Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymagane odległości między budynkami

  budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  . Jeżeli na sąsiedniej działce: w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego (...)

 • Kodeks cywilny

  razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał. WADY OŚWIADCZEŃ WOLI Dział IV Art. 89. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie (...)

 • Porada prawna na temat odległość drzewa od budynku mieszkalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odległość drzewa od budynku mieszkalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  działalnością gospodarczą oraz przy prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej: budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  od chwili zniesienia współwłasności, jest obowiązany pozostałym współwłaścicielom, którym przypadły spłaty niższe od należnych, wydać - proporcjonalnie do wielkości (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

  na bliską odległość budynku od granicy działki sąsiada nie mogę zrobić odbioru budynku. Na budynku od strony działki sąsiada znajdują się dwa okna. Sąsiad (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?

  zabudowy jest to odległość, w jakiej od granicy działki lub drogi, można zbudować budynek. Obowiązujące linie zabudowy, dokładnie określają, w którym miejscu musi znaleźć się (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego

  zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy, o której mowa w pkt 1, mierzy się w poziomie od najbliższej (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego albo budynku użyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na budowę na sąsiedniej działce.Jak więc (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • odległość boiska od budynku mieszkalnego

  Witam. Mam problem. W pobliżu mojego mieszkania jest boisko do piłki koszykowej. Otoczone jest siatką sznurkową. Raz po raz piłka ląduje na moim (...)

 • Odległość budynku od mediów

  Witam . Mam pytanie . Jakie są minimalne dopuszczalne odległości dla nowo budowanego budynku mieszkalnego od mediów(linia energ. , gaz ,wod/kan ) [cytat] Witam (...)

 • Odległość śmietnika od domu

  Witam, W związku z "rewolucją śmieciową" na osiedlu na którym mieszkam, jakiś czas temu stawiano boksy śmietnikowe. Osiedle nie jest administrowane (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane