Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  granicami Polski. Zgodnie bowiem ze znowelizowanym od dnia 1 stycznia 2005 r. przepisem art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od dochodów uzyskanych (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.” W składanym zeznaniu podatnik, zozliczający się indywidulanie, (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  instytucja przy zakładaniu rachunku nie jest w stanie dostarczyć izbie rozliczeniowej danych jednoznacznie identyfikujących podmiot, powinna je od niego uzyskać (jeśli ma taką możliwość) lub odstąpić (...)

 • Porada prawna na temat odliczenia od najnizszej krajowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczenia od najnizszej krajowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  on do innego państwa Unii, podlega zwolnieniu od cła ze względu na ich przywóz czasowy. Od 1 czerwca 2005 r. podatnicy są obowiązani prowadzić ewidencję przemieszczanych towarów, zawierającą (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r. Nowy obowiązek od 2018 r. dotyczy mikroprzedsiębiorcę, jeśli jest podatnikiem VAT (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  ewidencjonowaniu, wynosi teraz 10 zł. Darowizny żywności bez podatkuWprowadzono zwolnienie od podatku VAT darowizn produktów żywnościowych przekazanych z przeznaczeniem na cele działalności

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  o podatku dochodowym od osób prawnych (nowy art. 18b) od 1 stycznia 2006 r. pojawi się nowa ulga podatkowa (można powiedzieć: "ulga technologiczna"). A mianowicie, od podstawy obliczenia (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  oszacowuje przychody i dokonuje ich opodatkowania według stawki 22% bez prawa do odliczenia podatku naliczonego. Propozycja zmiany regulacji przywraca prawo do odliczenia, jak również (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  wymagana. Wymóg zbadania sprawy od początku jest niezależny od tego, czy z wnioskiem wystąpi ten sam, czy inny podmiot powierzający wykonywanie pracy. Ile razy można przedłużyć zezwolenie (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  prawo do odliczenia od podatku rolnego niewykorzystanej kwoty ulgi inwestycyjnej w przypadku sprzedaży obiektów i urządzeń, od których przyznana została ta ulga, lub przeznaczenia ich (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  momentu powstania prawa do odliczenia podatku naliczonego. Z kolei można rozważyć, czy ze schemy JPK_VAT, w nagłówku należy usunąć pole zawierające numer REGON podatnika. Ponadto dane zawarte (...)

 • Jeszcze łatwiej złożysz PIT

  zgłoszony w urzędzie skarbowym do zwrotu nadpłaty. Od kiedy nowe rozwiązania będą dostępne? Zeznania podatkowe będą dostępne od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. (...)

 • Twój e-PIT gotowy od 15 lutego

  . infolinię Krajowej Informacji Skarbowej. W przypadku nadpłaty podatku, korzystając z usługi, szybciej niż do tej pory podatnik dostanie zwrot. Termin skróci się z trzech miesięcy (...)

 • Wykazy podmiotów VAT

  . 1221, ze zm.).  wykaz, podmiot VAT, podatnik, podatek od towarów i usług, kontrahent, wyłudzenie, oszustwo podatkowe

 • Twój e-PIT - nowa jakość w rozliczeniu podatku

  zeznania przez podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych został skrócony z 3 miesięcy do 45 dni, o ile zeznanie zostanie złożone drogą elektroniczną. Nie oznacza to jednak, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane