Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kuchenka gazowo-elektryczna a ulga podatkowa

  pamiętać, że wydatek może być odliczony pod warunkiem nabycia kuchenki od podatnika podatku VAT, który nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku. ulga remonotowa, odliczenie wydatku na kuchenkę, (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  całkowitego jej odliczenia. Zasada ma zastosowanie także do wydatków, jakich z powodu zbyt niskiego podatku nie uda się odliczyć w zeznaniu za 2005 r., który będzie ostatnim rokiem obowiązywania

 • Zakup kuchenki gazowej a ulga remontowa

  Czy wymiana kuchenki gazowej (zakup nowej) jest wydatkiem do odliczenia w ramach ulgi remontowej za 2004 rok ? Tak, wymiana kuchenki gazowej jest takim wydatkiem. Rodzaje (...)

 • Porada prawna na temat odliczenie kuchenki gazowej za 2010 rok

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenie kuchenki gazowej za 2010 rok, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  kuchenki elektryczne domowe, zawierające przynajmniej jedną płytę grzewczą i jeden piekarnik, włączając kuchenki gazowo-elektryczne 75 ex 27.52.11.0 Sprzęt gospodarstwa domowego (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  dochodu jednego z małżonków. Do zeznania, składanego za rok, w którym po raz pierwszy dokonywane jest odliczenie z tytułu ulgi odsetkowej, podatnik dołącza oświadczenie PIT-2K o

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  Rozliczając PIT za 2010 rok podatnicy po raz czwarty będą mogli pomniejszyć swój podatek dochodowy o ulgę prorodzinną. Będziemy stosować tutaj te same zasady co w zeznaniach (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  : 104.000 zł x 40% = 41.600 zł. Podstawa liczenia odpisów za 2007 r. wynosi 62.400 zł (120.000 zł – 16.000 zł – 41.600 zł). Odpisy za ten rok wyniosą: 62.400 zł x 40% = (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży

  pismo od US z zapytaniem czy planuje w przyszłości wznowić działalność. Po odpowiedzi twierdzącej US dokonał zwrotu VAT za cały rok 2010. Czy w tej sytuacji spółka powinna dokonać (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  , różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, świadczenia pieniężne ponoszone (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  , odpisy za III rok: 13.600 zł (stosujemy metodę liniową, ponieważ odpisy liczone metodą degresywną byłyby niższe), odpisy za IV rok wyniosą (pozostał już 1 miesiąc): 13.600 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • ulga na dzieci 2011 kwota

  Witam Mam pytanie jaka kwota uligio na dziecko przysługuje w roku 2011?Będę wdzięczna za wszelkie informacje Zgdonie z inforacją ze strony money.pl (...)

 • PIT 2010 - odliczenie Internetu ??

  W grudniu 2010 została mi wystawiona faktura za Internet. Zapłaciłam za nią dzisiaj. za jaki rok podlega odliczeniu ta faktura? z góry dziękuję (...)

 • Ulga internetowa - odliczenie limitowane ??

  W rozliczeniu za 2010 rok po raz pierwszy chciałabym skorzystać z ulgi internetowej. Moje miesięczne wydatki na sieć wynosiły w 2010 roku 98 zł. (...)

 • PIT 2010 a odliczenie straty

  Moja działalność w 2009 roku przyniosła stratę. Czy w rozliczeniu za ubiegły rok dochód mogę pomniejszyć o całą kwotę straty?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane