Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  nie ma zupełnie prawa do odliczenia VAT-u od zakupu paliwa. Może natomiast odliczyć 100% VAT-u od innych wydatków związanych z używaniem takiego samochodu. Oznacza (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  odliczenia podatku od raty czynszu. Do maja 2005 r. podatnik odliczył już 5.000 zł podatku VAT. Pomimo wejścia w życie nowych regulacji podatnik nie ma prawa do dokonania dalszego odliczenia (...)

 • Samochody osobowe a VAT

  zakupu paliwa mogą skorygować swoje rozliczenia i występować od urzędów skarbowych o zwrot VAT z odsetkami. Jednak jak podkreślił Jerzy Martini z odliczaniem całego VAT od (...)

 • Porada prawna na temat odliczenia vat od paliwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenia vat od paliwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing w podatku VAT

  świadectwa homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, wynikało takie przeznaczenie.Odliczanie podatku od paliwa oraz części samochodowych Odliczenia podatku (...)

 • Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy a VAT

  natomiast, iż przedsiębiorcy, którzy po wejściu Polski do Unii Europejskiej stracili prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów z kratką, mogą wystąpić o jego zwrot. (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  z późn. zm.) całkowity zakaz odliczenia podatku naliczonego od paliwa dotyczył samochodów osobowych oraz innych pojazdów o dopuszczalnej ładowności do 500 kg, zaś od 1 maja (...)

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  ograniczyły prawo do odliczenia VAT, rozstrzygnięciami będą musiały się zająć sądy.  Zob.: ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa! Źródło: PKPP Lewiatan (...)

 • Które firmy stracą na zmianach w VAT?

  1 stycznia likwidacja odliczenia VAT od paliwa do firmowych aut. Eksperci zwracają uwagę na to, że podwyższy to niewątpliwie koszty działalności przedsiębiorców wykorzystujących (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców  Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej (...)

 • VAT-owców czekają poważne zmiany

  Możliwość odliczenia 50-proc. VAT od paliwa do samochodu osobowego, poszerzenie grupy produktów, których sprzedaż rozlicza się tzw. odwrotnym obciążeniem czy wprowadzenie krajowych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

 • Odliczanie VAT od paliwa w 2011, jakie samochody

  Ja już się pogubiłem i zastanawiam się od jakich samochodów można odliczać VAT od paliwa? Ustawa zawiesza na okres dwóch lat możliwość odliczenia (...)

 • vat od paliwa 2011

  Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym - art. 4 ustawy - (...)

 • Vat od paliwa w 2012

  Od przyszłego roku zostanie zwiększona akcyza na paliwo, dodatkowe parę groszy pójdzie dla rządu. Ale czy w kwestii odliczenia vat od paliwa nic się (...)

 • Czy będzie możliwość odliczenia vat od paliwa 2012?

  Szukam informacji na temat odliczenia vat\'u od paliwa 2012 ? Ktoś może podesłać jakąś stronę oraz wszystkie inne przydatne wiadomości na ten temat. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane