Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązki lokatora

  lokatora

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym a jakie na najemcy?

  obowiązki lokatora w razie awarii w lokalu czy dotyczący trybu rozwiązania umowy najmu, w razie gdy lokator wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, czyniąc (...)

 • Problem z lokatorem - wymiana szyby

  najmu a obowiązki wynajmującego obowiązek naprawy szyby, obowiązki lokatora, obowiązki najemcy, naprawy w wynajmowanym mieszkaniu, zbita szyba

 • Opinia prawna na temat obowiązki lokatora

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obowiązki lokatora, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  od osoby, która faktycznie włada jego lokalem, ażeby lokal został mu wydany, chyba że osobie tej przysługuje skuteczne wobec lokatora uprawnienie do władania tym lokalem (art. 19 u.o.p.l. w (...)

 • Obowiązki lokatora w zakresie stanu higieniczno-sanitarnego wynajmowanego lokalu

  W jaki sposób ustawa o ochronie praw lokatorów określa obowiązki lokatora w zakresie stanu higieniczno-sanitarnego wynajmowanego lokalu? Przepisy ustawy o ochronie lokatorów wyraźnie

 • Obowiązki lokatora po opuszczeniu lokalu

  Lokatorka, z tytułem eksmisyjnym, otrzymała lokal socjalny z Gminy (pomimo, że jest osobą o dochodach dwukrotnie przekraczających granice wyznaczona przez Gminę do uzyskania takiego lokalu). Do lokalu (wreszcie!) (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  lokatora stosunek prawny uprawniający go do używania lokalu;  3) współlokatorze - należy przez to rozumieć lokatora, któremu przysługuje tytuł prawny do używania lokalu wspólnie (...)

 • Prawa właściciela i najemcy a remont lokalu

  na lokatora w zakresie prawidłowego wykonywania umowy najmu przez właściciela lokalu poprzez zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego wynajmowanego lokalu. W art. 10 tej ustawy wskazano, że w razie

 • Ochrona własności mieszkania

  Mam własnościową kawalerke, sprawa o eksmisję lokatora jest w toku. Bardzo proszę o wyjaśnienie znaczenia art. 19 Ustawy o ochronie praw lokatorów: "Do ochrony praw lokatora do używania lokalu

 • Awaria a lokal zamienny

  nieobecność lokatora lub pełnoletniej osoby stale z nim zamieszkującej, właściciel jest obowiązany zabezpieczyć lokal i znajdujące się w nim rzeczy do czasu przybycia lokatora; z czynności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane