Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zareagujesz na bójkę? Będziesz pod ochroną

  karny oraz ustawy o policji (Dz.U. nr 240, poz. 1602). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl obrona konieczna, funkcjonariusz publiczny, obrona, mienie, kodeks karny

 • Jak bronić się przed znęcaniem się?

  względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny. Ofiara ma prawo do obrony Obrona konieczna ofiary przed znęcaniem się – zasadniczo przyjmuje się, że ofiara ma prawo obrony przed (...)

 • Napadnięty w domu bardziej będzie mógł się bronić...

  wejść w życie? Ustawa ma obowiązywać po 14 dniach od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. obrona konieczna, napastnik, odpieranie zamachu, granice obrony koniecznej

 • Porada prawna na temat obrona konieczna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obrona konieczna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.   prawo do obrony koniecznej, napastnik, kontratyp, prawo karne, przestępstwo, obrona konieczna, odpowiedzialność karna

 • Zasady przechowywania i użycia broni palnej

  pozbawienie życia napastnika.   broń, amunicja, broń palna, pozwolenie, obrona konieczna

 • Podstawy użycia broni palnej

  napastnika. broń palna, obrona konieczna, użycie broni, podstawy użycia broni, prawo karne

 • Zażalenie na umorzenie dochodzenia

  układzie jest przestępstwem, lecz przy uwzględnieniu konkretnych sytuacji ustawa stanowi, że nim nie jest np. obrona konieczna, czy stanu wyższej konieczności). O wszczęciu, odmowie wszczęcia (...)

 • W związku z projektowanymi zmianami dotyczącymi obrony koniecznej

  projektowanymi zmianami nowelizacji ustawy Kodeks karny - 25 lutego 2009 r.   Źródło: www.rpo.gov.pl  projekt, Kodeks karny, obrona konieczna

 • Szykuje się rozszerzenie prawa do obrony koniecznej!

  osób broniących się przed przestępcami.   obrona konieczna, napastnik, odpieranie zamachu, granice obrony koniecznej

 • Ważne zmiany w prawie karnym

  , ustawy Kodeks karny wykonawczy, ustawy Kodeks skarbowy oraz niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 1394) pokrzywdzony, kara, grzywna, skazanie bez rozprawy, prawo karne, projekt, obrona konieczna

 • Zaostrzenie kar i pomoc pokrzywdzonym w proponowanej nowelizacji Kodeksu karnego

  , ofiary przestępstw, recydywa ogólna, kara pozbawienia wolności, grzywna, obrona konieczna, recydywa, pijani kierowcy, sprawcy wypadków

 • Utrudnianie korzystania z własności

  prawny do rzeczy. ochrona własności, ochrona posesoryjna, roszczenie negatoryjne, samopomoc, obrona konieczna

 • Moc wyroku karnego w postępowaniu cywilnym

  . niepoczytalność sprawcy, obrona konieczna, stan wyższej konieczności. Ponadto doktryna prawa wskazuje, że ,,w razie uniewinnienia oskarżonego lub bezwarunkowego umorzenia postępowania karnego (...)

 • Eksmisja lokatora

  . Posiadaczowi przysługują dwa uprawnienia - roszczenie o przywrócenie posiadania oraz obrona konieczna. Stąd posiadacz jest uprawniony do użycia przymusu w celu obrony swojego posiadania. (...)

 • Postępowanie w sprawie nieletnich - zmiany w 2014 roku

  nieletniego. Obrona obligatoryjna będzie miała miejsce nie tylko w przypadku gdy interesy nieletniego i jego rodziców są sprzeczne oraz gdy nieletni został umieszczony w schronisku dla nieletnich (...)

 • Gordon Brown w PE: UE będzie liderem zmian

  DAUL (EPP-ED, FR) podkreślił, że obrona banków przed upadkiem jest konieczna, gdyż Ci, którzy im zaufali nie mogą stracić swoich oszczędności. Pamiętać należy jednak o solidarności z (...)

 • Kodeks cywilny

  Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu. Art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Groźny pies - samoobrona czy stan wyższej konieczności?

  2 miesiące temu miałem bardzo niesympatyczną sytuację gdy udałem się do mojego sąsiada w pewnej sprawie a on w tym samym czasie wypuścił swojego (...)

 • obrona konieczna

  Witam, mam 17 lat. Wczoraj wracając nocą z imprezy napadło na mnie czterech 13-latków. Wiem, że to się wydaje dziwne ale wybrałem nieciekawą dzielnicę;/ (...)

 • przekroczenie obrony koniecznej

  Jeśli do naszego mieszkania na siłę wchodzi człowiek którego zamiarów nie znamy a który jest agresywny lub może być za takiego uważany to czy (...)

 • art. 25 k.k.

  Szukam kilku najważniejszych wiadomości, tylko tak żeby człowiek zrozumiał o co chodzi o obronie koniecznej. nie wiem jaki jest stan Twojej wiedzy (...)

 • pobicie w parku-przekroczenie obrony koniecznej

  Witam. Ważna i pilna sprawa, potrzebuje dla brata pełnomocnika prawnego w Krakowie lub bardzo dobrej porady prawnej. Sytuacja wygląda nstępująco. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane