Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budowa w granicy

  budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,  Co prawda zgodnie z tym rozporządzeniem (§ 12 ust. 5) okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać odległości od granicy (...)

 • Budowa nieruchomości a odległość od granicy działki

  W jakiej odległości od granicy działki, możliwe jest wybudowanie nieruchomości, na podstawie przepisów prawa budowlanego? Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami (...)

 • Dopuszczalność podziału działki

  się kwestia odległości budynków od granic działki. Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku, budynki na działce budowlanej sytuuje (...)

 • Opinia prawna na temat odległości sadzenia drzew od granicy działki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odległości sadzenia drzew od granicy działki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usytuowanie budynków gospodarczych

  5,5 m. Proszę o informację jak stanowi prawo - czy w odległości 1,5 m od granicy budynek gospodarczy może mieć najwyżej 5,5 m czy może mieć większą długość? Warunki techniczne (...)

 • Odległość budynku od działki niezabudowanej

  § 11-12 rozporządzenia sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dotyczą one usytuowania budynków z punktu widzenia odległości od granicy działki (...)

 • Kodeks wykroczeń

  grzywny, ukaranie za oba wykroczenia uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie.§ 3. Jeżeli orzeczono środek karny, (...)

 • Zabudowa okien w budynku gospodarczym

  Na działce położonej na wsi znajduje się budynek gospodarczy, usytuowany w odległości mniejszej niż 3,0 m od granicy działki sąsiedniej (użytek rolny). W ścianie od (...)

 • Najmniejsza odległości od granicy działki wymagana dla nowo powstającego budynku

  W jakiej najmniejszej odległości od granicy działki można wybudować budynek? Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków (...)

 • Linia zabudowy a linia średniego napięcia

  odległości 6 metrów od granicy działki jest zgodny z wymogami techniczno-budowlanymi. Linia ta bowiem może być umieszczona w odległości większej, jeżeli przepisy (...)

 • Prawo budowlane

  artykule: Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem   Zagadnienie odległości budynku od granicy działki reguluje paragraf 12 rozporządzenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • przepisy ondnośnie drzew na granicy działki

  Witam mój syn nie dawno kupił działke i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś przepisy określające w jakiej odległości od granicy działki (...)

 • Odległość drzew od granicy z sasade

  Jakie sa zasady sadzenia drzew od granicy z sasiadem. tez mi jest to właśnie potrzebne medaj@wp.pl ile od granicy z sąsiadem moge posadzić dzrzewo (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • płot na granicy działek i uciążliwy sąsiad

  witam, wszystkich bardzo potrzebuję pomocy mianowicie sprawa wygląda w ten sposób, iż na swojej działce ponad 10 lat temu wzdłuż całego ogrodzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane