Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  w wysokości 10.000 zł + 2.200 zł VAT. Podatnik odliczył 1.100 zł VAT (50%). 30 lipca 2005 r. podatnik otrzymał fakturę czynszową w wysokości 1.500 zł + 330 zł VAT i odliczył 165 (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). odliczanie, VAT, podatek należny, podatek naliczony, nabycie, samochód, paliwo, pojazd (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  rozliczanie podatku VAT Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import odliczenie VAT, zaświadczenie, dodatkowe badanie, paliwo

 • Porada prawna na temat odliczanie vat za paliwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczanie vat za paliwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  ograniczyły prawo do odliczenia VAT, rozstrzygnięciami będą musiały się zająć sądy.  Zob.: ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa! Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl ETS, (...)

 • Zakupy firmy transportowej za granicą

  powoduje uznanie księgi za nieprawidłową pod względem formalnym (wadliwą) w konsekwencji księgi takie nie mogą być uznane za dowód w postępowaniu podatkowym". Także Naczelny Sąd Administracyjny (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  nieprzekraczającej 3,5 tony wynosi 10.000 zł, cło – 1.000 zł, zaś akcyza 6.000 zł. Podstawą opodatkowania podatkiem VAT będzie więc kwota 17.000 zł. Podatek VAT wynikający z dokumentu (...)

 • Leasing w podatku VAT

  ;re w pewnych okolicznościach pozwalają na zaliczenie podatku VAT do kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie z tymi przepisami, podatek VAT nie może być kosztem; jednakże jest tym (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  do używania oraz pomniejszona o podatek VAT, z wyjątkiem przypadków, gdy podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku.   Ponieważ (...)

 • Samochód w spółce z o.o.

  a VAT Sprzedaż używanego samochodu Podstawa opodatkowania VAT u komisanta Sprzedaż samochodu - środka trwałego odliczanie podatku VAT, paliwa, części, samochód, paliwo, (...)

 • Samochód ciężarowy bez homologacji

  ciężarowej - podatnik może narazić się na spór z organami podatkowymi. samochód ciężarowy, odliczanie VAT, jednorazowa amortyzacja, paliwo

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  gospodarczą nie uznaje się zaś czynności, jeśli: wszelką odpowiedzialność wobec osób trzecich - z wyłączeniem odpowiedzialności za popełnienie czynów niedozwolonych - za (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  się ok. 34 zł VAT-u. Rocznie jest więc ok. 415 zł. Zdrowie i edukacja Wydatki na edukację to opłaty za naukę w szkołach publicznych, prywatnych, społecznych oraz opłaty za przedszkole. (...)

 • Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT

  artykułach: Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym? paliwo, pojazd, VAT, odliczanie, (...)

 • Księgowania zbiorcze faktur za paliwo w PKPiR

  VAT, tylko do KPiR. Są trzy samochody osobowe i robimy trzy dowody wewnętrzne na koniec miesiąca na każdy samochód oddzielnie, podpinamy do nich faktury VAT za paliwo i księgujemy (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu

  samochodem Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Odliczanie podatku (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

  Planuję wyjazd za granicę w delegację wynajętym z wypożyczalni samochodem osobowym (Peugeot 307). Z pewnością wydam spore kwoty na paliwo (olej napędowy). Czy VAT z faktury za (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  w praktyce, wyjaśnijmy jej istotę na poniższym przykładzie.   Przykład Podatnik kupił samochód ciężarowy za kwotę 120.000 zł + 26.400 zł VAT (VAT podlega odliczeniu). (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  podlegającego odliczeniu). W związku z tym firma A zapłaciła w maju podatki (chociaż nie otrzymała należności od kontrahenta) łącznie w kwocie 2.352 zł: VAT = 1.496 zł (1.870 zł VAT należny (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  spełniał on ustawowe wymogi. Co istotne, dla celów zwrotu VAT za materiały budowlane nie jest ważne, gdzie mieszka osoba w momencie dokonywania wydatków: w kraju, czy za granicą. (...)

 • Paliwo jako koszt podatkowy

  na fakturze nie pozbawia zatem podatnika do zaliczenia wydatku w koszty. faktura za paliwo, paliwo jako koszt, numer rejestracyjny na fakturze, samochód jako środek trwały

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  (po zakończeniu roku) podatnik może dokonać korekty podatku VAT. W takiej jednak sytuacji wydaje się, że rozliczenie podatku VAT, tj. jego korekta może odbyć się tylko w deklaracji za (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  zostanie wystawiona na moją firmę, a cena wykupu wynosi 220 zł plus 22% VAT. W trakcie trwania umowy leasingowej nastąpiła nowelizacja ustawy o VAT zmieniająca kryteria umożliwiające odliczanie (...)

 • Odliczanie VAT od faktury za abonament

  11 ustawy o VAT, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę albo dokument celny, z zastrzeżeniem pkt 2-4 oraz ust. 11, (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT

  podatku VAT w deklaracji. Stąd w ewidencji VAT wskazane faktury należy zaksięgować z datą, w której nabywają Państwo prawo do odliczenia podatku VAT. Oznacza to, że należy, zgodnie (...)

 • VAT - szklarnia

  . rolnik ryczałtowy, zwolnienie z VAT, zasady ogólne, odliczanie VAT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-odliczenia

  Mam pytanie czy jeśli prowadzę działalność gospodarczą a samochód jest na osobę fizyczną nie na działalnośc to czy mogę koszty utrzymania odliczać (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

 • VAT-paliwo-2011-auta

  Witam Czy od 2011 roku zmieniają się przepisy w zakresie odliczania podatku VAT od paliwa zakupionego do samochodów ciężarowych? Czy wiecie coś na (...)

 • odliczenie vat za paliwo 2011

  Witam, wiem że zmieniły się przepisy o odliczeniu watu od paliwa, teraz aby odliczyć wat należy posiadać samochód powyżej 3,5t. Czy jest to jedyny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane