Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  Co ma się zmienić w zakresie ochrony praw lokatorów? Przedmiotem prac sejmowych jest obecnie rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie (...)

 • Podnajem od gminy a ochrona praw lokatorów - opinia prawna

  sprzedaży nieruchomości wynajmującego (wyrok SN z 24 października 2000 r., V CKN 132/2000). ochrona praw lokatorów, podnajem, gmina, termin wypowiedzenia, wypowiedzenie, umowa najmu, cele mieszkaniowe

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  . 1833, Dz.U. 2007 r. Nr 128, poz. 902. Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. Ustawa reguluje zasady i formy ochrony praw lokatorów oraz zasady gospodarowania mieszkaniowym zasobem (...)

 • Opinia prawna na temat ochtona praw lokatorów ustawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ochtona praw lokatorów ustawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona lokatorów w spółdzielni

  zmianie Kodeksu cywilnego stanowi, iż przepisy niniejszej ustawy nie naruszają przepisów innych ustaw regulujących ochronę praw lokatorów w sposób korzystniejszy dla lokatora. Jednocześnie (...)

 • Rozwiązanie najmu z innych przyczyn niż w ustawie

  oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania; ochronę praw lokatorów określa właściwa ustawa. Ustawa o ochronie lokatorów wprowadza (...)

 • Uprawnienia kuratora spadku - opinia prawna

  lokatorów. Kurator dokonał wypowiedzenia na podstawie art. 11 ust. 5 i 7 powoływanej ustawy. Jednakże przepisy te upoważniają do dokonania tego wypowiedzenia tylko właściciela lokalu, którym kurator (...)

 • Ochrona lokatora w mieszkaniu kwaterunkowym – opinia prawna

  ustawa szczególna, wyłącza zastosowanie przepisów kodeksu cywilnego o najmie. Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o ochronie praw lokatorów w brzmieniu obowiązującym na dzień 3 stycznia (...)

 • Ochrona własności mieszkania

  stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności"? Ustawa z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego przewiduje dla ochrony (...)

 • Najem okazjonalny

  poinformował mnie,że jest to "umowa najmu okazjonalnego" i nie obowiązują tu zapisy ustawy o ochronie praw lokatorów. Zupełnie nie wiem co to za typ umowy, proszę o wyjaśnienie. Przez lokal (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  . Myczkowski „Ustawa o ochronie praw lokatorów – komentarz”; tekst dostępny na www.lexPolonica.pl). Wzmożona ochrona praw najemcy polega na tym, że poza skargami (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane