Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy

  zarządzone wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, stosując jednocześnie art. 49; wówczas okres rozłożenia grzywny na raty biegnie od dnia wydania postanowienia o warunkowym przedterminowym

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  ;2) nabycia lub zbycia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni

 • Trzy wykroczenia pozbawią prawa jazdy

  wydłużony o kolejne dwa lata. Za trzy wykroczenia lub jedno przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym prawo jazdy podlega cofnięciu - czytamy w projekcie ustawy. Nowością - jaką przewiduje

 • Porada prawna na temat odmowa wydania prawa jazdy a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odmowa wydania prawa jazdy a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cofniecie prawa jazdy i źle naliczone punkty karne

  jazdy zostało cofnięte wbrew przepisom prawa. Sędzia uchylił zatem decyzję starostwa i SKO. Na tym sprawa się nie skończyła. SKO wniosło skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. (...)

 • Skierowanie na ponowny egzamin

  kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem. Decyzję o zatrzymaniu w tym przypadku prawa (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  posiadanych przez niego kategorii praw jazdy. Przepisy przewidują także całkowite cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami, jeśli nowy kierowca, w ciągu roku od otrzymania prawa jazdy, (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  wydaje lekarz o Twoim stanie zdrowia,jeśli opinia albo orzeczenie ma wpływ na Twoje prawa lub obowiązki wynikające z przepisów prawa. Sprzeciw wymaga uzasadnienia, w tym wskazania (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy

  Jaki organ może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawą do wydania decyzji przez starostę jest wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji o cofnięcie

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce

  organu do dokonania takiej czynności. Organ nie wyda jednak Pani mężowi dokumentu prawo jazdy, co oznacza, iż pomimo zdanego egzaminu, nie będzie on miał prawa do kierowania pojazdów (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  osiągnięcia jednego z małżonków, 9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy, 10) przedmioty majątkowe nabyte (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pomocy MANDAT KARNY 500 ZL !

  Witam.Chciałbym uzyskać informacje dotyczącą odwoływania się do mandatów karnych. Mianowicie dnia 02.12.2005r, dzwoniłem do swojego Urzędu Miejskiego (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy ??

  1. uzasadnione podejrzenie, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu bądź środka działającego podobnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane