Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  ;w kierownika robót stosuje się zapisy, dotyczące obowiązków kierownika budowy. Zaniedbania kierownika budowy mogą wpłynąć na odpowiedzialność inwestora. (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  kierownika budowy wraz z załączoną kserokopią zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego i decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych, złożyć wpis do dziennika budowy, (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  ; wolnostojących o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2. W razie zmian w stosunku do projektu lub warunków pozwolenia na budowę - dokonanych w toku wykonywania robót - oświadczenie kierownika (...)

 • Opinia prawna na temat oc kierownika budowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oc kierownika budowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za szkodę budowlaną

  1982, nr 2-3, poz. 30).  Inwestor, który zlecił prowadzenie budowy i wykonywanie nadzoru inwestorskiego wyspecjalizowanemu przedsiębiorstwu, nie może powoływać się na przewidziane w art. 429 (...)

 • Przekazanie dokumentacji budowy

  W roku 2000 "inwestor" zgłosił w urzędzie zakończenie budowy budynku wielorodzinnego. Do zgłoszenia załączony był dziennik budowy z wpisem podpisanym przez kierownika budowy oraz (...)

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  Prawa budowlanego) lub występowania z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie (art. 55). Ujawnienie dokonanych odstępstw następuje w oświadczeniu kierownika budowy o zakończeniu budowy (...)

 • Zakup domu wybudowanego z odstępstwami

  pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:  oryginał dziennika budowy;   oświadczenie kierownika budowy:  o zgodności (...)

 • Zakończenie inwestycji a wniosek o zwrot VAT

  przeprowadzić się do stojącego już domu, uzyskałem od kierownika budowy oświadczenie o zakończeniu budowy i złożeniu obowiązków kierownika (wpis w dzienniku budowy) (...)

 • Zakres działań Inspektora Nadzoru Budowlanego

  nadzoru autorskiego. Na etapie budowy inwestor nie angażuje INB. Inspektor Nadzoru Budowlanego natomiast może na każdym etapie skontrolować budowę. To projektant, w trakcie realizacji budowy, (...)

 • Obowiązki kierownika budowy

  Jakie obowiązki ciążą na kierowniku budowy? Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:1. protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kierownik budowy bez uprawnień?

  Witam Serdecznie, Odpowiedzi na opisany poniżej problem nie znalazłem na żadnym forum, stąd prośba o pomoc w dość niefartownej sprawie: Kilka (...)

 • zaginiony dziennik budowy

  Nie wiem w jaki sposób powinno się rozwiązać poniższy problem. Zmarł kierownik budowy, który był jednocześnie projektantem. U tego człowieka (...)

 • decyzja na wznowienie robót

  W 1974r wydane zostało pozwolenie na budowę budynku. Roboty budowlane zgodnie z dziennikiem budowy przerwano w 1975r na etapie przyziemia (wysokiego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Złamano zasady BHP przy budowie Chrystusa ze Świebodzina!

  Pod koniec prac na Chrystusem rodem z Rio de Ganerio tylko że w Świebodzinie, miał miejsce wypadek. Pracownikowi element demontowanego dźwigu zmiażdżył (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane