Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  emerytalnych i rentowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz ich wysokości, okresy zatrudnienia za granicą uwzględnia się jako okresy składkowe. repatriacja, repatriant, imigracja, obywatelstwo

 • Jak zostać pracownikiem ochrony?

  . Zgodnie zaś z ustawą o ochronie informacji niejawnych pełnomocnikiem do spraw ochrony informacji niejawnych może być osoba, która ma obywatelstwo polskie i co najmniej średnie wykształcenie, (...)

 • Po co i jak ubiegać się o Kartę Polaka?

  : imię i nazwisko; datę i miejsce urodzenia; płeć; adres zamieszkania za granicą; obywatelstwo albo status bezpaństwowca; narodowość; obywatelstwo i narodowość

 • Porada prawna na temat obywatelstwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obywatelstwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podwójne obywatelstwo

  włoskie i polskie obywatelstwo, czy musi wybrać? Czy jeśli ma już włoskie obywatelstwo, może go zmienić na polskie (w przypadku kiedy nie może mieć dwóch)? Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  tożsamość i polskie obywatelstwo (na przykład paszport albo dowód osobisty) - jeśli nie możesz odebrać nowego paszportu osobiście w konsulacie. Kopia dokumentu musi być potwierdzona za zgodność (...)

 • Nabycie obywatelstwa polskiego przez urodzenie

  dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem jest jedno z rodziców, jeżeli według prawa tego państwa dziecko nabywa jego obywatelstwo. (art. 6 ust. 1 ustawy) Mając na uwadze powyższe

 • Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce

  ; Obywatelstwo nadaje Prezydent RP, wniosek składa się natomiast za pośrednictwem właściwego wojewody, a w przypadku osób zamieszkałych za granicą - za pośrednictwem konsula. Nadanie obywatelstwa (...)

 • Nabycie obywatelstwa polskiego

  . Jednakże rodzice w oświadczeniu złożonym zgodnie przed właściwym organem w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia się dziecka mogą wybrać dla niego obywatelstwo państwa obcego, którego obywatelem (...)

 • Obywatelstwo dziecka

  , nabywa przez urodzenie obywatelstwo polskie. Nie ma więc potrzeby „specjalnego starania się” o obywatelstwo polskie dla Pani dziecka, gdyż posiada je z mocy prawa (być może, iż (...)

 • Czy zmiana obywatelstwa wymaga zmiany treści pełnomocnictwa? - opinia prawna

  szczególnego do złożenia w jej imieniu oświadczenia o Pana prawie do korzystania z lokalu. zmiana obywatelstwa, zmiana treści pełnomocnictwa, pełnomocnictwo, obywatelstwo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • OBYWATELSTWO NIEMIECKIE.

  Witam! Jestem polakiem i mieszkam na stałę w Polsce. Chciałbym sobie załatwić również obywatelstwo niemieckie (mogę załetwiać ze strony matki (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Obywatelstwo niemieckie - konkretny przyklad - wiele pytan

  Witam - zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc. Chciałbym dowiedzieć się, czy na podstawie przedstawionych poniżej informacji mogę ubiegać (...)

 • Drugi paszport - jest szansa?

  Witam, Czy mam szanse na Niemiecki paszport jeśli mój ojciec mieszka i pracuje w Niemczech i ma niemieckie obywatelstwo, jednak moi rodzice nie byli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane