Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy emeryt może zgłosić wniosek o ponowne przeliczenie podstawy wymiaru jego emerytury?

  wyższy od poprzednio obliczonego. Warunek posiadania wyższego wskaźnika wysokości podstawy wymiaru nie jest wymagany od emeryta lub rencisty, który od dnia ustalenia prawa do świadczenia (...)

 • BIAC na temat ładu korporacyjnego i kryzysu

  , czy możliwe byłoby informowanie ich o ważących transakcjach przed zawarciem takich kontraktów? Uznano, że zebranie udziałowców powinno zapraszać audytorów spółki i pozyskiwać od nich informacje. (...)

 • Sprawdź, ile czasu fiskus załatwia sprawy

  postępowanie odwoławcze. Ogólnie przyjmuje się, że załatwienie sprawy w tym przypadku, powinno nastąpić nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia otrzymania odwołania przez organ odwoławczy. (...)

 • Opinia prawna na temat od kiedy biegnie 2 tygodniowy okres wypowiedzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat od kiedy biegnie 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w prawie mają przyspieszyć wydobycie gazu i ropy

  wydobywczych. Koncesja określi czas trwania fazy rozpoznawania złoża i fazy wydobywania ze złoża, - nowe koncesje rozpoznawczo-wydobywcze będą wydawane na okres od 10 do 30 lat, - posiadacz (...)

 • Spółka cywilna. Można zastąpć nieżyjącego wspólnika

  uaktualnieniu zgłoszenia identyfikacyjnego NIP–2 oraz załącznik NIP–D, zawierającego dane wspólników spółki. Czas przewidziany na dokonanie powyższych zgłoszeń, to 7 dni od (...)

 • Czy były mąż może żądać od byłej żony zwrotu pożytków za to, że mieszka ona w ich wspólnym mieszkaniu - opinia prawna

  wyroku rozwodowego to 15.05.1992. Od tego czasu sama ponoszę wszelkie koszty (czynsz, remonty) utrzymania mieszkania. Do marca br. (kiedy to wnioskodawca się wymeldował) tzn. przez ponad 14 lat (...)

 • Zasiedzenie udziału w nieruchomości

  samoistne przez okres 30 lat. Reasumując, wskazujemy iż jak najbardziej będzie możliwe złożenie wniosku o stwierdzenie zasiedzenia udziału we własności nieruchomości. Zgodnie z rozważaniami powyższymi

 • Postępowanie spadkowe

  zameldowana w mieszkaniu dziadków. Byłam zameldowana w tym mieszkaniu do czasu śmierci ojca i myślę że jestem nadal. Mieszkam od marca 2005 r za granicą z mężem i nie mogę uzyskać żadnych informacji (...)

 • Kontrola nadzoru budowlanego

  przeprowadza zespół na podstawie legitymacji służbowych i imiennych upoważnień, określających podmiot kontrolowany, termin kontroli, okres ważności upoważnienia oraz podstawę prawną przeprowadzenia (...)

 • Apelacja bez wiedzy oskarżonego

  konkretnej sprawie. W związku z tym, iż potrzebuję zaświadczenie o niekaralności wystosowałem stosowne zapytanie. Wielkie było moje zdziwienie kiedy okazało się, iż okres próby kończy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane