Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  wyłącznie do jednego rodzaju inwestycji. Realizacja kilku różnych inwestycji (np. zakup mieszkania od dewelopera i budowa domu) pozwala więc na odliczenie w ramach ulgi odsetkowej (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  uzyskać prawa własności do innego mieszkania albo domu przez 5 lat od dnia kupna mieszkania albo domu w programie MdM. Wyjątek od tej reguły to mieszkania i domy, (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  zezwoli na odliczenie od podatku od dochodu tej osoby kwoty równej podatkowi zapłaconemu w tym drugim Państwie. ##baner## Jednakże takie odliczenie nie może przekroczyć (...)

 • Porada prawna na temat odliczenie od podatku kupna mieszkania od dewelopera

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenie od podatku kupna mieszkania od dewelopera, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga odsetkowa w praktyce (obowiązująca do końca 2006 r., później na zasadzie kontynuacji)

  obliczenia podatku; Przeznaczone do odliczenia odsetki nie zostały wcześniej odliczone od przychodów na podstawie art. 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym (dotyczy osób płacących (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  wysokości zaliczki i innych należności z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych) oraz zaliczki i innych należności z tytułu podatku dochodowego od osób (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  odliczenie wszystkich pieniędzy wydanych na remont lub modernizację, ale tylko ściśle określonej ich części. Odliczenia dokonuje się od podatku: od podatku dochodowego (...)

 • Leasing w podatku VAT

  dalszym ciągu może więc odliczać jedynie 50% podatku z faktury, zaś w całym okresie umowy odliczenie nie może być większe niż 5.000 zł. Utrata do odliczenia podatku od paliwa (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku od towarów i usług (Dz.  U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.); Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  ostatniej raty od nieistnienia lub usunięcia wad lokalu zgłoszonych przez nabywcę w określonym terminie. W chwili wykonania zobowiązania przewidzianego umową, a więc przeniesienia własności lokalu (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  podatku od spadków i darowizn (gdy nabywca jest obywatelem polskim lub ma miejsce stałego pobytu na terytorium RP), między innymi zwalnia się od podatku nabycie w drodze spadku 1. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane