Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Maksymalne stawki opłat lokalnych w 2018 r.

  w szpitalach; od osób niewidomych i ich przewodników; od podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, (...)

 • Stawki podatków i opłat lokalnych na 2008 rok

  tytułu posiadania jednego psa;  podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów. Górna granica stawki (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  posiadania psów Art. 13. 1.  Podatnikami podatku od posiadania psów są osoby fizyczne posiadające psy.2. Podatku od posiadania psów nie pobiera się: 1) pod (...)

 • Porada prawna na temat od posiadania psa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat od posiadania psa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata od posiadania psów

  prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - z tytułu posiadania jednego psa; podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch (...)

 • Kiedy jest dopuszczalny odstrzał zwierzyny? - opinia prawna

  nie ma takich okoliczności, które mogłyby go zwolnić całkowicie od tej odpowiedzialności. Jest to odpowiedzialność na zasadzie ryzyka, która powstaje niezależnie od winy osoby odpowiedzialnej (...)

 • Odszkodowanie z OC rolnika za szkody wyrządzone przez jego psa

  świadczenia jak renta lub koszty leczenia, potrzeba zapewnienia ochrony osobom poszkodowanym i zabezpieczenie ich przed skutkami niemożności uzyskania odszkodowania od bezpośrednio odpowiedzialnego za (...)

 • Podatki w górę? Po tej decyzji to formalność

  użytkowej za rok Od gruntu pod budynek mieszkalny 0,43 zł od 1m² za rok 0,45 zł od 1m² za rok Od budynku mieszkalnego 0,70 zł od 1m² powierzchni użytkowej (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  - od 1 sztuki pisklęcia uzyskanego z wylęgu, 4) zwierząt laboratoryjnych - od 1 sztuki sprzedanych zwierząt - na podstawie zawartych umów dla potrzeb laboratoryjnych, badań i doświadczeń

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  .§ 2. Decyzję o ukaraniu, uchyleniu, darowaniu, odroczeniu, zamianie, zawieszeniu lub przerwaniu kary dyscyplinarnej, a także o odstąpieniu od ukarania dyscyplinarnego sporządza się na piśmie i podaje (...)

 • Podatek od psów

  prawo oceniać negatywnie. Podatek od psów funkcjonuje od początku lat 50 zeszłego wieku. Odnośnie kwestii podatkowych warto zauważyć, że uiszczany przez Państwa podatek od posiadania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • uciążliwy pies sąsiadów

  Naprawde mam juz dosc mieszkania w blokach mamy małe dziecko i niestety nie moze spac przez tego kumpla kiedys nerwy mi puscily to sasiadka nasłała (...)

 • Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

  Czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo uchwalić obowiązek noszenia kagańców przez wszystkie psy na terenie części wspólnych budynku, nawet jeśli (...)

 • Obowiązki właścicieli psów

  Wynajmuję mieszkanie i w tym mieszkaniu mam psa (za zgodą właściciela mieszkania),którego posiadam od 12 lat.Pies jest nerwowy i jak zostaje sam to (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane