Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odległość komina od posesji

  przepisy określające odległość kominów od granicy posesji oraz czy jest określony stosunek wysokości komina do odległości od posesji sąsiada? W tej chwili, jeżeli ten komin (...)

 • Odległość parkingu od granicy działki

  zamieszkania zbiorowego oraz zbliżone bez żadnych ograniczeń do innych budynków. Miejsca te wymagają odpowiedniego oznakowania. usytuowanie budynku, odległość od granicy działki, parking

 • Linia zabudowy a linia średniego napięcia

  m od linii zabudowy.Moje pytanie: czy powstały plan jest zgodny z prawem budowlanym? Czy jest określona minimalna odległość linii zabudowy od linii średniego napięcia? Zaznaczam, iż (...)

 • Opinia prawna na temat odległość kurnika od granicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odległość kurnika od granicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prywatna droga dojazdowa

  wypadku zastosowanie. Tak więc co do zasady odległość budynku od granicy działki, na której znajduje się droga powinna wynosić 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą (...)

 • Równoważnik dla funkcjonariusza Służby Granicznej

  służby wzięto by granicę znajdująca się w pobliżu mojej posesji odległość przekroczyłaby 30 km, tym samym nabyłbym prawo do równoważnika za brak kwatery. Od której granicy należy (...)

 • Odległość budynku od krawędzi ulicy

  dróg blisko zabudowań mieszkalnych należy stawiać ekrany chroniące przed hałasem. Można też naszym zdaniem w postępowaniu administracyjnym powołać się na przepisy określające odległość budynku (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  od budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego i mieszkalnych, a także od innych budynków, jeżeli ich konstrukcja wykonana jest z elementów palnych - 8 m;  od (...)

 • Odległość baru z głośną muzyką od budynku

  . Odległość, mierzona w poziomie, od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego na dachu lub w połaci dachowej do granicy działki budowlanej nie może być mniejsza niż 4 m. (...)

 • Pas przygraniczny przy lotnisku

  ;w, licząc w głąb kraju od linii granicy państwowej lub od brzegu wód granicznych albo brzegu morskiego (art. 9 ustawy). W pasie drogi granicznej umieszcza się w dobrze widocznych (...)

 • Odległość od działki sąsiada

  Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 07 kwietnia 2004 r. w § 12.1 dotyczy odległości sytuowania budynku na działce budowlanej od granicy z sąsiednią działką. Jest tam odległość (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • budowa domu mniej niż 4m od granicy

  wybudowałem dom i wyszło mi że mam do granicy działki od budynku mam 2.10m a nie 4 tak jak w zagospodarowaniu przestrzennym, nie wiem co teraz robić, (...)

 • Budowa drewnianej altany przy granicy działki?

  Witam. Sąsiad postawił sobie drewnianą altankę (wysokość ok 2,5-3m z dachem drewnianym) wielkość ok 15m2, altanka jest przymocowana do podłoża, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane