Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  odliczenie wszystkich pieniędzy wydanych na remont lub modernizację, ale tylko ściśle określonej ich części. Odliczenia dokonuje się od podatku: od podatku dochodowego (...)

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  pamiętać, że wydatek może być odliczony pod warunkiem nabycia kuchenki od podatnika podatku VAT, który nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku. ulga remonotowa, odliczenie (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  mieszkalnych czy ich części wraz z infrastrukturą, mają być pokryte z budżetu państwa i wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych. Osobą fizyczną jest każdy człowiek (...)

 • Porada prawna na temat odliczenie od podatku kuchenki gazowej 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenie od podatku kuchenki gazowej 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup kuchenki gazowej a ulga remontowa

  Czy wymiana kuchenki gazowej (zakup nowej) jest wydatkiem do odliczenia w ramach ulgi remontowej za 2004 rok ? Tak, wymiana kuchenki gazowej jest takim wydatkiem. Rodzaje wydatków na (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  której zgodnie z przepisami ustawy o VAT podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku (art. 23 ust. 1 pkt 43 lit a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  ;ch lat od otrzymania darowizny. Niezależnie od powyższego, ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala na odliczenie tylko tych darowizn, których (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  ) mieszkaniowego. W jaki sposób dokonać odliczenia? Odsetki od: kredytów mieszkaniowych (niezależnie od roku zakończenia inwestycji), a także od kredytów refinansowych (...)

 • Rozliczanie podatku VAT od usług medialnych

  wymiaru podatku (Dz. Urz. UE 1977 r., L 145, str. 1); Dyrektywa Rady 92/77/EWG z dnia 19 października 1992 r. uzupełniającą wspólny system podatku od (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  nie dotyczy. Oznacza to zatem, że podatnikowi będzie przysługiwało odliczenie podatku od paliwa wykorzystywanego do pojazdów wymienionych  w art. 86a ust. 2. Jak wspomniano (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • Odliczenie internetu

  Witam, Prosiłbym o poradę w sprawie odliczenia od podatku wydatków na internet. Moja sytuacja wygląda następująco. Cały 2011 rok mieszkam we Wrocławiu (...)

 • Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

  W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). Przy zakupie (...)

 • ulga na dzieci 2011 kwota

  Witam Mam pytanie jaka kwota uligio na dziecko przysługuje w roku 2011?Będę wdzięczna za wszelkie informacje Zgdonie z inforacją ze strony money.pl (...)

 • Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

  Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane