Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy

  Jaki organ może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawą do wydania decyzji przez starostę jest wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji o cofnięcie

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce

  organu do dokonania takiej czynności. Organ nie wyda jednak Pani mężowi dokumentu prawo jazdy, co oznacza, iż pomimo zdanego egzaminu, nie będzie on miał prawa do kierowania pojazdów (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  osiągnięcia jednego z małżonków, 9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy, 10) przedmioty majątkowe nabyte (...)

 • Opinia prawna na temat odmowa wydania prawa jazdy a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odmowa wydania prawa jazdy a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  ,  6) wydania postanowienia w przedmiocie tymczasowego aresztowania lub innego środka przymusu,  7) wydania wyroku nakazowego. § 4. Prezes sądu kieruje sprawę na posiedzenie ponadto, (...)

 • Kiedy można żądać wznowienia postępowania administracyjnego?

  . Jeżeli z powodów określonych powyżej, decyzja nie może zostać uchylona, organ administracji publicznej ogranicza się do stwierdzenia wydania decyzji z naruszeniem prawa oraz wskazuje (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  uzyskanej z popełnienia przestępstwa lub jej równowartości domniemywa się, że rzeczy oraz prawa majątkowe, które są we władaniu skazanego po orzeczeniu tego środka, należały do niego już w (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej

  zostaną przesłanki stwierdzenia nieważności decyzji. osobie, która w wyniku stwierdzenia nieważności lub stwierdzenia wydania decyzji z naruszeniem prawa poniosła szkodę, przysługuje (...)

 • Zwrot prawa jazdy po upływie środka karnego

  wymienić). Złożenie wniosku przed upływem terminu zakazu jest dopuszczalne, ale jeżeli organ rozpatrujący sprawę wyda rozstrzygnięcie w trakcie trwania zakazu, odmówi wydania prawa (...)

 • Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  i nie powinni nabywać prawa do renty rodzinnej po śmierci współmałżonka. Jak więc widać, dodatkowym koniecznym warunkiem nabycia prawa do renty rodzinnej przez wdowę (wdowca) jest, (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  terminie, wystąpił z wnioskiem o skazanie bez przeprowadzania rozprawy; 3) zostały stwierdzone przed rozprawą okoliczności wyłączające postępowanie; 4) zachodzi potrzeba wydania postanowienia o

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pomocy MANDAT KARNY 500 ZL !

  Witam.Chciałbym uzyskać informacje dotyczącą odwoływania się do mandatów karnych. Mianowicie dnia 02.12.2005r, dzwoniłem do swojego Urzędu Miejskiego (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy ??

  1. uzasadnione podejrzenie, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu bądź środka działającego podobnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane