Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  dokumentów: zapewnienia, odpisu aktu urodzenia, w a przypadku pozostawania uprzednio w związku małżeńskim odpisu aktu małżeństwa z adnotacją o jego ustaniu, unieważnieniu albo (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  wnioskodawcy; odpis aktu urodzenia wnioskodawcy; dokumenty poświadczające aktualny stan cywilny wnioskodawcy; dokumenty potwierdzające miejsce stałego zamieszkania na terytorium obecnych (...)

 • Odpisy aktu małżeństwa i urodzenia dzieci

  Pan jeden odpis skrócony aktu małżeństwa i jeden skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (w oryginałach) do akt sądowych. O wiarygodności danego dokumentu nie decyduje (...)

 • Porada prawna na temat odpis aktu urodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odpis aktu urodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie rozwodowe

  Czy w sprawie rozwodowej odpis aktu urodzenia dziecka może być sprzed czterech lat, czy musi być aktualny? Generalnie odpis aktu urodzenia jest dokumentem bez określonej (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  skrzynkę ePUAP. Czekaj na odpowiedź urzędu.  Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem (...)

 • Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

  skrócony aktu zgonu, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją urzędnika, że dziecko urodziło (...)

 • Nowe regulacje dotyczące trybu przyznawania świadczeń rodzinnych

  rodziców dziecka lub2) odpis zupełny aktu urodzenia dziecka, w przypadku gdy ojciec dziecka jest nieznany;3) kopię odpisu wyroku sądu orzekającego o oddaleniu powództwa o (...)

 • Właściwość urzędu stanu cywilnego

  : odpis aktu zgonu spadkodawcy, odpis aktu małżeństwa spadkodawcy, odpis aktu zgonu małżonka oraz akt urodzenia i zgonu matki (siostry cioci) oraz odpis (...)

 • Wniosek o nabycie spadku a odpis aktu urodzenia

  odpis aktu urodzenia sprzed 10 lat, jednak sąd, w razie wątpliwości, może zażądać przedstawienia bardziej aktualnego odpisu.         wniosek, stwierdzenie nabycia (...)

 • Nowa rejestracja aktów stanu cywilnego

  marca br. będzie sukcesywnie napełniana. Oznacza to, że np. odpis aktu urodzenia możemy odebrać w dowolnym urzędzie stanu cywilnego na terenie kraju, a nie jak do tej pory w miejscowości (...)

 • Nazwisko dziecka w akcie urodzenia

  popełnienie pomyłki przez Urząd Stanu Cywilnego. Skrócony odpis aktu urodzenia jest zaświadczeniem w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Zgodnie (...)

 • Nazwisko dla dziecka

  ) uzasadnienie. 2. Do wniosku o zmianę nazwiska dołącza się: 1) odpis zupełny aktu urodzenia; 2) odpis zupełny aktu małżeństwa; 3) odpisy zupełne (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  oświetlenia twarzy, odpis skrócony aktu urodzenia - w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński, odpis skrócony aktu małżeństwa (...)

 • Narodziny dziecka będzie można zgłosić przez Internet?

  dziecka w urzędzie stanu cywilnego, osobie zgłaszającej ten fakt zostanie przesłany – w postaci papierowej lub elektronicznej – odpis aktu urodzenia dziecka, wraz z powiadomieniem (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  ; jeżeli zostało już nadane, miejsce i datę urodzenia, płeć dziecka - jeśli nie został jeszcze sporządzony akt urodzenia, imię i nazwisko matki dziecka, miejsce, gdzie został sporządzony (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę

  przysposobieniu dziecka lub o zakwalifikowanie na rodzinę zastępczą, - Życiorysy własnoręcznie napisane, - Odpis zupełny aktu małżeństwa (aktualny) {w przypadku II związku - akt rozwodowy}. (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii

  odpis aktu rozwodowego, uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu, odpis aktu urodzenia wnioskodawcy - wniosek należy wnieść w dwóch egzemplarzach. Sprawa rozpoznawana jest w (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  , mamy obowiązek przedstawić zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: 1)   odpis aktu urodzenia dziecka; 2)  

 • Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku

  dokumentów powinna załączyć: skrócony odpis aktu urodzenia swój i dziecka, skrócony odpis aktu małżeństwa, aktu zgonu spadkodawcy. Czy opłata skarbowa w tym (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  organów podatkowych podatnik jest obowiązany przedstawić zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: odpis aktu urodzenia (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  zaświadczenia, oświadczenia oraz inne dowody niezbędne do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności: 1) odpis aktu urodzenia dziecka; 2) zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu (...)

 • Ulga na wychowanie dziecka

  urodzenia dziecka; 2)   zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka; 3)   odpis orzeczenia sądu o ustaleniu rodziny zastępczej lub umowę (...)

 • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej

  ;lności:  1)   odpis aktu urodzenia dziecka;  2)   zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka;  3)   odpis orzeczenia (...)

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  ulga się nam należy. Musimy je jednak posiadać na wypadek kontroli fiskusa. Urzędnicy skarbówki mogą bowiem zażądać, by rodzic przedstawił im np. odpis aktu urodzenia dziecka, (...)

 • Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz

  )   odpis aktu urodzenia dziecka,2)   zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka,3)   odpis orzeczenia sądu o (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skrócony odpis aktu urodzenia

  Witam! Ktory urzad wydaje skrocony odpis aktu urodzenia? Z gory dziekuje za odpowiedz. Urzad Stanu Cywilnego, i to podobno bezplatnie. ;) Pawel Jesli ktos (...)

 • ALIMENTY - jakie dokumenty?

  1. Jakie dokumenty powinny być dołączone do pozwu o alimenty od ojca składanego przez pełnoletnie uczące się dziecko (na utrzymaniu matki)? 2. Gdzie (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • odpis aktu urodzenia

  tydzień temu skończyłam 18 lat i chciałabym wyrobić dowód osobisty, niestety nie mam aktu urodzenia, mieszkam w Goleniowie a urodziłam się w Nowogardzie, (...)

 • odpis skrócony aktu urodzenia

  Witam mam pytanie byłem ostatnio w urzędzie stanu cywilnego w sprawie ślubu i miałem wszystkie potrzebne mi dokumenty ale pani doczepiła się że (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.