Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  , jaki obowiązywał od wejścia Polski do Unii Europejskiej do czasu ostatniej, niedawnej nowelizacji ustawy o VAT. Omówione zostaną również niektóre nowe zasady, obowiązujące (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  do tego samochodu.    UWAGA!   Nowe zasady odliczania podatku VAT od paliw obowiązują od 22.08.2005 r. i dopiero od tego dnia okręgowe stacje kontroli (...)

 • Leasing w podatku VAT

  od rat leasingowych. Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych od 22 sierpnia 2005 r.Nowe zasady odliczeń dla samochodów osobowychOd 22 sierpnia 2005 r. u usługobiorców (...)

 • Porada prawna na temat odliczanie vat od paliwa samochodu do 3.5 t

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odliczanie vat od paliwa samochodu do 3.5 t, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  uzyskanie zaświadczenia, co oznacza, że podatnik może je uzyskać w każdym czasie. Paliwa do samochodów o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony Podatek VAT od (...)

 • Samochód w spółce z o.o.

  a VAT Sprzedaż używanego samochodu Podstawa opodatkowania VAT u komisanta Sprzedaż samochodu - środka trwałego odliczanie podatku VAT, paliwa, części, (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  , czy będzie miał prawo do odliczania podatku VAT od paliwa, które nabywa do tego samochodu. Być może także niemożność odliczenia tego podatku od rat (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea

  . Jesteśmy pewni, że samochód spełni wymagania dla celów odliczania VAT. Czy możemy odliczyć teraz - bez posiadania przeprowadzonego badania - VAT w całości od zakupu tego auta i odliczać (...)

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  nie ma zupełnie prawa do odliczenia VAT-u od zakupu paliwa. Może natomiast odliczyć 100% VAT-u od innych wydatków związanych z używaniem takiego samochodu. (...)

 • Korzystny wyrok w sprawie odliczania VAT

  ograniczyły prawo do odliczenia VAT, rozstrzygnięciami będą musiały się zająć sądy.  Zob.: ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa! Źródło: PKPP Lewiatan - www.pkpplewiatan.pl (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu

  samochodem Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Odliczanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane