Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • NFZ będzie mógł się domagać zwrotu kosztów leczenia poszkodowanych w wypadkach od ubezpieczyciela

  tytułu wyrządzenia szkody na osobie (w tym kosztów leczenia) tylko poszkodowanemu (art. 444 § 1 k.c.); tylko on jest w tym zakresie osobą czynnie legitymowaną. Osoba trzecia, a za taką obecnie (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  pojazdowi przez właściwe władze,  c) rolnik, osoba pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osoba pracująca w jego gospodarstwie rolnym sąobowiązani do odszkodowania (...)

 • Przypozwanie osoby trzeciej do udziału w procesie

  cywilnego (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami) osoba trzecia, proces, interwenient uboczny, interwencja uboczna, przypozwanie, strona

 • Porada prawna na temat oc a osoba trzecia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oc a osoba trzecia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność przewoźnika za wyrządzone szkody

  osoba trzecia, za którą MPK nie ponosi odpowiedzialności. Tu pragnę wskazać na fakt, iż zarówno ja jak i MPK nie jest w stanie wskazać sprawcy! W moim przekonaniu, Przewoźnik zobowiązany (...)

 • Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik?

  wierzycieli osoba trzecia uzyskała korzyść majątkową bezpłatnie, wierzyciel może żądać uznania czynności za bezskuteczną, chociażby osoba ta nie wiedziała i nawet przy zachowaniu (...)

 • Odpowiedzialność za szkodę budowlaną

  . Przypozwanie następuje w sytuacji, gdy strona (tu: właściciel domu), której w razie niekorzystnego dla niej rozstrzygnięcia przysługiwałoby roszczenie względem osoby trzeciej albo przeciwko której osoba (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy. § 2. Chociażby (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  związku z ruchem tych pojazdów, czyli ubezpieczenie OC. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zatem obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC za szkody powstałe w związku (...)

 • Zajęcie ruchomości znajdujących się innych osób

  we władaniu osoby trzeciej (w opisanym stanie faktycznym rodzeństwa i rodziców), można zająć ruchomości dłużnika, gdy: - osoba trzecia wyrazi na to zgodę, - osoba trzecia przyznaje, (...)

 • Kodeks cywilny

  stosuje się odpowiednio do osób prawnych. OSOBY PRAWNE Dział II Art. 43[1]. Przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 331 § 1, prowadząca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • OC AC Samopomoc SA

  Mam odmowe wyplaty odszkodowania z TU Samopomoc SA. Na miejscu byla policja ukarala sprawce kolizji mandatem. A w towarzystwie ubezpieczeniowym powiedziano (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane