Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mobilny Internet oraz stałe łącze

  Posiadam Internet - stałe łącze. Faktura VAT za Internet jest wystawiona na mnie i na żonę. Od nowego roku posiadam także mobilny Internet, za który to faktury VAT są wystawione (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  ma przeszkód, żeby wydatki ponoszone za połączenia internetowe, wykonywane za pomocą telefonu komórkowego, można było odliczyć w ramach omawianej ulgi. Art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy (...)

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2018 r.

  ) opłaty za bezpośredni dostęp do sieci Internet, pozbawi go możliwości odliczenia od dochodu wydatków z tytułu użytkowania sieci Internet. Jeżeli podatnik posiada za (...)

 • Porada prawna na temat odliczenia za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenia za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga za Internet

  odliczenia od dochodu wydatków ponoszonych z tytułu użytkowania sieci Internet, podatnik musi spełnić następujące warunki: ponosić wydatki z tytułu użytkowania sieci Internet, (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  przypada na dochód uzyskany za granicą. W praktyce oznacza to że, należy dokonać obliczenia podatku zagranicznego do odliczenia od podatku polskiego. Działanie to polega na pomnożeniu kwoty (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  , w sposób zapewniający ustalenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i wysokości należnego podatku za rok podatkowy, w tym za okres sprawozdawczy, a także uwzględniać w ewidencji

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  odliczenia, może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013.   Ulga na dziecko? Tak rozliczasz się teraz W rozliczeniu za rok 2013 z ulgi nie będą mogli skorzystać (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  zeznaniu rocznym za 2013 r. uwzględniamy ulgę za internet po raz pierwszy, będziemy mogli z niej skorzystać jeszcze w kolejnym roku (rozliczając się z fiskusem za 2014 r., czyli (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  dochodu podlegającego opodatkowaniu.Odliczenie wydatków na internet w zeznaniu PITSamo wykazanie poniesionych wydatków na internet w zeznaniu PIT nie jest czynnością skomplikowaną. (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  prowadzonej przez internet i w formie tradycyjnej,  parkingowych, związanych z zakwaterowaniem, wydawniczych, zarządzania nieruchomościami na zlecenie, wynajmu i dzierżawy, fotograficznych, poradnictwa (...)

 • PITY 2010: jak rozliczyć ulgę internetową

  internet,2) z internetu musimy korzystać w lokalu, który jest naszym miejscem zamieszkania,3) poniesione wydatki na internet muszą być udokumentowane wystawioną fakturą VAT w rozumieniu (...)

 • Odliczenie ulgi internetowej przez małżonków

  Jaką kwotę może odliczyć sobie każdy z współmałżonków, jeżeli faktura za Internet w wys. 700 zł za rok podatkowy 2005 będzie wystawiona na oboje małżonków? Czy są różnice (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  jeszcze nie zapłacił podatku za granicą, a w kraju rezydencji musi już złożyć zeznanie podatkowe. Warunkiem zaś skorzystania z tej metody, a więc odliczenia podatku zapłaconego za (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  wyłączenia z progresją czy też metoda proporcjonalnego odliczenia). Metoda proporcjonalnego odliczenia oznacza, że dochód osiągnięty za granicą jest opodatkowany w Polsce, (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  bowiem kontrolować nasze zeznanie. Odliczysz sprawdzanie e-maila poza domem To jednak nie jedyne ułatwienie w PIT za 2011 rok. Kolejną nowością jest możliwość odliczenia ulgi nawet wtedy, (...)

 • Jakie kwoty można odliczyć z tytułu ulgi rehabilitacyjnej

  ;re odliczenia w ramach tej ulgi są limitowane, inne nie. Odliczenia limitowane W przypadku odliczeń limitowanych podana jest maksymalna kwota, jaką niepełnosprawny albo podatnik mający na utrzymaniu

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochodowym od osób fizycznych, obowiązujących w roku podatkowym za który składany jest wniosek,wysokość zapłaconego za granicą podatku dochodowego,wysokość innych przychodów (...)

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia

  . Zatem z ulgi internetowej będą mogli w tym roku skorzystać wyłącznie osoby, które pierwszy raz odliczyły wydatki za internet w roku 2014 (za 2013) lub które w ogóle (...)

 • Jak rozliczyć się przez Internet? PIT 2013

  Rozliczenie przez Internet jest szybkie i darmowe. Zobacz, kto może z niego skorzystać. Już po raz kolejny podatnicy mają możliwość złożenia zeznania podatkowego przez Internet. Nie muszą (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ulgi remontowej. Jeśli więc dokonane odliczenia za 2005 r. nie pokryją ulgi, odliczenia będzie można dokonać w zeznaniu za 2006 r. Kiedy traci się prawo do ulgi? Jeżeli podatnik (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  wypełnionego PIT? Formularze Formularze interaktywne, które możesz wysłać przez internet, znajdziesz na stronie e-Deklaracje na Portalu Podatkowym. Jeśli chcesz rozliczyć się papierowo, (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2018 rok

  mieć prawo do odliczenia? Z odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej może skorzystać podatnik, który: 1. uzyskał przychody (dochody) opodatkowane skalą podatkową i/lub ryczałtem od

 • Prawo do odliczenia podatku naliczonego u podatnika stosującego metodę kasową

  za kwotę 120.000 zł + 26.400 zł VAT. Towar został wydany w dniu 14 lutego 2006 r. Pan Krzysztof dokonał zapłaty za towar: w dniu 20 lutego na kwotę 100.000 zł, w dniu 21 marca na kwotę (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć się przez Internet?

  przez Internet, deklaracje podatkowe, e-deklaracje

 • Ulga internetowa 2013

  ma już prawa do jej odliczania.   Ile można zyskać dzięki uldze na internet? Według obowiązujących przepisów możemy odliczyć od dochodu wydatki na Internet do 760 zł. Oznacza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odliczenia za internet w domu

  Witam Mam pytanie kiedy moge odliczyć sobie internet od podatku? Jako osoba fizyczna - nie firma - co roku na podstawie udokumentowanych fakturami imiennymi (...)

 • Odliczenie internetu

  Witam, Prosiłbym o poradę w sprawie odliczenia od podatku wydatków na internet. Moja sytuacja wygląda następująco. Cały 2011 rok mieszkam we Wrocławiu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • odliczenia internetu

  Mam takie pytanei odnośnie odliczenia od podatku kosztów usług internetowych, czy naliczone przez dostawce odsetki mogę doliczyć do kosztów internetu? (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane