Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  poniósł stratę albo osiągnął dochód niższy od kwoty przysługującego za ten rok odliczenia, przysługuje kwota zwrotu, odpowiadająca iloczynowi nieodliczonego odliczenia i stawki (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  : deklaracja PIT11 za ostatnie 12 miesięcy, bądź, w przypadku gdy klient nie posiada PIT-11, zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych w bieżącym lub/i (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  państwie członkowskim UE lubw innym państwie należącym do EOG, lubw Konfederacji Szwajcarskiej od dochodu (przychodu) albo podatku osiągniętego w tym państwie, albo od podatku.Odliczenie od (...)

 • Porada prawna na temat od jakiej kwoty pit 11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat od jakiej kwoty pit 11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy

  może ich ujmować w informacji PIT-11. W przeciwnym bowiem razie pracownik-podatnik zapłaciłby podatek od dochodów, których nie uzyskał (tak: G.J. Leśniak, Wirtualne dochody w PIT-11, (...)

 • Zasady ogólne według progresywnej skali podatkowej

  obliczenia podatku wyższej od 11 000 zł i nieprzekraczającej kwoty 85 528 zł; 556 zł 02 gr pomniejszone o kwotę obliczoną według wzoru: 556 zł 02 gr × (podstawa obliczenia podatku (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  ;46)  podatku od towarów i usług, z tym że jest kosztem uzyskania przychodów:   a) podatek naliczony:  - jeżeli podatnik zwolniony jest od podatku od (...)

 • Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  wyższej od 85.528 zł i nieprzekraczającej kwoty 127.000 zł. 19% podatek od dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej lub z działów specjalnych produkcji rolnej (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  natury, podlega zwolnieniu od podatku przez okres 12 miesięcy od dnia, o którym mowa w ust. 6, pod warunkiem rozliczenia podatku od towarów objętych spisem z natury.8. Podstawą opodatkowania (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  .), Chile (od 1 stycznia 2004 r.), z Danią, Egiptem, Finlandią, Gruzją (od 1 stycznia 2007 r.), Holandią (od 1 stycznia 2004 r.), Iranem (od 1 stycznia 2007 r.), Islandią, Kazachstanem, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  poszczególnych środków trwałych. Zmiany stawki dokonuje się począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, albo od pierwszego miesiąca każdego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane