na pozew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpowiedź na pozew, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Treść odpowiedzi na pozew

  Jak powinien prawnie wyglądać wstęp odpowiedzi na pozew? Czy w odpowiedzi na pozew o podwyższenie alimentów (jestem pozwanym) możliwe jest umieszczenie twierdzenia, iż wnoszę (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym

  Czy odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym trzeba składać na urzędowym formularzu? Kodeks postępowania cywilnego stanowi, że:   Art. 5052. Pozew, (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty

  takiego pisma jest właśnie odpowiedź na pozew, którą co do zasady kieruje się do sądu przed pierwszą rozprawą. W procesie o alimenty nie jest jednak wykluczone skierowanie pisma do (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  typu żądania są w ogóle dopuszczalne na rozprawie, czy powinienem swoje żądania zawrzeć w odpowiedzi na pozew żony i ile mam czasu na odpowiedź na ten pozew? (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  Co powinno się znaleźć w odpowiedzi na pozew o rozwód bez orzekania o winie? Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na (...)

 • Odpowiedź na pismo procesowe

  sprzeciwu przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu. Sam sprzeciw od nakazu zapłaty stanowi odpowiedź na pozew, którym jest pismo procesowe skierowane (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym

  sporządzone na urzędowych formularzach. Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym powinna być sporządzona na formularzu zgodnym ze wzorem zamieszczonym w rozporządzeniu (...)

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  nie postanowiły inaczej, w terminie wyznaczonym przez sąd polubowny, powód powinien wnieść pozew, a pozwany może złożyć odpowiedź na pozew. Do pozwu i odpowiedzi na (...)

 • Termin ostateczny (zawity) w pozwie wzajemnym

  najwcześniejszą - a więc dokonaną już na wstępie postępowania - koncentrację materiału dowodowego poddawanego pod osąd. Podsumowując powyższe – w takim wypadku wniesienie po terminie odpowiedzi (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu rozwodowym

  czy rozpraw. pozew, rozwód, odpowiedź na pozew, wniesienie, obowiązek, uprawnienie

 • Przytaczanie dowodów i okoliczności faktycznych

  strona skarżąca jest przekonana o tym, że nie mam żadnych dowodów na obronę. W jakiej fazie procesu mogę ujawnić fakty potwierdzające moją wersję wydarzeń? Do złożenia odpowiedzi na (...)

 • Powództwo o rozwód - odpowiedź na pozew

  ;mediację może też wnioskować strona. rozwód, pozew, odpowiedź na pozew, przesłanki orzeczenia rozwodu, pismo procesowe

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  w tym liście, że to źle wpływa na rozwój jej dziecka. Następna sprawa to to, że gdy mój chłopak rozmawiał przez telefon z nią odnośnie tego listu, ona powiedziała mu, że porozmawia z nim w (...)

 • Obligatoryjny charakter odpowiedzi na pozew

  może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Ponadto, w sprawach zawiłych lub rozrachunkowych przewodniczący może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi (...)

 • Pozew i pozew wzajemny

  Przesłany został do mnie pozew o dochodzenie wierzytelności kredytowych. W pouczeniu napisano: Pozwany może złożyć odpowiedź na pozew, jak również pozew wzajemny. Odpowiedź (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  mediacji. W trakcie mediacji termin na jej przeprowadzenie może być przedłużony na zgodny wniosek stron. § 2. Przewodniczący wyznacza rozprawę po upływie terminu, o którym (...)

 • Będzie wielka reforma procesu cywilnego!

  , spór, postępowanie cywilne, sprawa sądowa, zeznania na piśmie, ugoda, odpowiedź na pozew, frankowicz

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  zarządzić przymusowego sprowadzenia strony na posiedzenie. Ma Pani możliwość jako strona pozwana, wnieść odpowiedź na pozew przed pierwszą rozprawą. W odpowiedzi na (...)

 • Arbitraż przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT

  pozwie braków, PIIT wyznacza powodowi 7-dniowy termin do ich usunięcia, pod rygorem zwrotu pozwu. Odpowiedź na pozew Pozwany ma obowiązek w terminie 7 dni od otrzymania pozwu, wysłać (...)

 • Brak odpowiedzi pracodawcy na pozew

  obowiązkiem, chyba że sąd zarządzi przed pierwszą rozprawą wniesienie przez pozwanego odpowiedzi na pozew lub wymianę przez strony dalszych pism procesowych. Poza tym odpowiedź na (...)

 • Udzielenie odpowiedzi na pozew

  ? Odpowiedź na pozew nie jest obowiązkiem pozwanego. Ta sama zasad dotyczy wniosku o rozszerzenie klauzuli wykonalności. Na pozwanym nie ciąży więc obowiązek odpowiedzi na (...)

 • Zwrot kosztów wysłania pisma procesowego

  W terminie 7 dni od dnia otrzymania pozwu wraz z zawiadomieniem o terminie sprawy wysłałem odpowiedź na pozew wraz z pismem zawierającym wnioski dowodowe i dokumentację dowodową. Odpowiedź (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane