Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków.§ 3.  Pracodawca informuje pracownika (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  niezbędnych na stanowisku służbowym na które zainteresowani mają być wyznaczeni po powołaniu do zawodowej służby wojskowej. Zaświadczenie organu właściwego do wyznaczenia na (...)

 • Pracodawcy już znają szczegółowe zasady szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy

  prowadzenia działalności szkoleniowej w dziedzinie bhp na podstawie przepisów o systemie oświaty, na podstawie ramowych programów szkolenia. Jak powinno przebiegać szkolenie wstępne? Szkolenie (...)

 • Porada prawna na temat oddelegowanie pracownika na szkolenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oddelegowanie pracownika na szkolenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  przysługuje odwołanie na podstawie art. 127 § 1 K.p.a. Zezwolenie na pracę (w tym zezwolenie na pracę sezonową) jest decyzją (art. 2 ust. 1 pkt 43a ustawy). Odmowa wydania zezwolenia (...)

 • Ważność i konsekwencje umowy w sprawie szkolenia zawartej z pracodawcą - opinia prawna

  związku ze skierowaniem pracownika na szkolenie. Dopuszczalność zawierania takich umów wynika z ogólnej zasady swobody umów określonej w art. 3531 kodeksu cywilnego. Już w tym miejscu (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  punktacji egzaminu konkursowego (wstępny na aplikację) przez dostosowanie do zasad obowiązujących na egzaminach na inne aplikacje; likwidacji części ustnej egzaminu komorniczego oraz (...)

 • Ważność szkoleń BHP

  innego pracodawcy wymaganego szkolenia okresowego lub odbyła w tym okresie szkolenie okresowe wymagane dla osoby zatrudnionej na stanowisku należącym do innej grupy stanowisk, jeżeli jego program

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji

  Czy szkolenie pracownika mające na celu umożliwienie mu wykonywania codziennej pracy, gdy jest już zatrudniony na danym stanowisku jest podnoszeniem kwalifikacji? Zgodnie z art. 17 (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  przeprowadzania obowiązkowych badań lekarskich i szczepień ochronnych, pracownika będącego ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pracownika będącego krwiodawcą, pracownika (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy

  . Jednocześnie, podczas pobytu na delegacji, moja szefowa zatrudniła na moje miejsce innego kierowcę, nowego pracownika. Przez czas jaki spędziłem na delegacji (2 tygodnie) nie otrzymałem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Czas pracy a wolny dzień

  Przypuśćmy ze firma wysyła pracownika na szkolenie (bądź delegację) i np. trwa ono od środy do piątku do godz. 21. W ten dzień już nie ma pracownik (...)

 • Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

  Witam czy może mi ktoś powiedzieć jakie korzyści przyniesie mi jak zatrudnienie osobę niepełnosprawna?? Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej jest (...)

 • szkolenia po godzinach pracy

  Witam! Obecnie pracóje w firmie ktora wysłała mnie na kurs. Kurs ten odbywa się po godzinach pracy. Czy w tym wypadku powinienem uzyskać wynagrodzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane