Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  tożsamość, na przykład dowód osobisty, paszport, legitymacja, numer PESEL. Jak uzyskać opinię biegłego lekarza sądowego? Jeżeli w wyniku przemocy, poszkodowany ma jakieś obrażenia, to (...)

 • Ukaranie mandatem karnym a dalsze postępowanie karne

  przestępstwa, jeśli osoba poszkodowana twierdzi, że badanie rentgenowskie wykazało poważniejsze obrażenia? Gdy obrażenia będą miały charakter lekkich obrażeń ciała (art. 157 § (...)

 • Lekkie uszkodzenie ciała w wypadku komunikacyjnym

  naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała lub rozstrój zdrowia (...)

 • Porada prawna na temat obrażenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obrażenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przejścia dla pieszych mają być bezpieczniejsze

  występuje w godzinach 16 – 19. W godzinach tych doszło do 2.295 wypadków (28 proc. ogółu), zginęło 236 osób (27%), a 2 143 osoby odniosły obrażenia ciała (28,2%). Wypadki (...)

 • Spokojna sylwestrowa noc

  . Przede wszystkim były to urazy rąk. Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło na Podlasiu. Mężczyzna, który sam skonstruował petardę został pozbawiony dłoni i ma obrażenia twarzy, po tym (...)

 • Prywatny akt oskarżenia o spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowi (art. 157 § 2 kk)

  przykładzie. Pamiętać należy o obowiązku uiszczenia zryczałtowanej opłaty w wysokości 300 zł. prywatny akt oskarżenie, akt oskarżenia, uszkodzenie ciała, obrażenia, uszkodzenie, lekkie, postępowanie

 • Jak zgłosić przestępstwo?

  ; jeśli są, należy przy tym opisać ich stan, na przykład czy są przytomni, czy mają jakieś obrażenia, przedstawić się i podać swój numer telefonu. Nie należy rozłączać się, ale trzeba (...)

 • Ostrożnie z fajerwerkami!

  ! Najczęstsze obrażenia to oparzenia twarzy i rąk. Zdarzają się także ciężkie urazy, takie jak, urwane palce, dłonie, uszkodzenie wzroku, głębokie rany twarzy i dłoni. Głośny huk petard może (...)

 • Wypłata odszkodowania OC

  W wyniku wypadku drogowego jeden z jego uczestników dokonał zniszczenia ogrodzenia mojej posesji. Ponieważ drugi z uczesników, który prawdopodobnie był sprawcą zdarzenia odniósł śmiertelne obrażenia

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  ; Uderzenie przez sąsiada Pani brata, w zależności od obrażeń jakie wywołało może być różnie kwalifikowane. Jeżeli uderzenie kijem spowodowało obrażenia ciała w postaci naruszenia czynności (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  rozmiarach) , art. 174 (sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy), art. 177 (naruszenie zasad ruchu drogowego powodujące wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia lub zmarła). (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku

  , zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała (naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia (...)

 • Szkoda wyrządzona przez kota

  sądziłam, że kot może być tak agresywny. Zwierzak rzucił się na mnie. Gdyby nie pomoc i przytomność męża nie wiem o ile gorsze byłyby moje obrażenia. Najgorsze, że to wszystko widziała córka. (...)

 • Obrona sprawcy przestępstwa wypadku

  za obrażenia ludzi, którzy w żaden sposób nie zadbali o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci? Przecież to obowiązek! Jak się bronić? Odnoszę wrażenie, że zrobiono ze mnie kozła ofiarnego. Dziękuję

 • Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę

  Czy mogę dochodzić zadośćuczynienia za cierpienia z powodu obrażeń w wypadku drogowym. Doznałem obrażenia kręgosłupa. Po 6 dniach zostałem wypisany ze szpitala. Na dzień dzisiejszy nie mam uszczerbku

 • Szkoda na skutek upadku na oblodzonych schodach

  rzeczy w należytym stanie, w tym również technicznym. Jednakowoż ten problem powinien zostać pozostawiony właścicielowi nieruchomości wynajmowanej i jego najemcy. Osoba, która poniosła obrażenia (...)

 • Zakaz prowadzenia samochodów

  lub, jeżeli obrażenia ciała poszkodowanego są ciężkie, z art. 177 par. 2. Przestępstwo, w tym pierwszym przypadku zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec zakaz prowadzenia

 • Dosyć tortur na policji!

  ; policjantów z komendy w Ostrowie Wielkopolskim, w tym policjanta przyjmującego zatrzymanego do PdOZ w Ostrowie Wielkopolskim. W ocenie Sądu funkcjonariusz pełniący służbę w PdOZ musiał widział (...)

 • Europa w ruchu, czy w bezruchu?

  obrażenia, zagrożenie dla zdrowia powodowane zanieczyszczeniem i hałasem, a zarazem korzyści odniosą obywatele, przedsiębiorstwa i przyroda. Wspólne normy i usługi transgraniczne ułatwią (...)

 • Co z Magdaleną Żuk?

  prokurator generalny sprawę objął osobistym nadzorem. Ze wstępnego raportu medycznego wynikało, że na ciele kobiety znaleziono tylko obrażenia charakterystyczne dla upadku z wysokości. W Polsce, (...)

 • Bezpieczeństwo w Polsce w 2012 roku. Jest raport

  różnica wynika ze zorganizowanych w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W związku z przeprowadzonymi w 2012 roku imprezami masowymi obrażenia odniosły 72 osoby, w tym 48 policjantów. (msw.gov.pl

 • Nie szanujesz pieszego na drodze? Tyle możesz zapłacić

  wypadków jest najechanie na pieszego – w 2012 r. odnotowano 10 042 takie wypadki. Zginęło w nich 1 152 pieszych, a obrażenia odniosło 9 548. Najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi (...)

 • Rowerem bezpiecznie do celu

  użytkowników roweru.W 2008 roku rowerzyści uczestniczyli w 5150 wypadkach drogowych, w których zginęło 449 osób, a obrażenia odniosło 4927 osób. Wśród ofiar największą grupę stanowili sami (...)

 • Na uroczystościach barbórkowych w Katowicach

  górników, 20 zaś odniosło ciężkie obrażenia. W całym ubiegłym roku śmiertelnych ofiar było 16, a ciężko rannych zostało 18 górników zatrudnionych w kopalniach i firmach

 • Konferencja podsumowująca akcję "Rowerem bezpiecznie do celu"

  każdego roku około 6 tys. rowerzystów ulega wypadkom drogowym, w których ponad 500 z nich ponosi śmierć, a ponad 5 tys. odnosi obrażenia ciała. W tej grupie są osoby w różnym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane