Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Załączniki do pozwu rozwodowego

  W co należy się "zaopatrzyć", gdy chodzi o dokumenty przed złożeniem pozwu rozwodowego? W przypadku powództwa o rozwód należy do pozwu dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  skarbowego przesyła wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, która wykaże istnienie (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  ; jeżeli zostało już nadane, miejsce i datę urodzenia, płeć dziecka - jeśli nie został jeszcze sporządzony akt urodzenia, imię i nazwisko matki dziecka, miejsce, gdzie został sporządzony (...)

 • Porada prawna na temat odpis skrócony aktu urodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpis skrócony aktu urodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawarcie małżeństwa za granicą

  , okazać dowód osobisty oraz: w przypadku panny i kawalera – odpis skrócony aktu urodzenia, w przypadku osób rozwiedzionych – odpis skrócony (...)

 • Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

  skrócony aktu zgonu, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją urzędnika, że dziecko urodziło (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka

  komornika pismo ze stosowna informacją o osiągnięciu przez syna pełnoletności, załączając odpis aktu urodzenia. Zgodnie z art. 49 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, (...)

 • Biuro matrymonialne - wykrywanie oszustów

  stwierdzonych. Jak wynika z powyższego, o stanie cywilnym Państwa klientów, można jedynie uzyskać wiarygodne informacja ze skróconego odpisu aktu małżeństwa. Na podstawie art. 83 w/w ustawy, odpisy (...)

 • Sprostowanie aktu urodzenia

  w niniejszej sytuacji. Pani akt urodzenia został błędnie wypełniony na podstawie prawidłowego aktu urodzenia matki oraz aktu małżeństwa rodziców. Natomiast błędna redakcja (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  sposobem stwierdzenia nabycia spadku jest droga sądowa. Trzecim mechanizmem jest rejestracja notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia. Jeśli bowiem do rejestru wpłynie wniosek o rejestrację aktu

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  wnioskodawcy; odpis aktu urodzenia wnioskodawcy; dokumenty poświadczające aktualny stan cywilny wnioskodawcy; dokumenty potwierdzające miejsce stałego zamieszkania na terytorium obecnych (...)

 • Kodeks wyborczy

  , telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL, oznaczenie miejsca pobytu wyborcy za (...)

 • Właściwość urzędu stanu cywilnego

  : odpis aktu zgonu spadkodawcy, odpis aktu małżeństwa spadkodawcy, odpis aktu zgonu małżonka oraz akt urodzenia i zgonu matki (siostry cioci) oraz odpis (...)

 • Załączniki do pozwu rozwodowego

  do pozwu, zależy od konkretnej sprawy. W przypadku pozwu rozwodowego zawsze należy dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa. Jeżeli z małżeństwa urodziły się dzieci, należy dołączyć (...)

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka

  do ich płacenia w drodze egzekucji, wówczas uprawniony do alimentów winien zgłosić się do organu egzekucyjnego z dokumentem stwierdzającym pełnoletniość (dowód osobisty, skrócony odpis (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka

  alimentów winien zgłosić się do organu egzekucyjnego z dokumentem stwierdzającym pełnoletniość (dowód osobisty, skrócony odpis aktu urodzenia) i zażądać przekazywania kwot (...)

 • Zasady korzystania z domów dla matek z małoletnimi dziećmi

  lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do umieszczenia w domu, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub książeczka zdrowia dziecka, orzeczenie o niepełnosprawności (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  aktu urodzenia - jeśli składasz wniosek za granicą i nie masz numeru PESEL, odpis skrócony albo zupełny polskiego aktu małżeństwa - jeśli jesteś osobą, która (...)

 • Karta zgonu

  cywilnego. Wymagane dokumenty: wniosek o sprostowanie aktu, odpis zupełny aktu małżeństwa lub aktu urodzenia /w zależności od stanu cywilnego osoby zmarłej. akt zgonu, (...)

 • Becikowe 2015 - dokumenty, zasady przyznawania

  odpis zupełny lub skrócony aktu zgonu małżonka lub rodzica dziecka - w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko; odpis prawomocnego postanowienia sądu orzekającego przysposobienie (...)

 • Nazwisko dziecka w akcie urodzenia

  popełnienie pomyłki przez Urząd Stanu Cywilnego. Skrócony odpis aktu urodzenia jest zaświadczeniem w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Zgodnie (...)

 • Nazwisko dla dziecka

  ) uzasadnienie. 2. Do wniosku o zmianę nazwiska dołącza się: 1) odpis zupełny aktu urodzenia; 2) odpis zupełny aktu małżeństwa; 3) odpisy zupełne (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  oświetlenia twarzy, odpis skrócony aktu urodzenia - w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński, odpis skrócony aktu małżeństwa (...)

 • Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?

  miejsce urodzenia rozwiedzionego małżonka oraz numer PESEL, jeżeli został nadany; miejsce sporządzenia aktu małżeństwa i oznaczenie tego aktu; datę uprawomocnienia się orzeczenia (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  otwartych do dnia 13 lutego 2001 roku) oraz możliwość uchylenia tegoż aktu i wykreślenia go z rejestru. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, (...)

 • Postępowanie rozwodowe

  Czy w sprawie rozwodowej odpis aktu urodzenia dziecka może być sprzed czterech lat, czy musi być aktualny? Generalnie odpis aktu urodzenia jest dokumentem bez określonej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odpis skrócony aktu urodzenia

  Witam mam pytanie byłem ostatnio w urzędzie stanu cywilnego w sprawie ślubu i miałem wszystkie potrzebne mi dokumenty ale pani doczepiła się że (...)

 • Wzór podania o separację

  Poszukuję wzoru podania do sądu o ustalenie separacji (era2001) Kraków, dnia ....................................... Do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział (...)

 • rozwód bez orzekania!

  Mam 23 lata i jestem prawie 9 miesięcy po slubie cywilnym. Niestety juz jestem zdecydowana na rozwód bez orzekania bo nie mam swiadkow ani dowodow na (...)

 • Pozew o rozwód bez orzekania o winie

  Czy ktoś może mi powiedzieć czy taki pozew musi być podpisany też przez mojego męża i czy musi być do niego załączone zaświadczenie o jego zarobkach? (...)

 • Jakich dokumentów potrzeba do ślubu cywilnego?

  z moim narzeczoną planujemy wziąć ślub cywilny na początku przyszłego roku, powiedzcie mi o jakie dokumenty nalezy przygotowac przed udaniem sie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane