Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  -39 (sprzedaż nieruchomości).  Odliczenie ulgi na dziecko nie przysługuje ponadto od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  gospodarczej), - kartą podatkową. Odliczenie ulgi na dziecko nie przysługuje ponadto od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało (...)

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  dziecka do szkoły. e-prawnik.pl ulga na dziecko 2012, ulga podatkowa 2012, PIT 2012, ulga na dziecko, ulga na dzieci 2012

 • Porada prawna na temat odliczenie na dziecko 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenie na dziecko 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  ; kwota 92,67 zł na każde dziecko, trojga i więcej dzieci – kwota: 92,67 zł odpowiednio na pierwsze i drugie dziecko, 166,67 zł na trzecie dziecko,  225 (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  , natomiast na trzecie 1.668,06 zł. W konsekwencji w takiej sytuacji ulga na wychowanie dziecka maksymalnie będzie wynosić 3.892,14 zł. Na czwarte i każde kolejne dziecko będzie (...)

 • PIT 2012. Kto odliczy jazdę samochodem?

  to zaświadczenia, że niepełnosprawny był na zabiegach leczniczo-rehabilitacyjnych. Można powiedzieć, że takie dowody mają uprawdopodobnić nasze wydatki. Na ich podstawie urzędnicy będą (...)

 • Ulga na wychowanie dziecka

  ) - kartą podatkową.   Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 361 z późn. zm.). odliczenie od podatku, ulga (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - komu przysługuje? PIT 2013

  , że mieliśmy do tego prawo. Będą to zaświadczenia, że niepełnosprawny był na zabiegach leczniczo-rehabilitacyjnych. Można powiedzieć, że takie dowody mają uprawdopodobnić nasze wydatki. Na (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  dziecko, przyjmuje się limit rocznych dochodów w wysokości 112.000 zł.   Odliczenie ulgi na więcej niż jedno dziecko W przypadku wychowywania więcej niż jednego dziecka, (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  wynosi miesięcznie: 95,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 124,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 135,00 (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  - i tak ulga na trzecie dziecko wzrośnie o 50%, natomiast na czwarte i każde kolejne o 100%. W obecnie obowiązującym stanie prawnym rodzina z trójką dzieci może odliczyć od podatku (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ;przywiązanych łańcuchem bądź znajdujących się na ogrodzonym terenie. Musi mieć się na baczności, gdy pies na nie szczeka, warczy i pokazuje zęby, ma uszy płasko położone (...)

 • Niektóre ulgi możesz odliczyć bezpośrednio od podatku

  starostą.Ulga prorodzinna przysługuje na każde dziecko: małoletnie, bez względu na wiek, jeśli na podstawie odrębnych przepisów otrzymywało zasiłek pielęgnacyjny, które nie (...)

 • PIT 2013: Wydatki na leki mogą być ulgą podatkową

  roczne dochody osoby niepełnosprawnej pozostającej na utrzymaniu podatnika nie przekraczają 9 120 zł). Ulga rehabilitacyjna obejmuje wydatki limitowane i nielimitowane - wydatki na leki należą (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  , a dochód dziecka ogółem nie przekroczył w 2012 roku kwoty 3.091 zł, to dziecko po złożeniu zeznania rocznego (dziecko pełnoletnie rozlicza się samodzielnie) odzyska (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  bez względu na dochód. Dziecko do 25. r.ż., które pozostaje na utrzymaniu rodziców i wspólnie z nimi zamieszkuje, jest uwzględniane przy obliczaniu dochodu na (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  bezrobotnych (w wysokości przysługującej na początku), na każde dziecko, na opiekę którego poniesiono koszty, jeżeli bezrobotny podejmie zatrudnienie lub inną pracę zarobkową (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  , jaka przypada na inwestycję objętą ulgą (w tym przypadku na mieszkanie). Jak udokumentować odliczenie? Wysokość zapłaconych odsetek dokumentuje się dowodem, który wystawił (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  zezwoli na odliczenie od podatku od dochodu tej osoby kwoty równej podatkowi zapłaconemu w tym drugim Państwie. ##baner## Jednakże takie odliczenie nie może przekroczyć tej (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  wpłyną na rozliczenie PIT, które będziemy składać fiskusowi na początku 2014 roku. Oznacza to, że prawdopodobnie jeszcze tylko dwa razy skorzystamy z ulgi internetowej – w tym (...)

 • PIT 2012. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  podatnika. 19, 20 Wydatki za Internet. Odliczenie nie może przekroczyć 760 zł w roku podatkowym. 21, 22 Kwoty przeznaczona na kupno nowych technologii. 23, 24 Wpłaty na (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2018 rok

  pracy albo umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jakie wydatki podlegają odliczeniu? Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz na cele ułatwiające wykonywanie czynności życiowych dzielą (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  , Przysposabiającym może być zarówno osoba obca jak i krewny, Przysposobić wolno tylko dziecko niepełnoletnie, Przy przysposobieniu całkowitym rodzice „tracą” już swoje dziecko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • obnizenie alimentow: to czy mozliwe

  Rozwiedlismy się z mężem w maju 2003 r. Rozwód bez orzekania o winie, mieszkanie dla mnie /ale po spłacie męża/, po 500zł alimentów dla 2 dzieci, (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)

 • ulga na dziecko 2012

  Jakie są zasady obliczania/odliczania tej ulgi? Ulga na dzieci przysługuje na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane