Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Maksymalne stawki opłat lokalnych w 2018 r.

  w szpitalach; od osób niewidomych i ich przewodników; od podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, (...)

 • Stawki podatków i opłat lokalnych na 2008 rok

  tytułu posiadania jednego psa;  podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów. Górna granica stawki (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  posiadania psów Art. 13. 1.  Podatnikami podatku od posiadania psów są osoby fizyczne posiadające psy.2. Podatku od posiadania psów nie pobiera się: 1) pod (...)

 • Porada prawna na temat od posiadania psa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat od posiadania psa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata od posiadania psów

  prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - z tytułu posiadania jednego psa; podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch (...)

 • Kiedy jest dopuszczalny odstrzał zwierzyny? - opinia prawna

  nie ma takich okoliczności, które mogłyby go zwolnić całkowicie od tej odpowiedzialności. Jest to odpowiedzialność na zasadzie ryzyka, która powstaje niezależnie od winy osoby odpowiedzialnej (...)

 • Odszkodowanie z OC rolnika za szkody wyrządzone przez jego psa

  świadczenia jak renta lub koszty leczenia, potrzeba zapewnienia ochrony osobom poszkodowanym i zabezpieczenie ich przed skutkami niemożności uzyskania odszkodowania od bezpośrednio odpowiedzialnego za (...)

 • Podatki w górę? Po tej decyzji to formalność

  użytkowej za rok Od gruntu pod budynek mieszkalny 0,43 zł od 1m² za rok 0,45 zł od 1m² za rok Od budynku mieszkalnego 0,70 zł od 1m² powierzchni użytkowej (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  - od 1 sztuki pisklęcia uzyskanego z wylęgu, 4) zwierząt laboratoryjnych - od 1 sztuki sprzedanych zwierząt - na podstawie zawartych umów dla potrzeb laboratoryjnych, badań i doświadczeń

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  .§ 2. Decyzję o ukaraniu, uchyleniu, darowaniu, odroczeniu, zamianie, zawieszeniu lub przerwaniu kary dyscyplinarnej, a także o odstąpieniu od ukarania dyscyplinarnego sporządza się na piśmie i podaje (...)

 • Podatek od psów

  prawo oceniać negatywnie. Podatek od psów funkcjonuje od początku lat 50 zeszłego wieku. Odnośnie kwestii podatkowych warto zauważyć, że uiszczany przez Państwa podatek od posiadania (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  od chwili zniesienia współwłasności, jest obowiązany pozostałym współwłaścicielom, którym przypadły spłaty niższe od należnych, wydać - proporcjonalnie do wielkości (...)

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  znana jest zasada doliczania do czasu posiadania obecnego posiadacza, czasu posiadania jego poprzednika. Zasada ta znalazła wyraz w przepisie art. 176 k.c. określa on sposób doliczania czasu posiadania

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  niż 5 sztuk stosowane są zasady dotyczące komercyjnego przywozu zwierząt do UE. Wysłanie psa, kota lub fretki - podróż bez właściciela Jeżeli przywóz dotyczy psów

 • W jaki sposób prawo chroni posiadanie rzeczy?

  postać: pozbawienia posiadania lub zakłócenia posiadania. Stosownie do tego również roszczenia posesoryjne (żądanie przywrócenia posiadania i zaniechania jego (...)

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  . Doliczenie czasu posiadania poprzednika może nastąpić tylko w razie przeniesienia posiadania podczas biegu zasiedzenia. W żadnym wypadku nie jest możliwe doliczenie czasu posiadania (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  , niezależnie od liczby łączonych nieruchomości 60 zł od wniosku o odłączenie nieruchomości lub jej części 60 zł od wniosku o sprostowanie działu I-O księgi wieczystej   60 (...)

 • Kodeks cywilny

  razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał. WADY OŚWIADCZEŃ WOLI Dział IV Art. 89. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  szczególny stanowi inaczej. Połowę opłaty pobiera się od sprzeciwu od wyroku zaocznego i od wniosku o uchylenie europejskiego nakazu zapłaty. Czwartą część opłaty pobiera się (...)

 • Zwierzaki w Policji

  . Skuteczność działania psów zależy w głównej mierze od właściwego wyszkolenia. Obecnie ich tresurą zajmuje się Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, który od 1992 (...)

 • Uciążliwe zachowanie się psa sąsiada

  , a więc np. do uwiązania psa dalej od ogrodzenia. Od tego jednak czy takie zachowanie psa można potraktować jako imisję pośrednią będą zależały pewne okoliczności faktyczne (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  , czyli po upływie tygodnia od ogłoszenia postanowienia. W praktyce to oznacza, że termin do złożenia apelacji wynosi zazwyczaj 21 dni od dnia ogłoszenia postanowienia. Przykład: Sąd Rejonowy (...)

 • Kłopotliwy sąsiad

  milczeniu. Dla porządku muszę dodać, że sam mam psa, ale jest on, podobnie jak inne psy na osiedlu, trzymany w domu i wyprowadzany na spacer kilkakrotnie w ciągu dnia. Sąsiad wypuszcza swojego psa (...)

 • Zamocowanie sztachet na wspólnym ogrodzeniu

  Sąsiad wybudował ogrodzenie (siatka od strony sąsiada, słupki metalowe oraz podmurówka) za które, zgodnie z wcześniejszą umową, zwróciłem mu połowę poniesionych przez niego kosztów. Od (...)

 • Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę?

  nieprzerwanie przez wymagany okres, przy czym decydują reguły dotyczące ciągłości posiadania, takie jak domniemanie ciągłości posiadania (art. 340 k.c.) czy nie przerwanie posiadania (...)

 • Wydatki na pomocników w ramach ulgi rehabilitacyjnej w PIT

  Odliczeniu od dochodów do opodatkowania (tj. od podstawy opodatkowania) podlegają wydatki na opłacenie przewodników osób niewidomych I lub II grupy inwalidztwa oraz osób (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • uciążliwy pies sąsiadów

  Naprawde mam juz dosc mieszkania w blokach mamy małe dziecko i niestety nie moze spac przez tego kumpla kiedys nerwy mi puscily to sasiadka nasłała (...)

 • Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

  Czy wspólnota mieszkaniowa ma prawo uchwalić obowiązek noszenia kagańców przez wszystkie psy na terenie części wspólnych budynku, nawet jeśli (...)

 • Obowiązki właścicieli psów

  Wynajmuję mieszkanie i w tym mieszkaniu mam psa (za zgodą właściciela mieszkania),którego posiadam od 12 lat.Pies jest nerwowy i jak zostaje sam to (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane