Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). odliczanie, VAT, podatek należny, podatek naliczony, nabycie, samochód, paliwo, pojazd (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  czerwca 2005 r. 30 czerwca otrzymał fakturę za opłatę wstępną w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  rozliczanie podatku VAT Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import odliczenie VAT, zaświadczenie, dodatkowe badanie, paliwo

 • Porada prawna na temat odliczanie vat za paliwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczanie vat za paliwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  ograniczyły prawo do odliczenia VAT, rozstrzygnięciami będą musiały się zająć sądy.  Zob.: ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa! Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl ETS, (...)

 • Zakupy firmy transportowej za granicą

  powoduje uznanie księgi za nieprawidłową pod względem formalnym (wadliwą) w konsekwencji księgi takie nie mogą być uznane za dowód w postępowaniu podatkowym". Także Naczelny Sąd Administracyjny (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  nieprzekraczającej 3,5 tony wynosi 10.000 zł, cło – 1.000 zł, zaś akcyza 6.000 zł. Podstawą opodatkowania podatkiem VAT będzie więc kwota 17.000 zł. Podatek VAT wynikający z dokumentu (...)

 • Leasing w podatku VAT

  ;re w pewnych okolicznościach pozwalają na zaliczenie podatku VAT do kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie z tymi przepisami, podatek VAT nie może być kosztem; jednakże jest tym (...)

 • Samochód w spółce z o.o.

  a VAT Sprzedaż używanego samochodu Podstawa opodatkowania VAT u komisanta Sprzedaż samochodu - środka trwałego odliczanie podatku VAT, paliwa, części, samochód, paliwo, (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  do używania oraz pomniejszona o podatek VAT, z wyjątkiem przypadków, gdy podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku.   Ponieważ (...)

 • Samochód ciężarowy bez homologacji

  ciężarowej - podatnik może narazić się na spór z organami podatkowymi. samochód ciężarowy, odliczanie VAT, jednorazowa amortyzacja, paliwo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-odliczenia

  Mam pytanie czy jeśli prowadzę działalność gospodarczą a samochód jest na osobę fizyczną nie na działalnośc to czy mogę koszty utrzymania odliczać (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

 • VAT-paliwo-2011-auta

  Witam Czy od 2011 roku zmieniają się przepisy w zakresie odliczania podatku VAT od paliwa zakupionego do samochodów ciężarowych? Czy wiecie coś na (...)

 • odliczenie vat za paliwo 2011

  Witam, wiem że zmieniły się przepisy o odliczeniu watu od paliwa, teraz aby odliczyć wat należy posiadać samochód powyżej 3,5t. Czy jest to jedyny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane