Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  określona w ust. 1 od granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, a także nadbudowę (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  (części budynku) pomniejszać ustawowej odległości o wyraźnie wskazane wielkości, o których mowa powyżej. Odległość od granicy mierzy się, więc, w poziomie od najbliższej (...)

 • Porada prawna na temat odległość tunelu foliowego od granicy działki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odległość tunelu foliowego od granicy działki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymagane odległości między budynkami

  budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicyOdległość od granicy mierzy się w poziomie od najbliższej (...)

 • Odległość drogi od budynku

  drzwiowymi w stronę tej granicy, a 3 metry w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy mierzy (...)

 • Odległość budynku od sąsiedniej działki

  Wydana jest decyzja na budowę budynku w odległości 1,5 metra od granicy działki. Uprzejmie proszę o informację, kiedy uzasadnione jest wydanie decyzji o budowie budynku w odległości (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy, o której mowa w pkt 1, mierzy się w poziomie (...)

 • Minimalna odległość budynku od granicy działki sąsiedniej

  ;conego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  drzwiowych w stronę tej granicy. 2.Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, (...)

 • Rozbudowa blisko granicy działki

  terenu. Odległość budynku od granicy sąsiedniej działki normuje rozporządzenie o warunkach, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie.   Budynki na działce (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • budowa domu mniej niż 4m od granicy

  wybudowałem dom i wyszło mi że mam do granicy działki od budynku mam 2.10m a nie 4 tak jak w zagospodarowaniu przestrzennym, nie wiem co teraz robić, (...)

 • Budowa drewnianej altany przy granicy działki?

  Witam. Sąsiad postawił sobie drewnianą altankę (wysokość ok 2,5-3m z dachem drewnianym) wielkość ok 15m2, altanka jest przymocowana do podłoża, (...)

 • 1,5 m od sąsiedniej działki???

  Proszę o szybką pomoc!!!!! 1.Czy można zbudować dom w odległości 1,5 m od granicy działki sąsiedniej bez pisemnej zgody właściciela ( decyzja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane