Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawny obowiązek denuncjacji

  ZUS nie może zgłosić do organu wydającego prawo jazdy faktu istnienia choroby wykluczającej posiadanie prawa jazdy (nie mam na myśli nazwy jednostki chorobowej, na którą cierpi dana (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  zarządzone wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, stosując jednocześnie art. 49; wówczas okres rozłożenia grzywny na raty biegnie od dnia wydania postanowienia o warunkowym przedterminowym

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  ;2) nabycia lub zbycia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni

 • Porada prawna na temat odmowa wydania prawa jazdy a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odmowa wydania prawa jazdy a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Trzy wykroczenia pozbawią prawa jazdy

  wydłużony o kolejne dwa lata. Za trzy wykroczenia lub jedno przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym prawo jazdy podlega cofnięciu - czytamy w projekcie ustawy. Nowością - jaką przewiduje

 • Cofniecie prawa jazdy i źle naliczone punkty karne

  jazdy zostało cofnięte wbrew przepisom prawa. Sędzia uchylił zatem decyzję starostwa i SKO. Na tym sprawa się nie skończyła. SKO wniosło skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. (...)

 • Skierowanie na ponowny egzamin

  kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego policjant ma obowiązek zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem. Decyzję o zatrzymaniu w tym przypadku prawa (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  posiadanych przez niego kategorii praw jazdy. Przepisy przewidują także całkowite cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami, jeśli nowy kierowca, w ciągu roku od otrzymania prawa jazdy, (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  wydaje lekarz o Twoim stanie zdrowia,jeśli opinia albo orzeczenie ma wpływ na Twoje prawa lub obowiązki wynikające z przepisów prawa. Sprzeciw wymaga uzasadnienia, w tym wskazania (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy

  Jaki organ może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawą do wydania decyzji przez starostę jest wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji o cofnięcie

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce

  organu do dokonania takiej czynności. Organ nie wyda jednak Pani mężowi dokumentu prawo jazdy, co oznacza, iż pomimo zdanego egzaminu, nie będzie on miał prawa do kierowania pojazdów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pomocy MANDAT KARNY 500 ZL !

  Witam.Chciałbym uzyskać informacje dotyczącą odwoływania się do mandatów karnych. Mianowicie dnia 02.12.2005r, dzwoniłem do swojego Urzędu Miejskiego (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy ??

  1. uzasadnione podejrzenie, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu bądź środka działającego podobnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane