Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszt testamentu notarialnego

  Ile kosztuje sporządzenie testamentu u notariusza? Czy wysokość majątku spadkowego (w tym przypadku mieszkanie własnościowe) ma wpływ na wysokość opłaty pobieranej przez (...)

 • Uznanie spadkobiercy za osobę niegodną dziedziczenia

  skorzystanie przez spadkobiercę z testamentu podrobionego lub przerobionego przez inną osobę. Skorzystanie z takiego testamentu musi być świadome, tzn. spadkobierca musi wiedzieć o braku podstawy (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  wykonawcy testamentu, jak również zamieści stwierdzenie, że dana osoba została powołana na wykonawcę testamentu. O wydanym zaświadczeniu notariusz zobowiązany jest powiadomić sąd. Ustawa (...)

 • Porada prawna na temat odczytanie testamentu u notariusza ile kosztuje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odczytanie testamentu u notariusza ile kosztuje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Miejsce złożenia testamentu

  Brat sporządził testament u notariusza, u siebie zachował 1 egzemplarz. Jak dotrzeć do testamentu w razie śmierci brata (o ile posiadany uległ zniszczeniu)? Jak dowiedzieć (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania

  (zakładając, że nie miała Pani więcej rodzeństwa). Złożenie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku u notariusza kosztuje do 20 zł. Udając się do notariusza należy posiadać (...)

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  W grudniu 2003 r. spisany został testament moich dziadków u notariusza. Oboje zrzekli się swojego majątku w postaci 3-pokojowego mieszkania na korzyść jednego w przypadku śmierci drugiego, na (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  notariusza albo złożone do protokołu wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu albo gminy. Przepisy art. 73 § 1-3 stosuje się odpowiednio. § (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  przebywa. Art. 598[8]. Kurator sądowy jest uprawniony do odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką od każdej osoby, u której ona się znajduje. Art. (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  przedstawić cudzoziemiec ubiegający się o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości (Dz. U. z 2012, poz. 729) oraz organy opiniujące konkretną sprawę (obligatoryjnie Minister Obrony Narodowej, Agencja

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania

  spadku. Oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku można również złożyć u notariusza; kosztuje to 20 zł. Sąd wydając postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku stwierdza, kto (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  postępowania spadkowego, wynagrodzenie wykonawcy testamentu, obowiązki wykonania zapisów oraz poleceń zamieszczonych w testamencie, wypłaty z tytułu zachowku oraz inne obowiązki wynikające (...)

 • Koszt oraz skutki potwierdzenia dziedziczenia dokonanego przez notariusza

  Ile kosztuje potwierdzenie dziedziczenia dokonane przez notariusza? Czy ma to ten sam skutek jak stwierdzenie nabycia spadku przed sądem? Koszty otwarcia i ogłoszenia testamentu, sporządzenia

 • Koszt zmiany umowy spółki z o.o. u notariusza

  Ile kosztuje zmiana istniejącej umowy spółki z o.o. u notariusza? Zmieniane będą: - wykreślenie udziałowców, - zmiana reprezentacji z dwuosobowej na jednoosobową, - adres siedziby, (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn  Dz. U. 2004 r., Nr 142 poz. 1514 (tekst jednolity), Dz. U. 2004 r. Nr 146, poz. 1546 i Nr 116, poz. 1205, Dz. U. 2005 (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  ;Do rozpoznawania spraw cywilnych powołane są sądy powszechne, o ile sprawy te nie należą do właściwości sądów szczególnych, oraz Sąd Najwyższy. § 1a.  § 2.  § (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane