Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę czynszową w wysokości 1.500 zł + 330 zł VAT i odliczył 165 (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  jest pełne odliczenie? W niektórych przypadkach ustawodawca pozwolił jednak na pełne odliczenie podatku VAT pomimo tego, że masa całkowita samochodu nie przekracza 3,5 tony. Poniżej (...)

 • Leasing w podatku VAT

  , leasing operacyjny, świadczenie usług, okres przejściowy, pojazdy leasingowane, samochody, badanie techniczne pojazdów, okręgowa stacja kontroli pojazdów, odliczenie podatku VAT, VAT (...)

 • Porada prawna na temat odliczenie podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenie podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontrahenci małego podatnika

  do odliczenia wiąże się z odroczeniem zapłaty podatku przez małego podatnika. Zgodnie bowiem z jedną z naczelnych zasad podatku VAT, prawo do odliczenia podatku u nabywcy powinno (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  prawo, bądź nie do odliczenia podatku naliczonego w danym okresie rozliczeniowym, tj. miesiącu bądź kwartale. Uregulowania w zakresie rozliczania podatku VAT związanego z reprezentacją (...)

 • Badanie techniczne samochodu

  okręgowej stacji pojazdów, która potwierdza, że samochód spełnia warunki wymienione w art. 86 ust. 4 pkt 1-5, umożliwiające odliczenie podatku VAT? Zgodnie z art. 86 ust. 3 ustawy o (...)

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania

  majątek prywatny. Zastosowanie 7% stawki podatku VAT przy zakupie nieruchomości nie ogranicza prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego. Podatnicy będą zobowiązani do zarejestrowania (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu

  , a nie obciąża go obowiązkiem w zakresie obowiązkowego odliczenia naliczonego podatku VAT. Innymi słowy, w przedstawionej sytuacji firma może zrezygnować z prawa do odliczenia podatku (...)

 • Leasing samochodu osobowego. Vat i koszt podatkowy

  art. 86 ust. 7 ustawy o VAT, ograniczający kwotowo i procentowo odliczenie podatku VAT naliczonego. Zgodnie z tym przepisem w przypadku umów m.in. leasingu samochodu, kwotę podatku (...)

 • Opłaty notarialne a odliczenie VAT i KUP

  opodatkowanych jest na tyle odległy, że odliczenie VAT w takim przypadku może być kwestionowane. udziały, koszty podatkowe, opłaty notarialne, odliczenie VAT

 • Sprzedaż używanego środka trwałego

  Firma podatnik VAT posiada samochód-środek trwały, przy zakupie którego był odliczony podatek VAT (samochód ciężarowy). Czy przy sprzedaży samochodu, przy którego zakupie nastąpiło odliczenie (...)

 • Zakupy słuzące wyłącznie sprzedaży zwolnionej - ujęcie w ewidencji

  ), pomimo że nie wpływa to na odliczenie podatku VAT? Stosownie do treści art. 109 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Tekst jedn. Dz. U. 2011 (...)

 • Zakup apartamentu a odliczenie podatku VAT

  płatnikami VAT). Akt notarialny spisany jest przez osoby fizyczne. Nadmienię także że do przysługujących nam opłat za wynajem lokalu istnieje możliwość doliczenia podatku VAT. Proszę (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

  . Peugeot 307 jest samochodem osobowym, czyli takim, do którego zakup paliwa nie uprawnia do odliczenia kwot podatku naliczonego. Odpowiadając wprost na Pana pytanie: kwoty naliczonego podatku VAT (...)

 • Akcyza i VAT od importu samochodów osobowych

  celnego, nie więcej jednak niż 5.000 zł. Rozporządzenie wykonawcze do ustawy o VAT zwalnia z podatku VAT dostawę ww. samochodów, pod warunkiem, że można byłoby pojazdy te uznać za (...)

 • VAT od usług noclegowych nie do odliczenia

  takich wyjątków, gdzie odliczenie podatku VAT nie przysługuje i tym samym podatnik nie dokona obniżenia zobowiązania wobec fiskusa z tytułu VAT-u jest nabycie usługi noclegowej. (...)

 • Dokument SAD przy imporcie

  księgowym i na jego podstawie powinni Państwo zaksięgować koszt w podatku dochodowym oraz rozliczyć podatek VAT.    dokumenty księgowe, dokumenty celne, odliczenie podatku (...)

 • Szczególne zasady odliczania podatku przez podatnika stosującego metodę kasową

  , poz. 798, ze zm.) mały podatnik, metoda kasowa, rozliczenie z podatku od towarów i usług, odliczenie podatku naliczonego, VAT należny, termin zwrotu różnicy podatku, korekta (...)

 • Brak podpisania aneksu do umowy a korekta faktury

  uzyska datę pozwalającą mu na zaksięgowanie i odliczenie podatku VAT, a u mnie nic się nie zmieni, gdyż obie korekty będą dotyczyć usług za 10.05 i tam je będę musiał rozliczyć (...)

 • Faktury na przełomie roku

  lutego 2005 r.? Chodzi mi o koszty dla potrzeb podatku PIT, jak również odliczenie podatku Vat od tej faktury. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (pdof) w art. (...)

 • Dodatkowe badanie techniczne samochodu

  , odliczenie podatku VAT, zaświadczenie, stacja diagnostyczna

 • Jak rozliczyć VAT po rezygnacji z metody kasowej lub utracie do niej prawa?

  kasowej, mały podatnik, metoda kasowa, rozliczenie z podatku od towarów i usług, VAT, odliczenie podatku naliczonego, VAT należny, podatek naliczony, faktury

 • Odliczenie podatku VAT od zakupu oleju silnikowego

  zakaz odliczenia podatku VAT dotyczy również VAT z faktur od zakupionego oleju silnikowego do tych samochodów? Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja (...)

 • Zaliczki w WDT a stawka 0% oraz odliczenie podatku VAT

  sprzedaży krajowej w wysokości 100.000 zł netto + 22.000 zł VAT; nabył środki trwałe za kwotę 180.000 zł netto + 39.600 zł VAT; nabył towary pozostałe za kwotę 140.000 zł netto + 30.800 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odliczenie podatku VAT

  Witam, W przyszłym roku planowałem zacząć budowę domku jednorodzinnego, ale poinformowano mnie, że ten rok jest ostatnim, w którym można odliczać (...)

 • Zmiana kasy fiskalnej - kto mi za to zapłaci?

  Prowadzę niedużą działalność gospodarczą i od pierwszego stycznia będę musiał zmienić kasę fiskalną w związku z podwyżką VAT-u. Czy zmianę (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane