Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie wymogi dotyczą opakowań i odpadów opakowaniowych?

  , obowiązki sprzedawcy i użytkownika produktów w opakowaniach, obowiązki organów administracji publicznej. Jakie są obowiązki producenta, importera i eksportera opakowań? (...)

 • Obowiązki sprzedawcy - umowa sprzedaży

  obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy. obowiązki, sprzedawcy

 • Niektóre prawa i obowiazki konsumentów przy sprzedaży konsumenckiej

  sprzedawane są w ograniczonej ilości lub objętości.   Obowiązki sprzedawcy     Ustawa nakłada wiele obowiązków na sprzedawcę. Obowiązki te mają w przeważającej (...)

 • Porada prawna na temat obowiązki sprzedawcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obowiązki sprzedawcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gwarancja a rękojmia

  sprzedawcy, co oznacza, że kupujący ze swoimi roszczeniami reklamacyjnymi nie może wystąpić bezpośrednio do producenta, jeśli to nie on jest stroną transakcji. Odpowiedzialność sprzedawcy (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  własności rzeczy oraz jej wydanie. Są to obowiązki sprzedawcy, którym odpowiadają obowiązki kupującego w postaci zobowiązania do odbioru rzeczy i zapłaty umówionej ceny. (...)

 • Jak rozwiązać spór przez internet?

  rozwiązanie sporu tą drogą.  Obowiązki sprzedawcy Sprzedawco, jeżeli prowadzisz handel elektroniczny w UE, Norwegii, Islandii lub Liechtensteinie, masz następujące obowiązki w (...)

 • Korzystasz z wyprzedaży? Poznaj prawa

  , wyprzedaże, obowiązki sprzedawcy

 • Zasady udzielania gwarancji

  , uprawnienia kupującego, obowiązki sprzedawcy, producent

 • Reklamacja materiałów budowlanych

  gospodarczą (występuje zatem jako konsument), wówczas obowiązki sprzedawcy z tytułu wad sprzedawanych rzeczy oraz uprawnienia kupującego rozpatrywać należy w oparciu o przepisy Ustawy z 27 (...)

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  nie zwalnia sprzedawcy od obowiązku zwrotu otrzymanej ceny, chyba że kupujący wiedział, iż prawa sprzedawcy były sporne, albo że nabył rzecz na własne niebezpieczeństwo. Art. 575[1]. Jeżeli (...)

 • Rewolucja w przepisach e-commerce - problem dla sprzedawców

  Przepisy projektowanej ustawy znacznie poszerzają obowiązki informacyjne sprzedawcy wobec konsumenta. Informacje te będą stanowiły integralną część umowy i będą mogły zostać zmienione (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  , iż już raz odesłał Pan komputer do sprzedawcy, prosimy o podanie treści wiadomości, jaką Pan skierował do sprzedawcy przy zwrocie towaru, oraz podanie terminu, w jakim komputer został Panu (...)

 • Sprzedaż konsumencka

  przedsiębiorstwa, poza lokalem, przy wykorzystaniu środków porozumiewania na odległość);prawa i obowiązki sprzedawcy i kupującego;warunki wprowadzenia do obrotu towaru niepełnowartościowego (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  konsumpcyjnego. Określa ono obowiązki gwaranta i uprawnieniakupującego w przypadku, gdy właściwość sprzedanego towaru nie odpowiada właściwości wskazanej w tym oświadczeniu.   Obowiązki (...)

 • Awaryjny sprzedawca gazu ziemnego

  rozporządzenia poinformować operatora, że posiada już umowę z innym sprzedawcą. Jednocześnie odbiorca zachowuje prawo do zmiany sprzedawcy, tj. w dowolnym momencie może wypowiedzieć sprzedawcy (...)

 • Gdy przedsiębiorca chce skorzystać z gwarancji na sprzęt... - opinia prawna

  dokument gwarancyjny ogranicza możliwości odstąpienia od umowy  lub wymiany sprzętu. Jest to prawnie dopuszczalne, gdyż obowiązki producenta w dokumencie gwarancji mogą zostać ograniczone wyłącznie (...)

 • Uszkodzony towar - odstąpienie od umowy

  będzie w tym wypadku zależała od tego, czy zostały dopełnione wszelkie obowiązki kupującego, związane z odbiorem rzeczy oraz od tego, czy jakieś przepisy prawne wymagają sporządzenia osobnego

 • Sprzedaż zdalna w przepisach UE

  innego źródła informacji (np. strony internetowej) zawierającej pełne informacje. Treści cyfrowe Sprzedawcy treści cyfrowych on-line (jak wideo, muzyka czy oprogramowanie) muszą poinformować

 • Kasy on-line - kiedy i jak je stosować?

  rozliczenia opakowań zwrotnych (wg § 19 ust. 3 ww. rozporządzenia). Jakie obowiązki ma podatnik? Podstawowe obowiązki związane z używaniem wszystkich rodzajów kas zasadniczo się (...)

 • Reklamacja akumulatora

  rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  obowiązki wobec PFRON? Obowiązki wobec PFRON mają pracodawcy, czyli zatrudniający osoby na podstawie umowy o pracę. Obowiązki wobec PFRON zachodzą w odniesieniu do podmiotów, (...)

 • Gwarancja a rękojmia

  płynących. Umowa gwarancji może zatem ograniczyć obowiązki gwaranta do naprawy rzeczy i wyłączyć możliwość żądania wymiany rzeczy wadliwej na wolną od wad. Pojęcie usunięcia wady w rozumieniu (...)

 • Nowe przepisy konsumenckie - co się zmieniło

  wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego.   Roszczenia sprzedawcy Nowelizacja wprowadziła do kodeksu cywilnego nowy dział dotyczący roszczeń sprzedawcy (...)

 • Sprzedawcom internetowym nie pozostało wiele czasu na wprowadzenie zmian

  dotychczasowe obowiązki informacyjne. Wprawdzie nie muszą one zostać umieszczone w treści regulaminu sklepu jednakże w praktyce sprzedawcy dotychczas zawierali w tym dokumencie szereg informacji (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  . Zgłoszenia powinni dokonywać, w przypadku zamykania działalności, m.in. sprzedawcy alkoholu, czy też przedsiębiorcy prowadzący apteki. Dopuszczalny termin na zgłoszenie zmian w prowadzonej działalności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Zmuszony do odśnieżania cudzego dachu

  Jestem pracownikiem sprzedawcą ale gdy przychodzi zima mamy dodatkowe obowiązki odśnieżania chodnika jak i dachu. Czy mój pracodawca może mi kazać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane