Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  dokumentów: zapewnienia, odpisu aktu urodzenia, w a przypadku pozostawania uprzednio w związku małżeńskim odpisu aktu małżeństwa z adnotacją o jego ustaniu, unieważnieniu albo (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  wnioskodawcy; odpis aktu urodzenia wnioskodawcy; dokumenty poświadczające aktualny stan cywilny wnioskodawcy; dokumenty potwierdzające miejsce stałego zamieszkania na terytorium obecnych (...)

 • Odpisy aktu małżeństwa i urodzenia dzieci

  Pan jeden odpis skrócony aktu małżeństwa i jeden skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (w oryginałach) do akt sądowych. O wiarygodności danego dokumentu nie decyduje (...)

 • Porada prawna na temat odpis aktu urodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpis aktu urodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie rozwodowe

  Czy w sprawie rozwodowej odpis aktu urodzenia dziecka może być sprzed czterech lat, czy musi być aktualny? Generalnie odpis aktu urodzenia jest dokumentem bez określonej (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  skrzynkę ePUAP. Czekaj na odpowiedź urzędu.  Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem (...)

 • Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

  skrócony aktu zgonu, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją urzędnika, że dziecko urodziło (...)

 • Nowe regulacje dotyczące trybu przyznawania świadczeń rodzinnych

  drugiego z rodziców dziecka lub2) odpis zupełny aktu urodzenia dziecka, w przypadku gdy ojciec dziecka jest nieznany;3) kopię odpisu wyroku sądu orzekającego o oddaleniu powództwa o ustalenie (...)

 • Właściwość urzędu stanu cywilnego

  : odpis aktu zgonu spadkodawcy, odpis aktu małżeństwa spadkodawcy, odpis aktu zgonu małżonka oraz akt urodzenia i zgonu matki (siostry cioci) oraz odpis (...)

 • Wniosek o nabycie spadku a odpis aktu urodzenia

  odpis aktu urodzenia sprzed 10 lat, jednak sąd, w razie wątpliwości, może zażądać przedstawienia bardziej aktualnego odpisu.         wniosek, stwierdzenie nabycia (...)

 • Nowa rejestracja aktów stanu cywilnego

  marca br. będzie sukcesywnie napełniana. Oznacza to, że np. odpis aktu urodzenia możemy odebrać w dowolnym urzędzie stanu cywilnego na terenie kraju, a nie jak do tej pory w miejscowości (...)

 • Nazwisko dziecka w akcie urodzenia

  popełnienie pomyłki przez Urząd Stanu Cywilnego. Skrócony odpis aktu urodzenia jest zaświadczeniem w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Zgodnie (...)

 • Nazwisko dla dziecka

  ) uzasadnienie. 2. Do wniosku o zmianę nazwiska dołącza się: 1) odpis zupełny aktu urodzenia; 2) odpis zupełny aktu małżeństwa; 3) odpisy zupełne (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  oświetlenia twarzy, odpis skrócony aktu urodzenia - w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński, odpis skrócony aktu małżeństwa (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  ; jeżeli zostało już nadane, miejsce i datę urodzenia, płeć dziecka - jeśli nie został jeszcze sporządzony akt urodzenia, imię i nazwisko matki dziecka, miejsce, gdzie został sporządzony (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę

  przysposobieniu dziecka lub o zakwalifikowanie na rodzinę zastępczą, - Życiorysy własnoręcznie napisane, - Odpis zupełny aktu małżeństwa (aktualny) {w przypadku II związku - akt rozwodowy}. (...)

 • Narodziny dziecka będzie można zgłosić przez Internet?

  dziecka w urzędzie stanu cywilnego, osobie zgłaszającej ten fakt zostanie przesłany – w postaci papierowej lub elektronicznej – odpis aktu urodzenia dziecka, wraz z powiadomieniem (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii

  odpis aktu rozwodowego, uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu, odpis aktu urodzenia wnioskodawcy - wniosek należy wnieść w dwóch egzemplarzach. Sprawa rozpoznawana jest w (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  obowiązek przedstawić zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: 1)   odpis aktu urodzenia dziecka; 2)   

 • Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku

  dokumentów powinna załączyć: skrócony odpis aktu urodzenia swój i dziecka, skrócony odpis aktu małżeństwa, aktu zgonu spadkodawcy. Czy opłata skarbowa w tym (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  obowiązany przedstawić zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: odpis aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie sądu (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: 1) odpis aktu urodzenia dziecka; 2) zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu (...)

 • Ulga na wychowanie dziecka

  urodzenia dziecka; 2)   zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka; 3)   odpis orzeczenia sądu o ustaleniu rodziny zastępczej lub umowę (...)

 • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej

  ;lności:  1)   odpis aktu urodzenia dziecka;  2)   zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka;  3)   odpis orzeczenia (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  , należy okazać dokument potwierdzający tożsamość lub, w przypadku dziecka do ukończenia 18 roku życia, odpis aktu urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość. Organ może domagać (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  świadczenie wychowawcze nie jest wymagany skrócony odpis aktu urodzenia dziecka ani akt małżeństwa. Do wniosku nie trzeba więc dołączać aktów urodzenia dzieci.    Co (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skrócony odpis aktu urodzenia

  Witam! Ktory urzad wydaje skrocony odpis aktu urodzenia? Z gory dziekuje za odpowiedz. Urzad Stanu Cywilnego, i to podobno bezplatnie. ;) Pawel Jesli ktos (...)

 • ALIMENTY - jakie dokumenty?

  1. Jakie dokumenty powinny być dołączone do pozwu o alimenty od ojca składanego przez pełnoletnie uczące się dziecko (na utrzymaniu matki)? 2. Gdzie (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • odpis aktu urodzenia

  tydzień temu skończyłam 18 lat i chciałabym wyrobić dowód osobisty, niestety nie mam aktu urodzenia, mieszkam w Goleniowie a urodziłam się w Nowogardzie, (...)

 • odpis skrócony aktu urodzenia

  Witam mam pytanie byłem ostatnio w urzędzie stanu cywilnego w sprawie ślubu i miałem wszystkie potrzebne mi dokumenty ale pani doczepiła się że (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane