Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  zwierząt laboratoryjnych; 2) zwierząt dzikich, jeżeli celu doświadczenia nie można osiągnąć przy wykorzystaniu zwierząt laboratoryjnych i zwierząt gospodarskich; 3) (...)

 • Organizacja społeczna a status pokrzywdzonego

  ujawnianiu oraz ściganiu przestępstw i wykroczeń określonych w ustawie. organizacja społeczna, status pokrzywdzonego, pokrzywdzony, zwierzę, ochrona zwierząt, organizacja, wykroczenia, (...)

 • Ochrona zdrowia zwierząt i zdrowia publicznego

  z harmonogramem ich wydatkowania w ustawach budżetowych na poszczególne lata w części 32-Rolnictwo. ochrona zdrowia zwierząt, zdrowie publiczne, zwierzęta, epidemia, choroba (...)

 • Porada prawna na temat ochrona zwierząt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ochrona zwierząt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych

  porozumienia Parlamentu i państw członkowskich. Taka inicjatywę może podjąć Parlament następnej kadencji. Neil PARISH (EPP-ED, GB)Ochrona zwierząt wykorzystywanych do celów naukowychProcedura

 • Lepsza ochrona zwierząt

  wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, oraz o zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt. Surowsze (...)

 • Jak państwa UE mogą regulować warunki transportu zwierząt?

  W niniejszej sprawie Trybunał wypowiedział się w sprawie wykładni przepisów prawa wspólnotowego dotyczących transportu zwierząt. Dyrektywa w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu

 • Ochrona zwierząt podczas ich uśmiercania

  Unii Europejskiej dokonuje się uboju zwierząt na ogromną skalę. Statystyki podają, że rocznie zabija się prawie 360 mln trzody chlewnej, bydła, owiec i kóz, ponad 4 mld sztuk drobiu oraz około (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  bestialskiego uśmiercania zwierząt. Pakiet zmian w ustawie o ochronie zwierząt oraz w Kodeksie karnym pozwoli przeciwdziałać takim brutalnym zachowaniom. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt (...)

 • Zmiany w przepisach o ochronie zwierząt

  zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2011.230.1373). www.e-prawnik.pl ochrona zwierząt, hodowla, bezdomne zwierzęta, zoofilia

 • Znęcanie się nad zwierzętami

  zasygnalizować ten fakt organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, gdyż taka organizacja może wykonywać prawa pokrzywdzonego w sprawach o przestępstwo (...)

 • Ustawa o ochronie zwierząt czeka na podpis prezydenta

  ustawy. źródło: www.nauka.gov.pl ochrona zwierząt, ustawa, parlament, naukowcy, prawa zwierząt

 • Inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

  na podstawie prywatnego doniesienia? Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, jedną z form znęcania się nad zwierzętami jest utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  do Unii Europejskiej niektórych zwierząt oraz świeżego mięsa, a także wymogi dotyczące świadectw weterynaryjnych zwierząt;lub: odbędą po przywozie 30-dniową kwarantannę w państwie (...)

 • NIK: Ochrona zwierząt wymaga zmian w prawie

  . Nowelizacja przepisów zaproponowana przez NIK stwarza szansę na lepszą opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. ochrona zwierząt, NIK, psy

 • Zmiany w prawie 2012

  najistotniejszych zmian. Większa ochrona zwierząt Ustawodawca wprowadza daleko idące zmiany, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo zwierzętom i ograniczyć ich bezdomność. Sprecyzowano, (...)

 • Za psa na łańcuchu areszt lub grzywna

  poszanowanie, ochronę i opiekę. Dlatego dokument wprowadza zakaz trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, (...)

 • Zakazać klonowania zwierząt do celów produkcji żywności

  względu na obecne rozmiary cierpienia i problemów zdrowotnych matek zastępczych i zwierząt klonowanych Europejska Grupa ds. Etyki ma wątpliwości, czy klonowanie zwierząt w celach żywnościowych (...)

 • Skazani za przestępstwa przeciwko zwierzętom

  ;154 162 192 217Źródło: Wydział Statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości zwierzęta, ochrona zwierząt, kara, karne, prawo, ustawa o ochronie zwierząt

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  . Publikowane będą także komunikaty prezentujące aktualne, istotne informacje z zakresu ochrony roślin. Szkolenia i monitoring zatruć oraz ochrona upraw eko Doskonalony będzie system szkoleń z zakresu (...)

 • Kopanie psa

  karna, wykroczenie, ochrona zwierząt, zwierzę, zwierzęta, domowe,

 • PIT 2012. Darowizna zmniejszy podatek

  może być np. ochrona zwierząt, pomoc powodzianom czy organizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pełną listę podajemy w ramce na końcu tekstu. Jednak nie wszystkie darowizny, (...)

 • PIT 2013. Darowizna zmniejszy podatek

  . Takim celem może być np. ochrona zwierząt, pomoc powodzianom czy organizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pełną listę podajemy w ramce na końcu tekstu. Jednak nie (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  ujednolica także systematykę kar w ochronie zwierząt, gdyż w ustawie - Prawo łowieckie już od 1995 r. kara za różne formy kłusownictwa i polowania niezgodnie z przepisami (np. w okresie ochronnym

 • Jak zabić karpia, by nie zapłacić kary?

  wiedzieć, jak przenieść go do domu. święta, uśmiercenie, ochrona zwierząt, grzywna, znęcanie

 • „Plan dla wsi” i inne nowości dla rolników

  wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, ustanowionym zgodnie z przepisami o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Pożyczka przeznaczona jest na sfinansowanie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane