Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  emerytury nagrodę tę dolicza się do zarobków za 2009 r., pomimo że została ona wypłacona Panu Marianowi w 2010 r. i w 2010 r. opłacono od niej składkę na ubezpieczenie emerytalne.  Jeśli (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  zastosowanie (tj. metoda wyłączenia z progresją czy też metoda proporcjonalnego odliczenia). Metoda proporcjonalnego odliczenia oznacza, że dochód osiągnięty za granicą jest opodatkowany (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  . Skorzystanie ze zwrotu bezpośredniego wyłącza możliwość odliczenia tych samych kwot w ramach ulgi na B+R w kolejnych 6 latach podatkowych. Podatnikowi, który w roku rozpoczęcia prowadzenia (...)

 • Porada prawna na temat odliczenia zus zdrowotne 2010

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenia zus zdrowotne 2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  na powszechne ubezpieczenie zdrowotne oraz kwotę ulgi remontowo – modernizacyjnej. Pamiętać, jednak należy, że odliczeniu podlegają jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne, o którym (...)

 • Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2017 r.?

  dochodowym od osób fizycznych (jako składki na ubezpieczenie zdrowotne). Zakres odliczenia "składek zagranicznych" uzależniony jest od tego, jaka metoda unikania podwójnego opodatkowania (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  dokonać odliczenia? Realizacja odliczenia następuje po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu podatkowym PIT‑36 lub PIT‑37, w którym podaje się liczbę dzieci i ich numery (...)

 • Ubezpieczenia wspólnika jednoosobowej spółki z o.o

  - że poniesienie wydatku na opłacenie składek na ubezpieczenie zdrowotne przez Spółkę z o.o. nie daje możliwości dokonania odliczenia od podatku tych kwot przez wspólnika (tak: Decyzja (...)

 • Składki ZUS 2011: wzrost o blisko 560 zł

  prowadzącymi działalność gospodarczą,- twórcy i artyści. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Składki ZUS 2011, Składki ZUS, działalność gospodarcza, przedsiębiorca, opłaty, biznes, (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  . Nie będzie podwójnej zaliczki W stosunku do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2010 r. zmieni się termin i zasady wpłaty zaliczki na podatek dochodowy za ostatni miesiąc roku podatkowego

 • Zaległe składki na ZUS też obniżą podatek

  obniżyć podatek kwotą wyliczoną za 6 miesięcy (czyli w tym przypadku miesięczne zobowiązanie wobec fiskusa zmniejszy się o ok. 1352 zł). Łącznie minimalne składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne

 • Składki na ZUS a podatki

  . 2003 r., Nr 45, poz. 391), Ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176 ze zmianami). składki, ZUS, podatek, odliczanie składek, podstawa

 • Koordynacja bilateralna systemów zabezpieczenia społecznego

  Społecznego. Dla ubezpieczeń i składek  DLA SYSTEMU POWSZECHNEGO  Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) – terenowe jednostki organizacyjne ZUS właściwe ze względu na siedzibę (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa

  - czyli firma "A" zapłaci podatek 4.370,- zł minus składki zdrowotne ZUS), firma "A" zostanie zlikwidowana (aby nie płacić ZUS-ów, mimo że są niskie no bo dla rozpoczynających działalność). (...)

 • Legitymacje ubezpieczeniowe "stają się przeszłością"

  zdrowotnej - informuje ZUS. „Rezygnujemy z wydawania legitymacji, bo nie są już potrzebne"  - wyjaśnia Mirosława Boryczka, członek zarządu ZUS ds. ekonomiczno-finansowych. (...)

 • Zerowy podatek

  Syn jest na rencie. Podatek wyszedł zerowy. W/g PIT-u z ZUS-u synowi potrącono składki na ubezpieczenie zdrowotne. Czy składki na ub. zdrowotne mogą być potrącane z podatku, którego (...)

 • Podstawa wymiaru składki zdrowotnej

  zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia wynosi 8,50 % podstawy wymiaru. Podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne osób prowadzących działalność pozarolniczą lub osób z nimi współpracujących (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jeśli chcesz zwrotu nieodliczonej  ulgi na dzieci (gdy kwota przysługującego odliczenia z tytułu ulgi jest wyższa od kwoty odliczonej i chcesz zwrotu (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi

  ; ew. kwota zapłaconych w roku podatkowym składek na ZUS; b) od podatku: ew. składka na ubezpieczenie zdrowotne (do 7,75% podstawy jej wymiaru); ulga remontowo-modernizacyjna (to ostatni rok, kiedy

 • Podatek tonażowy już w 2007 roku

  ;zdrowotne.  Podatek tonażowy wynikający z zeznania jest podatkiem należnym za dany rok podatkowy, chyba że właściwy organ podatkowy lub właściwy organ kontroli skarbowej wyda decyzję, w której

 • Zeznanie podatkowe emeryta

  , ponieważ ZUS podobno nie rozlicza emerytów i w związku z tym należy skorygować zeznanie. Co składa do urzędu skarbowego emeryt, rozliczany przez ZUS: zeznanie pierwotne, czy korektę zeznania? (...)

 • Składki ZUS 2012: wzrost o ponad 900 zł

  ; wyniosłyby po 974,34 zł. W całym roku 2012 osoby prowadzące działalność gospodarczą odprowadzą zatem do ZUS o przeszło 925 zł więcej niż w roku 2011. Wyliczona kwota dotyczy osób, które (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . Konstytucji Biznesu: www.mr.gov.pl Konstytucja Biznesu, przedsiębiorca, urząd, Prawo przedsiębiorców, MŚP, prawo, ZUS, działalność gospodarcza, składki, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

 • przedawnienie należności z tytułu składek ZUS

  uprawomocnienia się tego wyroku. przedawnienie, przerwanie biegu przedawnienia, ubezpieczenia społeczne, składki, ZUS

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  - Deklaracja o wysokości składki na ubezpieczenia zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób duchownych w poszczególnych kwartałach roku podatkowego;PIT

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  leczenia zabierając do lekarza aktualny dowód wpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy zapłacą więcej do ZUS Od początku stycznia pracodawcy, którzy zatrudniają

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Składki ZUS 2011

  Witam. chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z ZUSem w 2011 roku. Czy składki ZUS znacząco wzrosną?? z góry dziękuję za odpowiedź! (...)

 • Ulgowe składki ZUS 2010

  Ile wynoszą minimalne składki ZUS za 2010 dla przedsiębiorcy prowadzącego działalność od 2009 roku? Ubezpieczenie zdrowotne 233,32 (do odliczenia (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane