Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpis obywatelski zamiast Funduszu Kościelnego od 2015 roku?

  łączeniu pracy ekspertów z docieraniem do ludzi przez sieć parafii. - Zakładamy, że odpis od podatku na rzecz Kościoła albo związku wyznaniowego można by zadeklarować już rozliczając (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  ;1) odpis aktu notarialnego umowy spółki lub statutu spółki oraz aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego;  2) aktualny odpis umowy lub statutu spółki (...)

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  przysługuje obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. W przypadku importu, (...)

 • Porada prawna na temat odpis od podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpis od podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  - rozumie się przez to zwrot różnicy podatku lub zwrot podatku naliczonego w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, a także inne formy zwrotu podatku przewidziane (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług.   UWAGA! Cenę nabycia koryguje się o różnice kursowe, naliczone (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  postępowaniu przed organami celnymi w sprawach dotyczących podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego z tytułu importu towarów, w przypadku, o którym mowa w art. 23 (...)

 • Leasing podatkowy

  podajemy zasady, jakimi należy się kierować:  jeśli w załączniku do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (również do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatku lub nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.§ 4. Przepisy § 3 i art. 53a stosuje się odpowiednio, gdy podatnik obowiązany jest do zapłaty podatku, zaliczki na podatek lub raty (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  alimenty na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną, bądź odpis protokołu zawierającego treść ugody sądowej lub odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem, zobowiązujących (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  posiadania psów Art. 13. 1.  Podatnikami podatku od posiadania psów są osoby fizyczne posiadające psy.2. Podatku od posiadania psów nie pobiera się: 1) pod (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Student informatyki i odpis od podatku

  Witam, jestem studentem informatyki (tryb zaoczny), chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc odpisania od podatku, ksiazek, sprzetu komputerowego, (...)

 • Komitet rodzicielski

  Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi na jakiej podstawie Rada Rodziców może ustalać składki na tzw.Komitet rodzicielski i jak wygląda sprawa obowiązkowości (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane