Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?

  świadczenia w formie: stypendium socjalnego; stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych; stypendium ministra za wybitne osiągnięcia (w przypadku doktorantów w uczelniach); stypendium (...)

 • Nowe prawo dla studentów. Co się zmienia?

  . Nowe zasady dotyczą m.in. przyznawania stypendiów. Część z nich zostanie zlikwidowana. Należy zacząć od tego, że zmienią się proporcje między środkami przeznaczanymi (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  obowiązków może ulec obniżeniu, a tymczasowo aresztowanego ulega ograniczeniu najwyżej do połowy, w zależności od stanu rodzinnego nauczyciela akademickiego, począwszy od pierwszego dnia (...)

 • Porada prawna na temat od kiedy obowiazuja nowe zasady przyznawania stypendium rektora

  Nie szukaj dłużej informacji na temat od kiedy obowiazuja nowe zasady przyznawania stypendium rektora, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  , odwołania i uzupełniania składu oraz kompetencje, zasady zatrudniania przez związek pracowników, w tym pracowników uczestników związku, zasady funkcjonowania oraz zasady finansowania (...)

 • Reforma szkolnictwa wyższego i nauki

  posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – zwiększenia stypendium doktoranckiego w wysokości 30% kwoty stypendium przysługującego do miesiąca, w którym (...)

 • Konstytucja dla Nauki przyjęta przez Sejm!

  nad radami. Wybór rektora bez udziału rady uczelni Również istotną zmianę w kontekście rad uczelni wprowadzono w przypadku wyborów rektora. Pierwotny projekt przewidywał, (...)

 • Z jakiej pomocy materialnej mogą skorzystać uczniowie?

  . złożyć stosowny wniosek. Stypendium szkolne takim osobom może byc przyznane za okres od 1 stycznia 2005 r. do 30 czerwca 2005 r. Jakie są warunki przyznania stypendium za wyniki w nauce (...)

 • Stypendia dla studentów – nowe zasady przyznawania

  studenci będą mieli możliwość uzyskania większego stypendium. Będą to:studenci ponoszący większe koszty w wyniku niepełnosprawności potwierdzonej odpowiednim orzeczeniem lekarskimstudenci dzienni (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  indywidualnego toku studiów. Ponadto przez pierwszy rok od przyjścia na świat dziecka zarówno ojciec, jak i matka będą mogli skorzystać z urlopu od studiów. Do tej pory zależało (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości uzyskanych refundacji od dnia otrzymania pierwszej refundacji, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty.  Bezrobotni będący (...)

 • O czym powinien wiedzieć cudzoziemiec zamierzający uczyć się w Polsce?

  ;Wnioski o przyznanie stypendium na kolejny rok kształcenia cudzoziemcy składają za pośrednictwem uczelni, w których odbywają kształcenie, nie później niż do dnia 30 listopada.  Stypendium

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  uregulowane w ciągu 6 miesięcy od dnia wypadku lub od dnia złożenia wniosku o przyznanie tych świadczeń z tytułu choroby zawodowej. Ustawa wypadkowa nie przewiduje możliwości przyznawania (...)

 • Oświata po zmianach

  stypendium od uzyskania przez ucznia co najmniej dobrej oceny z zachowania w okresie (semestrze) poprzedzającym okres (semestr), w którym przyznaje się to stypendium. Wymóg (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  zasady ustalania prawa do rent z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy). Zasady ustalania prawa do renty z tytułu inwalidztwa (niezdolności do pracy) oraz obliczania jej wysokości są w systemach (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  zgodnie z kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, pobierasz uposażenie posła lub senatora, pobierasz stypendium sportowe, pobierasz stypendium dla słuchaczy Krajowej Szkoły (...)

 • Nowości w świadczeniach dla bezrobotnych

  : Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu przyznawania zasiłku dla bezrobotnych, dodatku szkoleniowego, (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  socjalnym w formie stypendiów i zasiłków szkolnych. Wysokość stypendium wypłacanego uczniowi wynosi od 99,20 zł do 248 zł miesięczne. Może być ono wypłacone od jednego (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" w ciągu 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy: 1) dopuszczalne kwoty przychodu oraz graniczne kwoty przychodu obowiązujące począwszy od dnia przejęcia (...)

 • Jaka będzie Konstytucja dla Nauki?

  doktorskie, stypendia dla każdego doktoranta, nowe rozwiązania mające na celu podniesienie jakości rozpraw doktorskich. CZYTAJ WIĘCEJ  Pracownicy uczelni Stabilność zatrudnienia oraz nowe

 • Kodeks pracy

  .  Odszkodowanie, o którym mowa w art. 45, przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres od 2 tygodni do 3 miesięcy, nie niższej jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.Art. (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  , pracodawca może wiedzieć o pracowniku? RODO i nowe polskie regulacje to ogromna reforma podejścia do ochrony naszej prywatności. Powodują zmiany również w sektorze zatrudnienia - (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  reprodukcyjnych. Kiedy proponowane przepisy mają wejść w życie?` Nowe regulacje mają obowiązywać po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Poselski projekt ustawy o zmianie (...)

 • Stypendium od organizacji pozarządowej a podatek dochodowy

  zgodnie z przepisami updof.     Podstawa prawna: ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 361 ze zm.) stypendium (...)

 • Będą doktoraty wdrożeniowe

  więcej pracowników. Od kiedy zmiany? Ustawa o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz niektórych innych ustaw wejdzie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym wniosek został złożony. Ubezpieczenia te ustają: od dnia wskazanego we wniosku o wyłączenie z tych ubezpieczeń, nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • ludzki

  Tak mi napisala pewna ˝durna lex˝po moim dlugim wywodzie o dobru dziecka, opiece rodzicielskiej, dojrzalosci itd patrz: jak ściagnąć zaległości (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane