Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Problem z lokatorem - wymiana szyby

  podłogowych, a także tynków.   Warto więc sięgnąć do przepisów, które regulują obowiązki najemcy. Zgodnie z art. 6b ust. 2 ustawy o własności lokali najemcę obciąża (...)

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  również zapewnić najemcy ochronę wobec osób trzecich, tj. sąsiadów czy współnajemców - i to niezależnie od tego, jakie środki prawne przysługują samemu najemcy. (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu a prawa wynajmującego

  212/81; LexPolonica nr 320134):W razie śmierci najemcy mieszkania, prawa i obowiązki przysługujące najemcy ze stosunku najmu - nie wygasają, lecz stosownie do art. 691 kc przechodzą na (...)

 • Porada prawna na temat obowiązki najemcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obowiązki najemcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona lokatorów-prawa i obowiązki stron

  z omawianą ustawą. W najbliższym czasie na naszych stronach pojawią się porady z zakresu ochrony lokatorów, w których szczegółowo zostaną omówione (m.in) prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego

 • Remont urządzenia w lokalu mieszkalnym

  jako drobne naprawy. Jak jednak podkreśliłem wcześniej uzależnione jest to od każdorazowej sytuacji faktycznej, rozmiarów naprawy i jej kosztów. najemca, obowiązki najemcy, drobne naprawy (...)

 • Roszczenia odszkodowawcze wynajmującego

  wynajmującego przeciwko najemcy o naprawienie szkody z powodu uszkodzenia lub pogorszenia rzeczy przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy. najem, szkoda, roszczenie wynajmującego, obowiązki (...)

 • Czynsz w TBS

  najemcy. Wliczenie kosztów konserwacji do czynszu przenosiłoby je na barki najemców co wydaje się sprzeczne z postanowieniami ustawy. Obowiązki najemcy są określone w ustawie w sposób (...)

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego

  uzytkowy; umowa najmu; obowiązki najemcy; obowiązki wynajmującego; czynsz

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  mowa w ust. 2, udziela się najemcy na okres 12 miesięcy. W przypadku gdy utrzymujący się niski dochód gospodarstwa domowego to uzasadnia, właściciel, na wniosek najemcy, może udzielać obniżek (...)

 • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

  nie ma podstaw do żądania by wpłaty były dokonywane „na jego książeczkę”. abonament, radio, telewizja, RTV, najem, obowiązki najemcy, wynajmujący, książeczka abonamentowa

 • Aneks do umowy najmu

  odzwierciedlenie w umowie najmu, przykładowo poprzez podpisanie stosownego aneksu, potwierdzającego, iż z określonym dniem w prawa i obowiązki najemcy określone w umowie wstępuje nowy podmiot, (...)

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie

  najemcy. Naszym zdaniem, skoro w umowie najmu oznaczono, że najemca płaci czynsz regulowany określony uchwałą Rady Gminy wynik, że czynsz dla wynajmującego nie został podzielony na wynagrodzenie (...)

 • Obowiązki wynajmującego i najemcy

  związku z tym należy przyjąć, że w przypadku wykładziny należy ja "zwrócić" w takim stanie w jakim się ją otrzymało. najem, obowiązki wynajmującego, najemcy, wynajmujący, najemca, (...)

 • Umowa najmu lokalu użytkowego

  ; lokal mieszkalny; lokal uzytkowy; umowa najmu; obowiązki najemcy; obowiązki wynajmującego; czynsz

 • Zameldowanie czasowe a umowa najmu mieszkania

  prawa i obowiązki najemcy ani wynajmującego (właściciela). Jeżeli najemca będzie spóźniał się z zapłatą czynszu albo wykraczał przeciwko porządkowi domowemu, to Pana możliwości działania (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  „powstrzymywanie” wynajmujących przed nadmiernymi podwyżkami czynszu, które skutkują zwiększeniem się zakresu ich obowiązku zwrotu kaucji najemcy. Obowiązki wynajmującego (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek niebędący współnajemcą lokalu, dzieci najemcy i jego współmałżonka, inne osoby, wobec których (...)

 • Zawarcie umowy najmu ze współmałżonkiem

  umowa najmu nadal obowiązywała, najemca i jego małżonek mogą zawrzeć umowę, na podstawie której małżonek wstąpi w prawa i obowiązki małżonka-najemcy (cesja wierzytelności). W ten sposób (...)

 • Wynajem mieszkania cudzoziemcowi.

  zwaloryzowanej kaucji, postępowanie w razie awarii, udostępnianie lokalu wynajmującemu, możliwości wejścia do lokalu podczas nieobecności najemcy, zabezpieczenie lokalu otwartego pod nieobecność (...)

 • Najem jako prawo majątkowe

  prawo majątkowe, gdyż związane są z nim konkretne obowiązki majątkowe najemcy - np. obowiązek uiszczania czynszu. Należy jednak zaznaczyć, że stosunek najmu może być także prawem osobistym, (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu (stan prawny do 10.07.2001)

  - Małgorzatą K. w wynajętym przez siebie mieszkaniu umarł - to w stosunek najmu wstępuje po stronie najemcy jego konkubina Małgorzata K.Nie dotyczy to jednak osób, które w chwili śmierci (...)

 • Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy

  płacić w zamian określony czynsz. Jakie są podstawowe prawa i obowiązki wynajmującego i najemcy? Wynajmujący: Wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego (...)

 • Zwrot nakładów na wyposażenie mieszkania

  najmie lokali mieszkalnych i dodatki mieszkaniowe. Na jej podstawie obowiązki wynajmującego były w powyższym zakresie takie same. Przed wydaniem lokalu najemcy strony powinny były sporządzić (...)

 • Umowa najmu lokalu

  się płacić w zamian określony czynsz.   Jakie są podstawowe prawa i obowiązki wynajmującego i najemcy? Wynajmujący: Wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  (najemcy, dzierżawcy). W takim przypadku, należy zwrócić uwagę następujące regulacje. Wstąpienie w prawa i obowiązki poprzedniego właściciela odbywa się wedle następujących zasad, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane