Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  ;w kierownika robót stosuje się zapisy, dotyczące obowiązków kierownika budowy. Zaniedbania kierownika budowy mogą wpłynąć na odpowiedzialność inwestora. (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  kierownika budowy wraz z załączoną kserokopią zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego i decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych, złożyć wpis do dziennika budowy, (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  ; wolnostojących o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2. W razie zmian w stosunku do projektu lub warunków pozwolenia na budowę - dokonanych w toku wykonywania robót - oświadczenie kierownika (...)

 • Porada prawna na temat oc kierownika budowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oc kierownika budowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za szkodę budowlaną

  1982, nr 2-3, poz. 30).  Inwestor, który zlecił prowadzenie budowy i wykonywanie nadzoru inwestorskiego wyspecjalizowanemu przedsiębiorstwu, nie może powoływać się na przewidziane w art. 429 (...)

 • Przekazanie dokumentacji budowy

  W roku 2000 "inwestor" zgłosił w urzędzie zakończenie budowy budynku wielorodzinnego. Do zgłoszenia załączony był dziennik budowy z wpisem podpisanym przez kierownika budowy oraz (...)

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  użytkowanie (art. 55). Ujawnienie dokonanych odstępstw następuje w oświadczeniu kierownika budowy o zakończeniu budowy zawierającym opis zmian i odpowiednie rysunki zamienne. Oświadczenie (...)

 • Zakup domu wybudowanego z odstępstwami

  pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:  oryginał dziennika budowy;   oświadczenie kierownika budowy:  o zgodności (...)

 • Zakończenie inwestycji a wniosek o zwrot VAT

  przeprowadzić się do stojącego już domu, uzyskałem od kierownika budowy oświadczenie o zakończeniu budowy i złożeniu obowiązków kierownika (wpis w dzienniku budowy) (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  każdy z nich to nabywca. Wraz z nabyciem pojazdu przechodzą na niego prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy OC. W praktyce nabywca nie musi więc zawierać ponownie umowy OC, gdyż obowiązuje (...)

 • Zakres działań Inspektora Nadzoru Budowlanego

  nadzoru autorskiego. Na etapie budowy inwestor nie angażuje INB. Inspektor Nadzoru Budowlanego natomiast może na każdym etapie skontrolować budowę. To projektant, w trakcie realizacji budowy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane